Zbrojovka vyzrála i na Aktobe, Slovácko v Turecku opět nedalo gól

Praha - Fotbalisté Brna porazili v přípravném utkání kazašského vicemistra FK Aktobe 2:0 a vyhráli bez inkasovaného gólu i třetí zápas na soustředění v Turecku. Středeční vítězství Zbrojovce zařídil dvěma trefami v 53. a 64. minutě nováček v kádru Josef Čtvrtníček.

11.2.2015

Josef Čtvrtníček z Brna (vpravo) a Alberto Amate Malagon z Hradce Králové.Foto: ČTK/David Taneček

Dukla na Kypru už odehrála generálku na jarní část první ligy a s litevským mistrem Žalgirisem Vilnius remizovala 1:1. Po dvaceti minutách se hlavou prosadil testovaný útočník Jan Blažek, který dal ve třetím přípravném utkání za Pražany třetí branku, ale v závěru poločasu soupeř srovnal z penalty.

Dukla odjede ze soustředění s vyrovnanou bilancí jedné výhry 3:0, jedné porážky 0:3 a jedné remízy.

Slovácko opět padlo

Střelcům Slovácka zvlhl prach, ani ve druhém přípravném duelu na herním soustředění v Turecku neskórovali. Modrobílí stejně jako v předchozím utkání proti Odense neproměnili šance a i maďarskému Debrecínu podlehli 0:1. „Opět jsme byli lepším týmem, ale opět jsme nedokázali dát branku," smutnil po zápase trenér Svatopluk Habanec.

Kouč Slovácka poslal na hřiště zřejmě svou ideální sestavu a Došek a spol. měli od začátku hru pod kontrolou, jenže ve finální fázi byli bezzubí. Naopak maďarský tým si v tomto směru vedl lépe a pět minut před přestávkou šel do vedení. „V prvním poločase jsme udělali dvě zbytečné chyby a jednu z nich soupeř potrestal," poznamenal Svatopluk Habanec.

Po obrátce tlak jeho svěřenců ještě narost, jenže tutovky Hlúpika s Trávníkem a ani střela Kaloudy se mezi tři tyče nevešly. „Dohromady jsme měli čtyři tutové šance, z tohoto pohledu rozhodně nemůžeme být spokojeni, nějaký gól musíme dát," zlobil se trenér Slovácka, který však na zápase našel i pozitiva.

„Líbilo se mi tempo utkání a věci, které chceme, aby se v naší hře objevovaly, tak jsou již vidět. Nicméně i přesto, že se jedná o přípravu, tak jsme chtěli uhrát lepší výsledek, což se nám nepodařilo," dodal Svatopluk Habanec.

Přípravná fotbalová utkání v Turecku:

Zbrojovka Brno - FK Aktobe (Kaz.) 2:0 (0:0)
Branky: 53. a 64. Čtvrtníček.
Sestava Brna: Melichárek - Pašek (75. Malík), Jugas (75. Hyčka), Košťál (58. Schuster), Keresteš - Slančík (66. Klán), Fischer, R. Buchta (75. Šumbera), Sýkora - Čtvrtníček (66. P. Buchta), Brigant (66. Markovič). Trenér: Kotal.

1. FC Slovácko - Debrecín 0:1 (0:1)
Branka: 40. Balogh.
Sestava Slovácka: Heča (46. Daněk) - Kuncl (70. Prajza), T. Rada (46. R. Mezlík), Břečka (46. Košút), Reinberk (46. Šimko) - Šumulikoski (46. T. Rada), Hlúpik (70. Diviš), Kalouda (70. Valenta), Trávník (70. Havlík), Kerbr (70. Civič), Došek (70. Zajíc). Trenér: Habanec.

Přípravné fotbalové utkání na Kypru:

Dukla Praha - Žalgiris Vilnius 1:1 (1:1)
Branka Dukly: 20. Jan Blažek.
Sestava Dukly: F. Rada - Karavajev (80. Preisler), Štetina (75. Vorel), Polom, Matěj Hanousek (75. Jeřábek) - Gedeon, Považanec (80. Hlinka), Koval (14. Daniel Tetour) - Berger (80. Kluk), Jan Blažek (60. Čajič), Juroška (60. Děrgačov). Trenér: Kozel.

Autor: ČTK, Michal Sladký

11.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

Soud uznal bývalé manažery Key Investments vinnými

Praha - Pražský městský soud v pátek uznal vinu tří bývalých členů představenstva společnosti Key Investments (KI). Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Tresty soud sdělí na závěr obsáhlého rozsudku, který bude předčítat zhruba hodinu. Bývalým manažerům hrozí až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.