Sparta smetla Olomouc, vyhrála i Plzeň. Brno slaví záchranu

Praha - Gambrinus liga o víkendu pokračovala 28. kolem. Poprvé s jistotou titulu hrála Sparta a její výkon byl hodný mistra. Porazila bezbrannou Olomouc 5:0. Postup do Evropy si přiblížili fotbalisté Liberce - zdolali Teplice 2:1. A boj o záchranu? Dařilo se Příbrami a Ostravě, neuspělo Znojmo.

11.5.2014 AKTUALIZOVÁNO 11.5.2014
22 fotografií
Sparta - Olomouc: Radost domácích z branky

Sparta - Olomouc: Radost domácích z brankyFoto: ČTK/Milan Kammermayer

Jistotu už má Brno, které porazilo Slavii 2:0. V tabulce třináctí Pražané naopak zůstávají v sestupovém ohrožení. Rozhodčí Pavel Královec v 76. minutě utkání přerušil kvůli vulgárním pokřikováním fanoušků na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty.

Fotbalisté Plzně symbolicky potvrdili své druhé místo v tabulce, když doma porazili třetí Mladou Boleslav 2:0. Viktoria si poradila i s problémy při skládání obrany a ve druhé půli góly Matěje Končala a Stanislava Tecla rozhodla o vítězném naladění na finále Poháru České pošty. V něm se příští víkend utká se Spartou.

Spartu k drtivé výhře poslaly dvě branky Josefa Hušbauera, trefili se i Mario Holek, David Lafata a Pavel Kadeřábek. Zatímco Letenští si nejvyšším vítězstvím v sezoně zpříjemnili první domácí zápas po zisku mistrovského titulu, Hanáci si zkomplikovali boj o udržení a dvě kola před koncem je od záchrany dělí dva body.

Liberec je po triumfu rázem zpět čtvrtý, toto umístění znamená účast v 2. předkole Evropské ligy. Slovan vedl v duelu 28. kola díky Pavelkově trefě z 22. minuty, těsně před pauzou srovnal konžský útočník Litsingi, ale v druhé půli rozhodl jeho krajan domácí Delarge.

A boj o udržení ligové příslušnosti? Slavit už skoro mohou v Příbrami, jež porazila Jablonec 3:0. Středočeši rozhodli o výhře už v první půli, kdy se trefili Řezníček z penalty, Stratil a Zeman. Mimochodem, klub Jaroslava Starky kopal penaltu ve třetím domácím zápase v řadě.

Dobrou zprávu dala Příbrami výhra Slovácka nad Znojmem 2:0. Nováčka dělí už jen bod od sestupového pásma, kam navíc může klesnout už v neděli, pokud Olomouc vyhraje na Spartě. O výhru domácích se postarali Došek s Trávníkem.

Ostrava má záchranu mezi elitou na dosah. Ke čtvrté výhře za sebou ji dovedl chorvatský záložník Davor Kukec, který první gól vstřelil a na další dva přihrál. Baník má v neúplné tabulce dvě kola před koncem pětibodový náskok na předposlední Bohemians 1905.

Brno - Slavia Praha 2:0 (1:0)

Trenér Brna Kotal vsadil na rozestavení se třemi útočníky. Slavia působila hodně zaskočeným dojmem, dostala se pod tlak a jen s obtížemi zakládala akce.

Ofenzivní pojetí také vyneslo Zbrojovce už v 11. minutě vedoucí branku. Střelu Skaláka brankář Černý neudržel a dobíhající Šisler snadno dorazil míč do sítě a ukončil 360 minut dlouhé čekání Brna na gól ve vzájemných duelech.

Po inkasované brance se Pražané pokusili otevřít hru, jejich snaha ale k úspěšnému zakončení nevedla.

Středovou řadu Brna dirigoval Zavadil, po kombinační souhře se dostávali domácí často do dalších střeleckých příležitostí, ale v zakončení postrádali přesnost. Po levé straně nebezpečně útočil Keresteš a brankář Černý v závěru poločasu dvakrát v těsném sledu kryl dvě střely Hyčky.

