Sigma řádila, Žižkov ztratil, Znojmo se po sestupu drží na vítězné vlně

Praha - Fotbalisté Znojma zvládli ve druhé lize i druhý zápas, o výhře nad Ústím 2:1 rozhodl Žondra. Olomouc napravila nezdar z prvního kola, Frýdku-Místku nedala šanci. Karviná ovládla derby s Třincem, sudí v utkání rozdal dvě červené karty.

10.8.2014 AKTUALIZOVÁNO 10.8.2014

Fotbalisté Olomouce se radují z gólu proti Frýdku-Místku.Foto: Deník/Jiří Kopáč

Po dvou kolech Fotbalové národní ligy mají na kontě plný počet bodů jen Znojmo a Opava. Ta v neděli vyhrála 3:0 na hřišti Mostu, zatímco Žižkov dopoledne doma jen remizoval s Pardubicemi 1:1. Na dně tabulky zůstal po prohře 1:2 se Zlínem nováček z Kolína, bez bodu je také Frýdek-Místek.

Pardubice šly na Žižkově do vedení už po pěti minutách, kdy se k míči po přetaženém rohovém kopu dostal Bederka a trefil se přesně do rohu branky. Žižkov si pak vytvořil tlak a měl několik nadějných šancí, ale Markův pokus vyhlavičkovali z branky obránci, následně Východočechy několikrát podržel brankář Frydrych.

V 66. minutě už se ale Žižkov dočkal, když pravý bek Dressler potvrdil své ofenzivní schopnosti, utekl obraně a přehodil vybíhajícího brankáře. Ve zbytku zápasu už si žádný z týmů nevytvořil větší šanci, Pardubice remizovaly podruhé v sezoně.

V Mostu se čekalo na gól do 69. minuty, kdy se prosadil hostující Ševčík a rozesmutnil domácí fanoušky. Deset minut před koncem po faulu Řeháka proměnil pokutový kop Schaffartzik, v nastavení pak výhru Opavy završil po individuální akci přes téměř celé hřiště Machálek.

Nováček z Kolína prohrál, přestože se v 39. minutě dostal proti Zlínu do vedení po gólu zkušeného Klapky z přímého kopu. Šlo o první kolínský gól v druhé nejvyšší soutěži. Jenže už za minutu srovnal Poznar za přispění teče domácí obrany a rozhodující moment přišel čtvrt hodiny před koncem, kdy si na rohový kop naběhl Chmelo a zařídil Zlínu těsné vítězství.

Sigma smetla Frýdek

Olomouc porazila Frýdek-Místek 3:0 a na domácím stadionu alespoň částečně odčinila úvodní prohru ze Žižkova. Naopak další ztrátu zaznamenal třetí celek minulé sezony Táborsko, které opět remizovalo 1:1, tentokrát s Varnsdorfem.

Olomouc před týdnem v Praze předvedla matný výkon, trenér Kalvoda proto udělal hned pět změn v sestavě. Vyplatilo se, protože už v 8. minutě poslal Sigmu do vedení jeden z nováčků Janotka. Vzápětí se prosadil Vašíček a výhru exprvoligového celku završil po přestávce Houska.

Táborsko, které v prvním kole neudrželo vedení v Sokolově, tentokrát muselo dotahovat. Varnsdorf vedl díky brance Breiteho z 42. minuty a domácí dokázali srovnat až po závaru v závěru druhého poločasu zásluhou střídajícího Musiola.

Stejným výsledkem skončil také souboj Vlašimi a Sokolova, které tak shodně i ve druhém kole uhrály remízu 1:1. Obě branky padly v prvním poločase a hosté potvrdili, že proti Vlašimi se jim daří, když s ní v posledních šesti zápasech uhráli 14 bodů.

Karviná zvládla derby

Karviná zvítězila na hřišti Třince 3:1 a přerušila čtyřletou sérii výher domácích týmů v hutnicko-hornickém derby. Oba celky dohrávaly zápas v deseti, když už ve 14. minutě musel ze hřiště hostující Skwarczek a těsně před přestávkou dohrál po druhé žluté domácí Lisický.

