Tak přece jenom. Ševci alespoň v závěru podzimu dokázali potěšit své fanoušky. V předehrávce úvodního jarního kola zvítězili v Ústí nad Labem 2:0, když žlutomodří o svém vítězství rozhodli již do poloviny úvodního dějství. Vůbec poprvé v této sezoně navíc dokázali mimo svůj stadion udržet čisté konto. Se severočeským souborem bodovali již popáté v řadě.

Trenér Martin Pulpit znovu zamíchal sestavou a opět vsadil hlavně na bojovnější a odolnější typy. Proti urostlým hráčům Ústí mu nic jiného ani nezbývalo. A dobře udělal. Žlutomodří se pustili do soupeře s chutí a cílem vydolovat z posledního zápasu tohoto kalendářního roku tři body. Hodně napověděl samotný úvod střetnutí.

Nejprve se chytrým lovem přes vybíhajícího Nováka prosadil zlínský útočník Pavel Malcharek, jenž si naběhl na průnikovou přihrávku mezi stopery, aby jej krátce nato napodobil z další nenápadné akce také Lukáš Železník. Další hostující forvard si ve vápně počíhal na Hruškovu hlavičku u zadní tyče a pak míč z hranice penalty napálil na ústeckou bránu. Ševci vedli rozdílem dvou branek a byli na koni.

Favorizovaní Severočeši se alespoň částečně dostali do hry teprve na konci úvodního dějství, kdy tempo lehce polevilo, jenomže přes pozornou defenzivu se k ohrožení hostující brány vůbec nedostali. A protože si dobře hrající ševci pohlídali i všechny standardní situace, šli do kabin veseleji svěřenci trenéra Pulpita, kteří ještě do přestávky prověřili Nováka střelou Malcharka.

Ševci uhájili i přes tlak nulu

V úvodu druhého poločasu si vytvořilo Ústí optickou převahu. Po jednom ze závarů odvracela zlínská obrana míč na poslední chvíli do bezpečí, krátce nato nezamířil přesně tísněný Leibl. Ševci již nebyli po změně stran tolik nebezpeční a zaměřili se hlavně na poctivou defenzivu. Přesto se k zakončení dostal domácí Zukič, jenomže bránu přestřelil.

Žlutomodří dokázali ústeckou defenzivu pozlobit z občasných brejků, když po jednom z nich musel proti Železníkově zakončení zakročit Novák. Na opačné straně zase Dostál vychytal Moulise. Chvíli před koncem mohl definitivně přinést klid na zlínské kopačky Malcharek, jenomže jeho pokus za již překonaným Novákem zpacifikoval stoper Zukič.

V závěru už ševci žádné výraznější drama nepřipustili, a přestože je domácí přestříleli, slaví Zlínští první venkovní výhru v sezoně.

Sokolov remizoval s Třincem

Střelecky se nedařilo ani aktérům utkání mezi Sokolovem a Třincem, které skončilo bez branek. Oba celky přitom měly velké množství šancí a trefily i břevna. Za domácí se to povedlo Šamánkovi a za Třinec Rekišovi, který byl nejnebezpečnějším hráčem hostů. V závěru pak mohl rozhodnout střídající Joukl, ale brankář Sokolova Krbeček ho skvěle vychytal. Třinec čeká na výhru už šest zápasů.

Bohemians ve Vlašimi dosáhli na první venkovní výhru v sezoně. Zasloužil se o to Volek, který čtvrt hodiny před koncem využil chybu v domácí obraně a z hranice penalty nedal šanci brankáři Švengerovi. Hosté přistoupili k důležitému utkání s velkým nasazením a hned sedm jejich hráčů vyfasovalo žlutou kartu. Pro Vlašim je to devátá ztráta z posledních deseti zápasů a na předposlední Bohemians už má náskok jediného bodu.

Frýdek-Místek se po vynikajícím vstupu do sezony nadále trápí a z posledních 11 zápasů vyhrál jediný. Tentokrát měl blízko ke třem bodům v souboji s Pardubicemi, když dlouho vedl díky osmému gólu Hynka Prokeše v sezoně. Ale hosté tři minuty před koncem vyrovnali zásluhou Jeřábka.

Táborsko vydřelo remízu s Varnsdorfem

Táborsko remizovalo ve Varnsdorfu 2:2 a může před zimní přestávkou přijít o vedení v tabulce. Jihočeši klesnou z prvního místa ve Fotbalové národní lize, pokud Hradec Králové v pondělním posledním duelu podzimní sezony porazí doma Karvinou.

Táborsku ve Varnsdorfu hrozilo, že po deseti zápasech poprvé prohraje. Domácí Severočeši totiž měli bleskový nástup a mezi desátou a osmnáctou minutou získali dvoubrankový náskok, když se trefili Breite a Kotiš.

Hosté ale dokázali hrozbu porážky ještě do přestávky odvrátit. Čtyři minuty po druhém inkasovaném gólu snížil po brejku Vukadinovič a poté po Šimákově přihrávce srovnal Kočí. Táborsko tak v šestnácti duelech podzimní sezony jen dvakrát prohrálo.

