Zdržení. Práce na stadionu pro MS zastavila munice ze stalingradské bitvy

Volgograd - Nevybuchlá munice ze stalingradské bitvy zdržela výstavbu nového stadionu ve Volgogradu, kde se mají v roce 2018 hrát zápasy fotbalového mistrovství světa. Podle šéfa přípravného výboru Arkadije Gruška našli dělníci při demolici stávajícího stadionu válečnou munici zhruba na deseti místech.

15.12.2014

VolgogradFoto: ČTK/ITAR-TASS

"Munice byla odvezena z města a zlikvidována," řekl Gruško agentuře TASS. Místo pro výstavbu stadionu pro 45.000 diváků podle něho bylo po ukončení demoličních prací pečlivě zkontrolováno, jestli se v zemi nenachází ještě další střelivo.

O dnešní Volgograd se bojovalo téměř půl roku na přelomu let 1942 a 1943. Bitva bývá označována za rozhodující vítězství Rudé armády v druhé světové válce.

15.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.