Po změně stran šel výkon Slavie nahoru. Zpřesnila hru, zvýšila agresivitu a získala převahu. Na čtvrt hodiny Brňané vypadli ze své role a jejich pohodový fotbal se změnil v křečovitou defenzivní hru. Hosté ale koncovku nezlepšili a Zbrojovka postupně ovládla střed pole a převzala iniciativu. V 72. minutě po úniku Hyčky po levé straně střídající

Kroupa usměrnil míč podruhé do branky. Vzápětí rozhodčí Královec přerušil hru kvůli vulgárnímu skandování fanoušků na třináct minut. Po návratu na hřiště už Brno vítězství uhájilo a Slavii porazilo poprvé po šesti zápasech.

"Bál jsem se, aby soupeři něco nevyšlo. Fotbalový zákon je krutý, když tolik šancí nedáte, tak se může zápas náhodnou akcí soupeře otočit. Každá standardní situace Slavie totiž byla nebezpečná. Nakonec jsme vítězství potvrdili druhým gólem," uvedl domácí kouč Václav Kotal.

A reakce Pražanů? "Zažili jsme velmi nepovedený večer, jsem zklamaný. Od samého začátku jsme si nezasloužili vyhrát. Selhalo nám všechno, co nás provázelo v posledních zápasech. Chyběla nám bojovnost, agresivita, herní nasazení," konstatoval Alex Pastoor.

Branky: 11. Šisler, 72. Kroupa. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Urban. ŽK: Košťál, Šisler - Neves, Boudjemaa. Diváci: 2066.
Brno: Hladký - Schuster, Košťál (90. +10 P. Buchta), Pernica - Fischer, Šisler, Zavadil, Keresteš - Pašek (90.+12 Janotka), Skalák (71. Kroupa), Hyčka. Trenér: Kotal.
Slavia: Černý - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves (70. Dobrotka) - Nitrianský, Hrubý (70. Zmrhal), Gecov, Piták - Juhar (58. Boudjemaa), Vošahlík. Trenér: Pastoor.

Plzeň - Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Plzeňský trenér Dušan Uhrin mladší měl před zápasem problém se složením defenzivy, když kvůli kartám a zraněním nemohl nasadit hned tři stopery Procházku, Čišovského a Hejdu. Do středu obrany se tak postavil levý bek Limberský a jeho místo na kraji převzal záložník Kovařík. Poprvé šanci v základní sestavě pak dostal mladý záložník Končal.

"Začátek byl pro nás těžký, protože jsme přišli o všechny stopery. Než jsme se srovnali s postavením hráčů, tak to trvalo, ale zvládli jsme to. Pak jsme se srovnali a začali hrát naši hru. Při té rozháranosti bylo důležité, že všichni hráči hráli zodpovědně. Řezník i Limberský to na stoperu zvládli velmi dobře," komentoval Dušan Uhrin mladší.

Hosté se v úvodu snažili využít nezvyklého složení domácí obrany a byli nebezpečnější, ale Zahustel váhal se zakončením a Chramostu ve dvou šancích vychytal brankář Kozáčik. Koreš zas z voleje pálil mimo.

"Samotné nás zaskočilo, že jsem se v úvodu dostali do tolika šancí, ale bohužel jsme nedali gól. Hráči ještě byli myšlenkami asi v kabině. Když takové šance nevyužijete, tak nemůžete v Plzni pomýšlet na vítězství," poznamenal hostující kouč Karel Jarolím.

Po čtvrthodině hry se defenziva Plzně zpevnila a domácí se více tlačili do útoku, jenže jejich akce často zastavovalo postavení mimo hru. Do první větší šance se tak dostal až ve 38. minutě Hrošovský, kterému však střela vůbec nesedla.

Problémy se složením defenzivy se Plzni prohloubily krátce po změně stran, kdy kvůli zranění z první půle musel hřiště opustit stoper Hubník a Plzeň tak dohrávala v obraně s dvěma krajními beky a dvěma záložníky, když se na pravý kraj zatáhl Ďuriš, který zápas začal v útoku.

To už ale Plzeň vedla, když mladík Končal dostal na levém křídle hodně prostoru a s přispěním teče jednoho z obránců se trefil přesně k tyči.

Boleslav musela otevřít hru a trenér Jarolím poslal do hry další dva útočníky Nešpora se Šultesem, ovšem slepovanou obranu domácích se nedařilo více zaměstnat. Naopak Plzeň využívala více prostoru pro protiútoky, ale pojišťující gól nepřicházel.