První gól padl ještě za vyrovnaného počtu hráčů a v 11. minutě se o něj postaral Budinský. Po vyloučení Skwarczeka za faul zezadu se Třinci podařilo srovnat, pak už ale stříleli jen Karvinští. Hned v úvodu druhého poločasu se prosadil Urgela a v 75. minutě jeho náhradník Fiala.

Znojmo drží neporazitelnost

Znojmo po sestupu z nejvyšší soutěže vyhrálo ve druhé lize i své druhé utkání. Na hřišti Ústí nad Labem si vypracovali rozhodující dvoubrankový náskok už během úvodní dvacetiminutovky a zvítězili 2:1.

Znojmo se dostalo stejně jako v úvodním kole na hřišti Kolína do vedení už během první desetiminutovky, na svůj gól z prvního duelu navázal chorvatský záložník Miro Kovačič. Druhou branku v ročníku pak v 18. minutě přidala i další z letních posil útočník Libor Žondra.

Ústí se v závěru nadechlo k náporu hlavně díky kontaktní brance bulharského záložníka Emanuila Maneva ze 73. minuty, ale srovnat již nestihlo. Naopak na druhé straně se nejvíc gólu přiblížil Žondra, jenže trefil břevno.

Most - Opava 0:3 (0:0)

Branky: 69. Ševčík, 81. Schaffartzik z pen., 90.+3 Machálek. Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Kožár. ŽK: Veselinovič, Běloušek, Řehák - Mrázek, Květoň, Schaffartzik. Diváci: 745.

Most: Mandous - Surynek, Avdič, Běloušek, Řehák - Nguyen, Schůt (76. Petráček), Veselinovič (61. Jakovljevič), Mlika - Kurtaj, Jiří Procházka (86. Mandula). Trenér: Raszyk.
Opava: Květoň - Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka - Horka, Metelka - Vavřík (85. Svatonský), Ševčík (90. Grussmann), Schaffartzik - Mrázek (76. Machálek). Trenér: Baránek.

Kolín - Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 39. Klapka - 40. Poznar, 74. Chmelo. Rozhodčí: Hrubeš - Zeman, Melichar. ŽK: Petrášek, Kabele - Hájek, Salachna, Benčík. Diváci: 740.

Kolín: Pechatý - Jelínek, Klimpl, Klapka, Šimkovský - Kučera (75. Stejskal), Hanuš, Kabele, Jukl (56. Jurečka) - Svátek (68. Mujagič), Petrášek. Trenér: Veselý.
Zlín: Dostál - Malý, Hubáček, Železník (61. Kurtin), Poznar - Motal (46. Salachna), Hájek, Pazdera, Benčík - Bartolomeu (75. Malcharek), Chmelo. Trenér: Pulpit.

Viktoria Žižkov - Pardubice 1:1 (0:1)

Branky: 66. Dressler - 5. Bederka. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Peřina. ŽK: Bederka. Diváci: 1764.

Žižkov: Holý - Dressler, Karafiát, Hovorka, Podzimek - Bazal (87. Kučaba), Súkenník, Podrazký, Folprecht (58. Reiter) - Marek (81. Hejný), Voltr. Trenér: Trpišovský.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Bederka, Jeřábek, Kakrda - Jaroš, Kudrna, Řezníček (87. Vencl), Fousek (54. Nečas), Hašek ml. - Fikejz (70. Klátil). Trenér: Hašek st.

Olomouc - Frýdek-Místek 3:0 (2:0)

Branky: 8. Janotka, 13. Vašíček, 50. Houska. Rozhodčí: Orel - Hock, Antoníček. ŽK: Zapalač (Frýdek-Místek). Diváci: 2808.

Olomouc: Blaha - Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (69. Javůrek), Houska, Cana, Ordoš (78. Schulmeister), Navrátil - Vašíček (64. Rolinc). Trenér: Kalvoda.
Frýdek-Místek: Prepsl - Uvíra, Literák, Švrček, Žídek - Vašenda, Zapalač (86. Hykel), Mozol, Pribula, Talián - Matúš (83. Uškovič). Trenér: Baránek.

Táborsko - Varnsdorf 1:1 (0:0)

Branky: 73. Musiol - 42. Breite. Rozhodčí: Pechanec - Pochylý, Machálek. ŽK: Džafič, Porcal - Filip. Diváci: 786.

