Zaplatili jsme nováčkovskou daň, shodli se Blažek a Koloušek

Praha - Oba ve fotbalové Slavii v minulosti působili, ale výhry proti bývalému klubu se v pondělí nedočkali, byť k ní neměli daleko. Jihlavské opory brankář Jaromír Blažek a záložník Václav Koloušek se svým týmem vedli v dohrávce prvního ligového kola v Edenu po poločase 3:0, po zápase se ale museli smířit jen s bodem za remízu 3:3.

30.7.2012

Jaromír Blažek v brance jihlavské Vysočiny.Foto: ČTK

Vysočina inkasovala v posledních dvou minutách dvě branky a podle obou zkušených fotbalistů zaplatila nováčkovskou daň.

"My jsme vůbec nepočítali, že tady povedeme 3:0 po poločase. Nakonec jsme zaplatili za naši nezkušenost. Nepamatuji si, že bych zažil zápas, kde někdo ztratil poločasové vedení 3:0," řekl novinářům Blažek.

Jihlava podle něj ztratila tři body v momentě, kdy Slavia začala nakopávat míče. "Chvílemi jsme je i přehrávali, ale pak přestali hrát fotbal. Začali hrát nakopávanou a to nám nevyhovovalo. Kdyby hráli dál fotbal, tak jsme možná vyhráli," mínil devětatřicetiletý gólman.

Při zápase se musel vyrovnávat s hanlivými pokřiky domácích fanoušků, kteří mu vyčítali, že ze Slavie později odešel do konkurenční Sparty. "Snažil jsem se to nevnímat, nechtěl jsem se s nimi nějak zapojovat do debaty. Vyrůstal jsem tady, ale to už je tolik let. Já tady byl jako sparťan, ne jako slávista," podotkl Blažek.

Návrat do Edenu prožil také Koloušek, který se před sedmi lety nerozešel se Slavií v nejlepším poté, co překonal leukémii. Vstřelený gól prý ale jako satisfakci nebere. "To vůbec. Už je to minulost, už to neřeším," řekl.

Že nováček v Edenu v posledních minutách přišel o cenné body, ho mrzelo. "Kdyby nám někdo řekl před zápasem, že uhrajeme bod se Slavií, jsme spokojení. Ale teď v kabině panuje zklamání. Nejde takhle dohrávat zápas, prostě jsme zaplatili nováčkovskou daň," shodl se Koloušek s Blažkem.