Horváthovu vydařenou střelu konečky prstů vyrazil brankář Diviš a ve dvou velkých šancích selhal Kolář. Až v 84. minutě si Petržela hezky obhodil Dosoudila, na zadní tyči našel Tecla, který rozhodl o plzeňské výhře. Na výsledku už nic nezměnily vydařená střela hostujícího Bořila, kterou skvěle zlikvidoval Kozáčik, ani tyč domácího Wágnera.

Branky: 53. Končal, 84. Tecl. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Gallo. ŽK: Hořava - Ščuk. Diváci: 9744.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník (53. Tecl), Limberský, Kovařík - Hořava, Horváth - Hrošovský, Kolář (82. Wágner), Končal (73. Petržela) - Ďuriš. Trenér: Uhrin ml.
M. Boleslav: Diviš - Bartl, Kúdela, Dosoudil, Bořil - Zahustel (75. Nešpor), Ščuk, D. Jarolím, Koreš (66. Štohanzl) - Magera, Chramosta (66. Šultes). Trenér: K. Jarolím.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 5:0 (2:0)

Sparta se v úvodu chvíli hledala, jako by se po dvoudenním volnu a oslavách potřebovala dostat do tempa. Pak ale soupeře přitlačila, Olomouc však držel brankář Zlámal. Nejprve zlikvidoval Krejčího teč zblízka a poté si poradil i se střelou sparťanského záložníka z malého vápna.

Letenští tlak zužitkovali ve 27. minutě, kdy se po závaru ve vápně Olomouce dostal míč k Holkovi, který ho poslal do branky. Domácí stoper poté mohl přidat i druhou trefu, jeho hlavičku po rohu ale Zlámal s obtížemi vyrazil.

Ve 43. minutě už ale nestačil na Hušbauerův technický oblouček, navíc krátce po přestávce zaznamenal záložník Sparty svůj 17. gól v sezoně po přesné ráně zpoza vápna.

Domácí i nadále dominovali a po hodině hry přidal čtvrtou branku Lafata. Kapitán Sparty tak na druhém místě tabulky střelců snížil náskok vedoucího spoluhráče Hušbauera na dva góly. O patnáct minut později domácí uzavřeli střelecký účet na pět. Po centru Dočkala se o to přesnou hlavičkou postaral Kadeřábek.

Sparta se díky vítězství přiblížila rekordu samostatné ligy v počtu bodů v sezoně a od vylepšení vlastního maxima z ročníku 1999/2000 ji dělí čtyři body.

"Jsem rád, že kluci hráli uvolněně, ale byla tam i dostatečná míra pracovitosti a odpovědnosti. Mám také radost, že i když jsme většinu času hráli házenkářsky a do připraveného obranného bloku, tak jsme dali pěkné góly a předvedli fanouškům hezké akce," řekl kouč Vítězslav Lavička.

Olomouc naopak po třetí prohře za sebou čeká v závěru soutěže tuhý boj o přežití. Hned v dalším kole totiž za dva týdny Hanáci nastoupí v klíčovém duelu proti čtrnáctému Znojmu, které je těsně nad hranou sestupu a na nějž Sigma ztrácí dva body.

"Věděli jsme, že rozdíl v kvalitě je velký. Proto jsme chtěli vycházet z hlubšího bloku, ale už v prvním poločase jsme dostali dva góly. Pochopil bych, kdyby nás Sparta kvalitou přehrála a rozebrala, ale straší mě, když dostaneme tři góly ze standardek," zlobil se hostující trenér Ladislav Minář.

Branky: 43. a 47. Hušbauer, 28. Holek, 59. Lafata, 75. Kadeřábek. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pelikán, Jiřík. ŽK: Schick - Schulmeister, Navrátil. Diváci: 10.864.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Holek, Švejdík, Hybš - Dočkal, Hušbauer, Vácha, Matějovský (80. Schick), L. Krejčí (77. Přikryl) - Lafata (65. Bednář). Trenér: Lavička.
Olomouc: Zlámal - Varadi, Dreksa, Škerle, Javůrek - Zahradníček, Šindelář, Pospíšil (57. Ševčík), Houska, Navrátil (74. Chorý) - Schulmeister (65. Falta). Trenér: Minář.

