71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj
regionální Deník

Zametač Rampula

Ivan Hoffman

Ivan Hoffman Autor:

20.2.2012 07:23

Když se o někom řekne, že má přezdívku zametač, nejedná se sice o vulgaritu, kterou by šlo žalovat, ale je to odsudek který určitě nepotěší.

AUDIO

Zametač Rampula

Zejména když se takto přezdívá policisty vrchnímu státnímu zástupci. Zametačem, rozuměj žalobcem, co zametá pod koberec závažné kriminální a hospodářské delikty, je v jistých kruzích míněn jistý doktor Rampula. Ten byl před časem odvolán ministrem z funkce, ale nyní se do ní vrací. Pražský městský soud totiž rozhodnutí ministra zrušil.

(rozuměj: o odvolání zametačů), že míní usilovat i nadále. Kauza pana Rampuly působí kuriózně. Smyslem obtížného odvolávání vedoucích soudních funkcionářů totiž je, aby politici nemohli ovlivňovat nezávislost soudů. Nyní se nám ale naznačuje, že politik dostal od soudu přes prsty za to, že chtěl zatočit se zametačem, rozuměj s prominentním právníkem, co se zapletl s prominentními kriminálníky.

Laikům, kteří se obtížně orientují v zakřivených paragrafech, by pomohlo, kdyby se jasně řeklo, kdo je v této zápletce padouch a kdo hrdina. Anebo jsou-li padouši všichni, pak kteří z nich jsou polepšení a kteří nenapravitelní, pokud tedy na nás nejsou společně domluveni. Místo toho slyšíme například spekulaci, že návrat zametače má politické pozadí, neboť je zde další kauza k zametení pod stůl. To by znamenalo, že můžeme zapomenout na očištění politiky justicí, neboť politici nesvedou očistit justici. Proč ale vlastně potřebují politici justici, aby očistili politiku, tedy sama sebe? Je-li nemožné zbavit se zametače, co tak zkusit nekrást, aby nebylo co zametat?

Autor: Ivan Hoffman

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Šéf zametačů je Klaus,
Mostečák 22.2.2012 15:31 213.129.141.*
ale nechci tím rozporovat moudra předchozích příspěvků a tím popuzovat odborníky na demokracii. Kdo nezažije polistopadového bolševika na vlastní kůži /sytý hladovému nevěří/, ten neuvěří. Viz. kauza MUS a celá zločinecká skupina orgánů státní moci, ve spojení s politiky.
Re: Po
soudruh Stalin 22.2.2012 11:43 90.176.182.*
Naše justice v čele naší poslaneckou sněmovnou tvořitelkou zákonů ukázala tomu to národu že zákony jsou jen pro někoho????????????
V diskusi je celkem 85 příspěvků, poslední byl vložen 22. 2. 2012, 15:31 vstup do diskuse

CELEBRITY

VIDEO: Tahle sexy doktorka léčí Čecha! A dovádí s fotbalisty Chelsea

VIDEO: Tahle sexy doktorka léčí Čecha! A dovádí s fotbalisty Chelsea

Co stojí za vzestupem Chelsea, která s brankářem Petrem Čechem vyhrála Ligu mistrů? Tak především -… celý článek ›

Pohřbili Dagmar Frýbortovou: Aťka plakala nad rakví kamarádky!

Pohřbili Dagmar Frýbortovou: Aťka plakala nad rakví kamarádky!

Početná rodina a bývalá kolegyně Aťka Janoušková (82) se včera ve strašnickém krematoriu rozloučily s… celý článek ›

Brad Pitt v Cannes: První vodka v sedm večer, poslední ve čtyři ráno

Brad Pitt v Cannes: První vodka v sedm večer, poslední ve čtyři ráno

Slunce, filmy a vodka. Brad Pitt (48) vyrazil na festival do Cannes bez své snoubenky Angeliny Jolie (36… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2012, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz