Remízy: Tunisko neporazilo Kapverdy bez Nivalda, bod brala i Zambie

Ebebiyín - Fotbalisté Zambie a Demokratické republiky Kongo vstoupili do třicátého mistrovství Afriky remízou 1:1. Také druhý duel skupiny B mezi Tuniskem a Kapverdami skončil stejným výsledkem, za ostrovní celek do zápasu nezasáhl teplický obránce Nivaldo.

18.1.2015 AKTUALIZOVÁNO 18.1.2015

Zambie se rozešla s Demokratickým Kongem smírněFoto: ČTK/PA

Už ve druhé minutě se zambijští hráči radovali z vedení. Nebezpečný centr do vápna brankář Muteba pouze vyrazil k Lunguovi, který přiklepl míč Singulumovi a ten otevřel skóre.

Reprezentanti Konžské demokratické republiky ale v 66. minutě srovnali. Mabwati předložil míč Bolasiemu a záložník anglického Crystal Palace střelou bez přípravy překonal Mweeneho.

V prvním poločase večerního utkání mezi Tuniskem a Kapverdami si oba týmy vytvořily několik slibných příležitostí, brankáři ale byli pozorní. V 56. minutě se do velké šance dostal kapverdský útočník Kuca, za gólmana Maslúsího ale na brankové čáře zaskočil obránce Bin Júsiff.

O sedm minut později Tunisané dostali míč do brány soupeře, gól však nebyl uznán. V 70. minutě už ale severoafrický celek vstřelil regulérní branku: Maalúl přihrál po zemi skrz pokutové území Mohamedovi Alimu Munkirovi a ten šanci využil.

Čtvrtfinalisté předloňského afrického šampionátu v Jihoafrické republice ale dokázali vyrovnat. Bin Júsiff podle rozhodčího fauloval ve vápně Héldona, hráč Sportingu Lisabon se sám ujal exekuce pokutového kopu a s přehledem proměnil.

Fotbalové mistrovství Afriky v Rovníkové Guineji:

Skupina B:
Zambie - DR Kongo 1:1 (1:0)
Branky: 2. Singuluma - 66. Bolasie.

Tunisko - Kapverdy 1:1 (0:0)
Branky: 70. Ali Munkir - 77. Héldon z pen.

18.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

7 4

Návrh ČSSD by více zdanil lékaře, kterým vláda přidala

5

Státní zástupci prověří zakázku na software EET

Na špatný stav evangelického kostela v Rudníku upozornil při návštěvě obce prezident Miloš Zeman. Měl pravdu. Stav kostela je otřesný. Co s ním?

Odsoudili ho za střelbu na exekutory, teď zřejmě spáchal sebevraždu

Svědky otřesné události museli být obyvatelé sídliště v Napajedlích na Zlínsku. Na balkonovém zábradlí bytového domu tam stál v sedmém patře muž. V tričku a trenýrkách, přešlapoval po něm po špičkách a k tomu občas naklonil hlavu k policejnímu vyjednavači, který se jej snažil přesvědčit, aby svůj záměr skočit z výšky dvaceti metrů na betonový chodník neuskutečnil.

Jurečka podle Kalouska zákon o registru smluv vykastroval

Ministr zemědělství a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka s podporou komunistů, ČSSD a ODS dnes podle šéfa opoziční TOP 09 Miroslava Kalouska zákon o registru smluv "zručně vykastroval". Zákon, který byl nejúčinnějším protikorupčním opatřením, je nyní cela zbytečný, řekl Kalousek novinářům.