Slovan Liberec - Teplice 2:1 (1:1)

Na hřišti nebylo patrné, že Liberec dvakrát za sebou prohrál 1:4 a Teplice v minulém kole jako první v ligové sezoně porazily Spartu. Domácí Slovan začal aktivně a přes půlhodiny byl lepším týmem.

Už v první minutě dotlačil Frýdek míč do sítě, sudí ho ale kvůli předchozí ruce neuznal. Liberci pomohlo, že poprvé na jaře nastoupil v lize uzdravený Delarge, který dělal rychlostí teplické obraně problémy.

Domácí lépe kombinovali, vyhrávali většinu osobních soubojů a ve 22. minutě šli do vedení. Pavelka v rohu pokutového území zasekl balon a přesnou střelou k zadní tyči překonal Grigara. Liberecký záložník navázal na gól z předešlého kola proti Znojmu.

Slovan pokračoval v aktivitě a po půlhodině mohl zvýšit, Budnik ale sám před Grigarem nedal. Za dvě minuty poprvé zahrozily Teplice díky Litsingimu, gólman Hroššo jeho střelu s námahou vyrazil na roh.

Další zákrok si ale slovenský brankář, který po pěti zápasech dostal přednost před Kovářem, za rámeček nedá. Ve 44. minutě si došel pro balon na kraj vápna, míč mu však vyklouzl pod tělem přímo před nejlepšího teplického střelce Litsingiho, který v klidu do opuštěné branky srovnal.

Libercem na chvíli inkasovaný gól otřásl a zdálo se, že Teplice by mohly na startu druhé půle získat převahu. Jenže v 57. minutě zacentroval z levé strany Frýdek a Delarge hlavou vrátil domácím vedení.

Hosté se ještě snažili znovu srovnat, do gólové šance už se ale nedostali. Slovan výhrou potvrdil, že se mu proti Teplicím doma daří, na stadionu U Nisy je v lize porazil posedmé z posledních osmi duelů.

"Dneska se to asi nejvíc přiblížilo způsobu hry, který bychom chtěli předvádět, který je mi vlastní. Jsem moc rád, že to utkání vypadalo takhle bez ohledu na výsledek. Je minimum věcí, které bych mohl hráčům vytýkat," uvedl domácí trenér David Vavruška.

"Čekal jsem, že navážeme na výkon se Spartou, že nás výsledek a výkon vrátí zpátky do hry. To se nepovedlo. Nenakoplo nás to, mysleli jsme si, že si tady z nás někdo sedne na zadek. Nejsem schopný najít jediného hráče, který by dnes podal standardní výkon," utrousil hostující kouč Zdeněk Ščasný.

Branky: 22. Pavelka, 57. Delarge - 44. Litsingi. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kotík. ŽK: Pokorný, Obročník - Litsingi, Ramos. Diváci: 3722.
Liberec: Hroššo - Coufal, Rajnoch, Pokorný, Fleišman - Pavelka, Obročník, M. Jarolím, Delarge - Budnik (76. Pimpara), Frýdek (74. Novotný). Trenér: Vavruška.
Teplice: Grigar - D. Jablonský, Klimpl, Matula - Vondrášek (56. Ramos), Vachoušek, Ljevakovič, Nivaldo - Litsingi, Jindráček (76. Fenin), Chukwuma (28. Vůch). Trenér: Ščasný.

Příbram - Baumit Jablonec 3:0 (3:0)

Příbram potřebovala doma nutně bodovat, aby měla do závěrečných kol klid v boji o záchranu, a tak na hosty vyrukovala s aktivním napadáním. Trenér Čuhel navíc posílil ofenzivu o Stratila, což se ukázalo, jako velmi dobrý krok.

Už ve 12. minutě si ve vápně smolně srazil míč na ruku hostující Čížek a Příbram dostala výhodu pokutového kopu, kterou Řezníček využil a vstřelil už svůj sedmý jarní gól. Chvíli na to prostrčil Pilík míč na Stratila, který s přispěním břevna dostal míč do branky a zvýšil už na 2:0. Byl to pro něj první jarní zásah.

Stratil pak mohl ještě do poločasu zaznamenat hattrick, ale nejprve jeho střelu vyrazil na břevno brankář Špit, který lapil i následnou dorážku Volešáka. Vzápětí Stratil v dobré pozici přestřelil a další střela mladého útočníka skončila na tyči.

