První gól vstřelil Liverpool již v 6. minutě. Raheem Sterling si po pěkné přihrávce Luise Suáreze pohrál s bránícími hráči "Citizens" a trefil se posedmé v sezoně.

V 17. minutě musel opustit hřiště nejlepší střelec hostů Yaya Touré, nahradil jej Javi García. Druhá branka Liverpoolu padla po rohovém kopu Stevena Gerrarda, který hlavou za gólmana Harta umístil slovenský obránce Martin Škrtel. Se sedmi trefami se stal nejlepším střelcem mezi obránci v této sezoně Premier League.

Manchester City v druhé půli přidal na aktivitě a dokázal vyrovnat. Nejprve se po pasu Jamese Milnera trefil David Silva, v 63. minutě pak do vlastní sítě nešťastně míč tečoval obránce Liverpoolu Glen Johnson.

Rozhodující moment přišel v 78. minutě. Kapitán hostů Vincent Kompany zaváhal při odkopu míče z vlastního pokutového území, čehož využil Philippe Coutinho a svým pátým gólem v sezoně zařídil Liverpoolu výhru.

Chelsea měla víc práce. V 16. minutě zápasu byl sice vyloučen po druhé žluté kartě v utkání domácí obránce Chico Flores, první a jediný gól ale "Blues" vstřelili až v 68. minutě, kdy po přihrávce Nemanji Matiče prostřelil brankáře Vorma Demba Ba.

Navázal tak na úterní čtvrtfinále Ligy mistrů proti Paris St. Germain, v němž vstřelil postupovou branku.

Vydra dal gól po 25 sekundách

V sobotu se dařilo Matěji Vydrovi - vstřelil už po 25 sekundách nejrychlejší gól West Bromwiche v historii fotbalové Premier League, jeho tým si vypracoval vedení 3:0 nad Tottenhamem, ale nakonec se musel spokojit s bodem.

Na 3:3 vyrovnal v nastaveném čase Christian Eriksen vyrovnal, "Kohouti" navíc neproměnili pokutový kop.

Vydrovi stačila necelá půlminuta, aby potrestal chybné vyběhnutí gólmana Huga Llorise a střelou do okryté branky otevřel skóre. Vydra se trefil potřetí v sezoně. Za nejrychlejším gólem v historii soutěže, který dal v roce 2000 Ledley King za Tottenham, zaostal český reprezentant zhruba o 15 sekund.

Za necelé tři minuty už vedl West Bromwich o dvě branky, když centrovaný míč z voleje napálil do sítě Chris Brunt. Hostující Emmanuel Adebayor poté neproměnil penaltu, a tak mohli domácí zvýšit na 3:0. Po rychlém brejku se o to postaral Stéphane Sességnon.

Tottenham se dočkal snížení vzápětí, když si centrovaný míč srazil ve skluzu do vlastní branky Jonas Olsson. V závěrečných dvaceti minutách dokázali hosté i vyrovnat. Nepokrytý Harry Kane nejprve hlavou snížil a v 94. minutě rozhodl o dělbě bodů střelou do horního rohu Eriksen.

West Bromwich zůstal v tabulce šestnáctý, tři body od sestupových pozic. Tottenhamu nadále patří šestá pozice, zajišťující postup do Evropské ligy.

Na čtvrté místo před Arsenal se posunul Everton, který díky vlastnímu gólu Wese Browna zvítězil 1:0 v Sunderlandu. Liverpoolský celek si připsal už sedmou výhru v řadě, což se mu povedlo po 24 letech.

Všechny zápasy v Anglii začínaly o tomto víkendu o sedm minut později na památku tragédie v Hillsborough, kde bylo během semifinále Anglického poháru mezi Liverpoolem a Nottinghamem bylo ušlapáno 96 fanoušků "Reds". Od utkání, které bylo kvůli neštěstí po šesti minutách předčasně ukončeno, uplyne v úterý 25 let.

FA Cup: Rosický nebyl ani na lavičce

Arsenal slavil v poháru, po remíze 1:1 po devadesáti minutách se prodlužovalo a nakonec došlo i na penalty, které "Kanonýři" vyhráli 4:2.

Tomáš Rosický nebyl ani mezi náhradníky. Ovšem když utkání skončilo, mohl si oddechnout. Jeho tým má šanci ukončit devítileté čekání na zisk trofeje. Právě Anglický pohár je poslední soutěží, kterou dokázali svěřenci trenéra Arséna Wengera na jaře 2005 vyhrát.

Ve finále se Arsenal utká 17. května s vítězem nedělního duelu Hullem, jenž zdolal třetiligový Sheffield 5:3.

Arsenal musel v zápase dohánět manko. Po hodině hry fauloval v pokutovém území Per Mertesacker a jeho prohřešek potrestal z penalty Jordi Gómez. Německý obránce ale svoje zaváhání odčinil, když si osm minut před koncem normální hrací doby naběhl na centr na zadní tyč střídajícího Kierana Gibbse a uklidil míč do branky.

Během půlhodiny prodloužení branka nepadla a v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější "Kanonýři", kteří se ani jednou nemýlili. Postupně proměnili pokutové kopy Mikel Arteta, Kim Källström, Olivier Giroud a Santi Cazorla. Na straně Wiganu se netrefili Gary Caldwell a Jack Collison.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Crystal Palace - Aston Villa 1:0 (76. Puncheon), Fulham - Norwich 1:0 (40. Rodallega), Southampton - Cardiff 0:1 (65. Cala), Stoke - Newcastle 1:0 (42. Pieters), Sunderland - Everton 0:1 (75. vlastní Brown), West Bromwich - Tottenham 3:3 (1. Vydra, 4. Brunt, 31. Sessegnon - 34. vlastní Olsson, 70. Kane, 90.+4 Eriksen), Liverpool - Manchester City 3:2 (6. Sterling, 26. Škrtel, 78. Coutinho - 57. Silva, 63. vlastní Johnson), Swansea - Chelsea 0:1 (68. Ba).

Wigan (II. liga) - Arsenal 1:1 po prodl. (0:0, 1:1), 2:4 na penalty
Branky: 63. Gómez z pen. - 82. Mertesacker.

Hull City - Sheffield United (III) 5:3 (1:2)
Branky: 42. Sagbo, 49. Fryatt, 54. Huddlestone, 67. Quinn, 90.+3 Meyler - 19. Baxter, 44. Scougall, 90. Murphy