Sledují ho všichni, kromě rozhodčích, kteří jsou tím pádem střídavě pro smích a pro zlost. A důvod, proč se ve fotbale při rozhodování nevyužívají moderní technologie? Šéfovi FIFA je 74 let. V takovém věku se lidé novotám většinou brání. Nyní sice Sepp Blatter diskusi o videu pod obrovským tlakem připustil, jenže změnit fotbalová pravidla je téměř nemožné.

Používání techniky by musel schválit speciální osmičlenný výbor mezinárodní fotbalové asociace, ve kterém jsou čtyři zástupci FIFA a pak zástupci čtyř fotbalových svazů, které mají na tuto hru historicky „licenci“: Anglie, Skotska, Severního Irska a Walesu. Rozhodnutí o změně pravidel musí být jednomyslné. Stačí, aby si jeden z těchto ctihodných strážců tradice řekl, že když to šlo bez videa dosud, půjde to i v budoucnu a celý svět se může dál rozčilovat.

S technikou se to má tak, že je nutné ji buďto akceptovat, anebo zakázat. Trvá-li FIFA na pravidlech z doby, kdy video neexistovalo, ať na fotbale zakáže kamery a kritika omylných rozhodčích nepochybně ustane. Pokud ale chce FIFA vydělávat na televizních přenosech, těžko obstojí absurdita, kdy milióny lidí přihlížejí detailním důkazům, jak regulérní gól rozhodčí neuznal a gól, co padl v rozporu s pravidly, ano. V podobě špatně pískaného zápasu prodává FIFA konzumentům sportovní zábavy vadné zboží. Navíc bez možnosti reklamace a vrácení vstupného. To je neudržitelná situace. Protože ve fotbalovém byznysu jde o velké peníze, dříve či později to dá někdo k soudu a FIFA ještě za záměrné a vědomé šíření zmetků dostane tučnou pokutu! Pak až přijde video.