Jablonec navíc po půlhodině hry přišel o stopera Beneše, který si poranil achilovku.

Trenér Skuhravý místo něj poslal útočníka Hubníka a snažil se zvýšit ofenzivní sílu. To se i podařilo a Jablonec se začal prosazovat. Ale Čížkův přímý kop zneškodnil brankář Hruška stejně jako další pokus Čížka a Loučky, který si navedl míč do středu, ale v dobré pozici trefil jen náruč domácího gólmana.

Hned z následného útoku Příbrami se do podobné pozice dostal Zeman a technickou střelou k tyči zvýšil vedení domácích.

"Na hráčích bylo vidět, že po předchozích dvou nevydařených zápasech jsou maximálně koncentrovaní. Byli jsme agresivní a zaskočili jsme soupeře. Hráči si začali věřit, dali jsme branky a měli jsme další gólové šance. Takže panuje spokojenost a udělali jsme velký krok směrem k záchraně," řekl domácí kouč Petr Čuhel.

Po změně stran už se utkání spíše dohrávalo. Jablonec neměl dostatek psychických sil ani potřebnou kvalitu, aby se ještě pokusil s výsledkem něco udělat, Příbram zas neměla potřebu se hnát dopředu. Přesto to byli Středočeši, kdo měl zajímavější akce, ale Řezníčka s Volešákem vychytal Špit. Střídající Kraut v závěru v pádu přestřelil.

"Naše výkonnost doma a venku je diametrálně odlišná. Navíc jsme to dnes soupeři usnadnili takovou lacinou brankou. Měli bychom být na rozdíl od soupeře v klidu, ale náš výkon tomu neodpovídal," postěžoval si hostující trenér Roman Skuhravý.

Branky: 12. Řezníček z pen., 18. Stratil, 44. Zeman. Rozhodčí: Zelinka - Vlasjuk, Hájek. ŽK: Volešák, Pilík, Kraut - Kopic, Eliáš. Diváci: 2172.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - T. Pilík, Krbeček, Volešák, Zeman (84. Mareš) - Stratil (68. Danoski), Řezníček (75. Kraut). Trenér: Čuhel.
Jablonec: Špit - Eliáš (74. Landovský), Štochl, Beneš (30. Hubník), Novák - Kopic, Rossi, Loučka, Čížek, Jablonský (60. Moulis) - Doležal. Trenér: Skuhravý.

Slovácko - Znojmo 2:0 (1:0)

Slovácko od úvodních minut vsadilo na útočný fotbal a už ve 4. minutě trefil Diviš po sprinterském souboji s Buchtou tyč. Domácí dostali soupeře pod tlak, Znojmo však dlouho držel ve hře brankář Hrubý, který kryl střely Šumolikoského, Petra, Diviše, Doška i Valenty.

"Boj o záchranu máme v posledních dvou kolech ve svých rukou. Musíme vyhrát, jiná cesta není," uvedl po utkání trenér Znojma Kalvoda, který nebyl spokojen s výkonem svých svěřenců v prvním poločase.

"Hrajeme o holý život. Ale náš výkon v první části zápasu tomu neodpovídal. Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil. Nemohu říct, že by kluci zápas odflákli," dodal.

Jeho týmu nechyběla bojovnost, snaha o rychlé protiútoky však končila na nepřesné finální přihrávce. Na hrotu sice nejlepšího znojemského střelce Vašíčka doplňovali Crnkič s Haurdičem, ale k vážnějšímu ohrožení domácího brankáře se nedostali.

Slovácko se vedení ujalo ve 28. minutě po křížné střele útočníka Doška, který nakrojil druhou stovku branek v české lize. V závěru poločasu propásl možnost vyrovnat Vašíček, jemuž po sólovém útoku v poslední chvíli ukopl míč vracející se obránce Kuncl.

Znojemský střelec v poločase odstoupil kvůli poraněnému svalu a útočná síla hostů ztratila na své údernosti. Slovácko tak diktovalo tempo a po Valentově centru z pravé strany dal Trávník svůj první ligový gól. "Jsem rád, že jsem míč trefil. Byl to spíše šťastný gól," řekl mladík, kterého čeká ve středu start v reprezentační "21" proti Slovensku.

