Zdál se mu sen, který se vyplnil. Brooks spasil USA a řekl: Neskutečné

Natal - Občas se vám zdá pěkný sen. A když se vyplní, je to paráda. Přesně to se stalo jednomu fotbalistovi na mistrovství světa. Tím hráčem byl obránce John Brooks. Právě on rozhodl o výhře fotbalistů USA proti Ghaně - skoro přesně tak, jak se mu o tom předtím zdálo.

17.6.2014

John BrooksFoto: ČTK/AP

Neseděl jen čas, protože v pondělním utkání skupiny H stanovil výsledek 2:1 v 86. minutě. V jeho snu k tomu mělo dojít o šest minut dřív.

"Řekl jsem některým spoluhráčům, že jsem měl sen, jak dávám gól v 80. minutě a zápas vyhrajeme. A teď se to stalo v 86. a my zvítězili," radoval se Brooks, který do zápasu naskočil v druhém poločase místo zraněného Matta Beslera.

Jinak prý byl první reprezentační gól jednadvacetiletého hráče v jeho teprve pátém startu v národním dresu takřka dokonalým přehráním snu, který se mu zdál dvě noci před zápasem. I v něm skóroval hlavou a po rohovém kopu.

"Bylo to neskutečné. Nemohl jsem tomu uvěřit," rozplýval se hráč bundesligové Herthy Berlín, jenž dokonale využil svoji výšku 193 cm. "Jen jsem běžel do vápna a doufal, že mě míč trefí do hlavy," popsal Brooks.

17.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.