Brno na závěr soustředění remizovalo s Poláky

Antalya - Jediný gól Zbrojovky vstřelil v duelu s Ruchem Chorzów Rabušic. Sparťanský záložník Folprecht odehrál celý zápas.

13.2.2011

Michael Rabušic.Foto: DENÍIK/Jan Škvára

Dvakrát prohráli, jednou vyhráli, takže před posledním utkání na soustředění v Turecku fotbalistům Zbrojovky jeden výsledek chyběl. Právě v něm se Brno „dočkalo“, s polským Ruchem Chorzów remizovalo 1:1.

Proti třetímu celku loňského ročníku polské Ekstraklase působila Zbrojovka už od začátku aktivněji. „Naše poslední utkání v Turecku mělo ligové parametry. Soupeř byl silný v osobních soubojích, hrál tvrdě a agresivně, s čímž jsme se dokázali vyrovnat,“ pochvaloval si na klubovém webu brněnský kouč Karel Večeřa.

Nejprve sice zahrozil Chorzów, ale šanci Kirovskiho kryl skvělým zákrokem gólman Bureš. Hned v 18. minutě šlo Brno do vedení. Obránce Pernica poslal krásný centr Doškovi, který míč okamžitě sklepl Rabušicovi, a brněnský forvard nedal vybíhajícímu gólmanovi šanci. „Z první vážnější akce jsme vstřelili krásnou branku. Obrana pracovala spolehlivě, menší problémy jsme měli jen ve středové řadě, kde vázla komunikace a souhra,“ pokračoval Večeřa.

Další velké brněnské příležitosti spálili Došek s Valentou, a tak po přestávce vyrovnal po vynikající samostatné akci útočník Piech. V závěru duelu mohli vítězství na stranu Zbrojovky strhnout Šamánek s Borkem, další gól ovšem nepadl. „Ve druhém poločase nás soupeř hrající po větru zatlačil a po zásluze vyrovnal. Od šedesáté minuty se hrál výborný útočný fotbal, blíž k vítězství jsme měli my, ale dvě velké šance jsme neproměnili,“ poznamenal brněnský kouč.

Ani proti polskému celku na trávník nevběhli Husár, Pejič, Maroši, Přerovský či Střeštík, kteří se na soustředění trápili s lehčími zraněními. Stoper Jílek se kvůli zánětu v koleni dokonce z Antalye předčasně vrátil. Sparťanský záložník Folprecht, který mužstvo posílil až přímo v Turecku, odehrál devadesát minut.

V pondělí Zbrojovka přilétá na jih Moravy a zimní přípravu zakončí v sobotu generálkou ve slovenské Senici. Jarní boj o záchranu v Gambrinus lize odstartují Brňané v pátek 25. února utkáním v pražském Edenu proti Slavii.

Přípravné fotbalové utkání v Antalyi:

Zbrojovka Brno - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
Branky: 18. Rabušic - 60. Piech.

Sestava Brna: Bureš (46. Krbeček) - Pernica, Simerský, Migliorini, Hamouz - Valenta (60. Brdarovski), Mitrovič (55. Dostálek), Borek, Folprecht - Došek (85. Kalabiška), Rabušic (80. Šamánek). Trenér: Večeřa.

Autor: Jaroslav Kára

13.2.2011

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.