Po druhém gólu se domácí stáhli do obrany a Znojmo na chvíli přebralo iniciativu, ale bez výsledku. Hosté se tak opět přiblížili sestupovému pásmu a i kdyby Olomouc na hřišti mistrovské Sparty v neděli neuspěla, hodně napoví hned následující kolo. V něm se totiž Znojmo utká právě s celkem z Hané.

Branky: 28. Došek, 66. Trávník. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Zeman. ŽK: T. Rada, Trávník, Heča - Cihlář, Mudra, Lacko. Diváci: 4298.
Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Reinberk - Šumulikoski - Diviš, Valenta, Trávník (83. Havlík), Petr - Došek. Trenér: Habanec.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, R. Buchta (66. Odehnal), Hnaníček, Mudra - Crnkič, Haurdič (58. Gal Andrezly), Zeba, Lacko, Cihlář - Vašíček (46. Stáňa). Trenér: Kalvoda.

Baník Ostrava - Jihlava 3:1 (2:0)

Navzdory velkolepému finiši v Olomouci musel Baník udělat pět změn ve vítězné sestavě a k řadě marodů a potrestanému Baránkovi se těsně před výkopem přidal zraněný Štěpán. "Změny se v počátku projevily na naší souhře. Potom se nám ale podařilo vstřelit dvě branky a hru jsme měli pod kontrolou," uvedl domácí kouč Tomáš Bernady.

Vysočina si po oboustranně opatrném úvodu vypracovala první šanci: Harba se protáhl středem a ideálně uvolnil Masopusta, který ale z gólové pozice trefil jen boční síť. Pak měl Baník velké štěstí - Kolouškův roh trknul hlavou Tlustý k levé tyči, ale na brankové čáře míč stihl přes hlavu odkopnout Svěrkoš.

Snad i kvůli zemětřesení v sestavě to do ofenzívy šlo Ostravě zpočátku kostrbatě, ale první gól všechno změnil. Dva krizové okamžiky přestála, ligový debutant Byrtus pak ve 25. minutě přetáhl centr od pravé postranní čáry a na zadní tyči balon hlavou za Hanuše propasíroval Kukec.

Baníku vyletělo herní sebevědomí nahoru. Pohybliví De Azevedo s Narhem vnesli do jihlavské obrany vzruch, domácí drželi balon a ovládli mezihru.

Velký díl na druhém gólu nesl stoper Kaša, který se vydal na drzý průnik přes půl hřiště a až gólman Hanuš jeho ránu srazil na roh. Po něm Kukecův centr našel na bližší tyči Greguše, který hlavičkou trefil podruhé. Hanuš si na balon znovu sáhl, gól však neodvrátil.

Jihlava po změně stran získala územní převahu. I proto, že domácí zahustili střed a zaměřili se na to, aby neinkasovali. Stažená Ostrava však soupeře k přímému ohrožení Šroma nepustila a vyčekala si třetí úder.

Kukec čtvrthodinu před koncem sklepl balon do druhé vlny na střídajícího Krmenčíka, který se z malého vápna umístěnou ranou trefil k tyči.

Teprve potom se ke slovu dostala i Vysočina. Vaculíkův roh z malého vápna nekompromisně hlavou usměrnil do sítě Krejčí, ale v závěrečné desetiminutovce už se na hřišti nic zvláštního neudálo.

"Náš výkon byl špatný. Nevím, čím si to vysvětlit. Musím si o tom s hráči ještě promluvit. Za stavu 0:0 jsme měli šance, ale to je kdyby. Dostali jsme dvě branky ze situací, které si musíme uhlídat. To rozhodlo. Nebyl to výkon, jaký bych si představoval," řekl hostující kouč Petr Rada.

Branky: 25. Kukec, 32. Greguš, 76. Krmenčík - 81. Krejčí. Rozhodčí: Ardeleánu - Hrabovský, Antoníček. ŽK: Narh. Diváci: 8818.
Ostrava: Šrom - Byrtus, Kaša, Frydrych, Sukup - Greguš - Kukec (89. Foltyn) Šichor, Svěrkoš (78. Holzer), De Azevedo - Narh (60. Krmenčík). Trenér: Bernady.
Jihlava: Hanuš - Mikula (46. Jánoš), Tlustý, Krejčí, Vepřek - Koloušek (73. Kučera), Marek, Vaculík - Masopust, Harba, Jungr (73. Mešanovič). Trenér: Rada.

11.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.