Spengler Cup vyhráli hokejisté Kanady

Davos - Výběr Kanady vyhrál 81.ročník Spenglerova poháru. Vpondělním finále porazil zámořský celek vedoucí tým ruské ligy Salavat Julajev Ufa 2:1.

31.12.2007

Kanadský brankář Curtis Joseph (vlevo) přijímá gratulace od spoluhráčů po vítězství svého týmu ve finále Spengler Cupu. Kanaďané zdolali Ufu 2:1.Foto: REUTERS/Arnd Wiegmann

Ovýsledku rozhodla druhá třetina, ve které mohli diváci vidět všechny tři branky utkání.

Kanadský tým prošel celým turnajem bez ztráty bodu a scelkovými pěti vyhranými zápasy se tak Kanada stala suverénním vítězem turnaje. Stejně jako tomu bylo vzákladní části, ive finále porazil zámořský tým Ufu rozdílem jedné branky.

První branku vstřelil v27.minutě Lawa. Otři minuty později ještě stačil srovnat na 1:1 Pěrežogin. Rozhodující moment celého utkání přišel v31.minutě. Prudká střela Kellera směřující mimo branku se odrazila od mantinelu a sklouzla pod nohy ruského gólmana Jerjomenka, jenž si kotouč smolně srazil dosítě.

Pardubice obsadily vtradičním turnaji ve švýcarském Davosu předposlední čtvrté místo. Porazili tak pouze domácí Davos. Bronzová příčka patří německému týmu Mannheim.

Výsledek– finále:

Kanada– Ufa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 27.Law, 31.Keller– 30.Pěrežogin.

31.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Generální ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek.
3 8

Odměna pro šéfa VZP? Až šestinásobek platu. Radní chtějí změnit systém

Různě zdobené účtenky Andreje Babiše neznepokojují. Považuje je za výraz české lidové tvořivosti.
4

Účtenky za pivo? Sorry jako i agent Bureš

DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Už více než dvě stovky zákonů předložili současní poslanci. Sice jich protlačili jen 26, ale nesmutní z toho. Hlavně, že jsou vidět.

Pohledem Vojtěcha Žižky: Na rozhodčí nesahat

„My nesmíme ani naznačovat," říká Smrtka v jedné z cimrmanovských her a výhrůžně u toho brousí kosu. Chmurný žnec by mohl z fleku pracovat ve vedení hokejové extraligy. Ani v ní se totiž nesmí naznačovat. Jinak přilétne pokuta.

Kvůli dálnici D3 začnou brzy hlídat studny

Specialisté brzy zahájí monitoring studní v okolí budoucí dálnice D3 u Českých Budějovic. Sledovat se bude hlavně výše hladiny vody. V případě, že by byl později s vodou problém, budou mít totiž majitelé nárok na kompenzace, například prohloubení studní.

Jarolím: 6:0? Po první půli jsem těch branek čekal ještě víc

/ROZHOVOR od zvláštního zpravodaje Deníku/ První půle na výbornou, druhá už slabší, celkově však spokojenost. Tak ve zkratce zhodnotil kvalifikační výhru 6:0 nad San Marinem kouč české fotbalové reprezentace Karel Jarolím.