O nezdaru Budějovic rozhodla penalta

V dopoledním utkání porazil Žižkov České Budějovice 1:0. Bojovný zápas dvou exligistů pod televizní věží rozhodl po půlhodině proměněnou penaltou Podrazký. Na druhé straně se v 79. minutě neprosadil z pokutového kopu Jarolím a domácí brankář Boháč zlikvidoval i následné dvě dorážky.

Viktoria si připsala třetí domácí výhru po sobě a posunula se na sedmé místo tabulky. Jihočeši prohráli poprvé po šesti zápasech a zůstali pátí s tříbodovým náskokem před Žižkovem. Na první Táborsko ztrácejí pět bodů.
Zápas na Žižkově po hodině hry narušili dva fanoušci ze sektoru hostů, kteří vběhli na trávník se světlicí. Pořadatelé příliš nezvládli situaci a chuligáni se dostali až k domácím příznivcům, s nimiž se poprali.

Ústí nad Labem - Zlín 0:2 (0:2)

Branky: 13. Malcharek, 21. Železník. Rozhodčí: Nenadál - Vysloužil, Machálek. ŽK: Martykán, Zukič, Dvořák - Malcharek, Hájek, Hruška. Diváci: 797.

Ústí nad Labem: Novák - Zeman (19. Dvořák), Zukič, Vaněk, Benčík - Peterka - Moulis, Vacek (33. Smola), Leibl (75. Pavlata) - Martykán, Veverka. Trenér: Přerost.
Zlín: Dostál - Malý, Kubica, Hubáček, Hájek - Pazdera, Salachna, Elšík, Hruška (61. Holík) - Železník (80. Chwaszcz), Malcharek (90.+1 Kroča). Trenéři: Pulpit a Kalivoda.

Vlašim - Bohemians Praha 0:1 (0:0)

Branka: 76. Volek. Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Arnošt. ŽK: Sus, Ujec - Vlkanova, Laštovka, Halama, Ibragimov, Faltus, Hájek, Kuzmanovič. Diváci: 403.

Vlašim: Švenger - Sus, Petrů, Kryštůfek, Čelůstka - Jeřábek (79. Janda), Putz, Vebr, Tomášek (46. Jícha), Průcha (66. Kocourek) - Ujec. Trenér: Horňák.
Bohemians: Brauneis - Laštovka, Ptáček, Halama, Šídlo - V. Ježdík, Ibragimov, Faltus (60. Kuzmanovič), Volek, Hájek (90. Suk) - Vlkanova (86. Bohata). Trenér: Sazima.

Frýdek-Místek - Pardubice 1:1 (1:0)

Branky: 38. H. Prokeš - 87. Jeřábek. Rozhodčí: Pechanec - Fišer, Černý. ŽK: Mozol, Soukup, Vašenda - Norek. Diváci: 2192.

Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Coufal, J. Prokeš, Žídek - Vašenda, Mozol, Kovařík, Talián (84. Korneta) - H. Prokeš, Lukáš (71. Soukup). Trenér: Duhan.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Vencl, Šejvl, Norek - Hundák (90. Janecký), Kudrna, Fusek (90.+1 Hodas), Jeřábek, Dostálek - Pospíšil (65. Rešetár). Trenér: Krejčí.

Sokolov - Třinec 0:0

Rozhodčí: O. Lerch - Kříž, Kubr. ŽK: Čada - Čelůstka. Diváci: 533.

Sokolov: Krbeček - Blažek (60. Machek), Hruška, Hofmann, Vondráček (83. Jankovský) - Čada, Dvořák II. (60. Ivasko) - Dřížďal, Kobylík, Vaněček - Šamánek. Trenér: Jindra.
Třinec: Bruk - Velner, Malík, Čelůstka, Matoušek - Malíř (79. Joukl), Hupka, Ceplák, Rekiš - Gulajev (87. Málek), Juřena (74. Gavlák). Trenér: Kula.

Varnsdorf - Táborsko 2:2 (2:2)

Branky: 10. Breite, 18. Kotiš - 22. Vukadinovič, 33. Kočí. Rozhodčí: Adámková - J. Paták, Plesar. ŽK: Zieris, Breite - Vukadinovič, Šiml, Sladký. Diváci: 771.

Varnsdorf: Porcal - Zieris, Končal, Kouřil, Tvaroha - Kotiš, Breite, Jakobovský (56. Mikinič), Rudnickij (88. Šraga) - Schubert, Volf (68. Just). Trenér: Frťala.
Táborsko: Toma - Sladký, Ciferský, Mráz, Kotrba - Kočí, Šiml, Javorek, Šimák (75. Presl) - Vukadinovič (86. Džafič), Strnad (90. Musiol). Trenér: Nádvorník.

Žižkov - České Budějovice 1:0 (1:0)

Branka: 30. Podrazký z pen. Rozhodčí: Bílek - Hock, Zeman. ŽK: Folprecht, Bartošák, Bodeček - Benát, Kalod, Poliaček, Hanzlík, Deli, Hašek. ČK: 87. Deli. Diváci: 1214.

Žižkov: Boháč - Dressler, Bodeček, Bartošák, Súkenník - Podrazký, Bartl, Folprecht (76. Houžvička), Sivrič (90. Folwarczny) - Hejný, Voltr (81. Škoda). Trenér: Trpišovský.
Č. Budějovice: Křížek - Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík - Klesa, Jarolím, Benát, Poliaček - Kalod, Linhart (60. Machovec). Trenér: Hoftych.