Táborsko: Toma - Divíšek, Ciferský, Kotrba, Mráz - Kočí (55. Strnad), Šiml, Džafič, Presl, Javorek - Přeučil (55. Musiol). Trenér: Frňka.
Varnsdorf: Porcal - Zieris, Novotný (80. Urbánek), Kouřil, Landovský - Filip, Breite, Tvaroha (78. Daníček), Jurča (62. Rudnickij) - Martan, Schubert. Trenér: Frťala.

Vlašim - Sokolov 1:1 (1:1)

Branky: 30. Simerský - 1. Ouedraogo. Rozhodčí: Adámková - J. Paták, Caletka. ŽK: Putz, Matějka, Breda - Ouedraogo. Diváci: 596.

Vlašim: Rondzik - Petrů, Simerský, Štochl, Nový - Vebr - Janda, Hronek (86. Breda), Putz, Kučera (79. Vojta) - Jakubov (46. Matějka). Trenér: Petržela.
Sokolov: Belaň - Blažek, Kucalas, Hofmann, Dřížďal - Čada, Vrtělka - Machek (38. Dvořák I.), Ouedraogo, Pouček (81. Vaněček) - Červenka (74. Šamánek). Trenér: Šmejkal.

Třinec - Karviná 1:3 (1:1)

Branky: 25. Ceplák - 11. Budinský, 46. Urgela, 75. Fiala. Rozhodčí: Houdek - Štěrba, Mokrusch. ŽK: Lisický, Kundrátek, Hupka - Ondřejka, Janíček. ČK: 45. Lisický - 14. Skwarczek. Diváci: 1220.

Třinec: Paleček - Lisický, Vomáčka, Čelůstka (61. Smetana), Kubaň - Hupka, Motyčka, Lukáš (58. Kundrátek), Málek (46. Matoušek), Ceplák - Dedič. Trenér: Kalivoda.
Karviná: Pindroch - Růžička, Trousil, Cverna, Eismann - Janíček, Skwarczek - Ondřejka (87. Juřena), Zelený, Budinský (77. Vaněk) - Urgela (58. Fiala). Trenér: Weber.

Ústí nad Labem - Znojmo 1:2 (0:2)

Branky: 73. Manev - 8. Kovačič, 18. Žondra. Rozhodčí: Berka - Černý, Arnošt. ŽK: Smola, Novák - Leibl, Žondra. Diváci: 1212.

Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Vaněk, Vraštil, Šraga - Pávek (46. Jursa) - Krátký, Martykán, Kuč (57. Králík), Leibl (67. Manev) - Smola. Trenér: Přerost.
Znojmo: Doleček - Helísek, Jonov, Buchta, Cihlář - Stáňa (68. Hříbek), Lacko, Kovačič, Pázler (46. Ledecký) - Okleštěk (84. Hudec) - Žondra. Trenér: Machala.

Co je nepřijatelné? Večerní emaily nebo zdrobněliny v doméně

Lidé často v elektronické komunikaci podceňují pravidla slušného chování. Ať se jedná o emaily, esemesky nebo internetové diskuse. Jak na úřední mail?

Lidl dramaticky zvyšuje nástupní mzdu a srovnává platy v regionech

Praha - Diskontní řetězec Lidl zvýší od 1. března nástupní mzdu zaměstnanců v obchodech o 25 procent, ta tak dosáhne 23 333 korun při čtyřicetihodinovém úvazku. Průměrná mzda prodavačů a pokladních bude při stejném úvazku 24 897 Kč.

ODS půjde do sněmovních voleb s podporou Strany soukromníků

Opoziční ODS se dohodla na spolupráci se Stranou soukromníků před letošními volbami do Poslanecké sněmovny. Předseda ODS Petr Fiala o tom informoval poté, co dnes odpoledne spolupráci podpořila výkonná rada strany. Soukromníci by měli obsadit zhruba 40 míst na kandidátkách ODS, a to ve všech krajích. Podle Fialy svazek zabrání tříštění sil na pravicové straně politického spektra a posílí pozici obou stran do voleb.