Havlát s Langem režírovali první letošní výhru Chicaga

Kanada/USA – Havlát nahrál na obě branky Chicaga, jednou skóroval Robert Lang. VEdmontonu řídil vítězství nad Calgary 2:1 Aleš Hemský, když se podílel na obou gólech domácích.VColoradu rozhodl penaltovou loterii Milan Hejduk. Ten vnájezdech dokázal jako jediný překonat floridského Tomáše Vokouna.

14.1.2008

Martin Havlát - ilustrační fotoFoto:

Na Floridu zavítal tým Colorada scílem natáhnout šňůru neporazitelnosti na ledě Panterů. Ti doma hostující tým ještě nikdy nedokázali porazit. Tentokrát ale mnoho nescházelo. Vzákladní hrací době domácí dokázali třikrát srovnat krok a utkání dospělo za stavu 3:3 až kpenaltovému rozstřelu.

Vprvních dvou sériích byli jak domácí Tomáš Vokoun, tak na druhé straně chytající Jose Theodore bezchybní. Ve třetí sérii ovšem nejprve Theodore zlikvidoval kličku Oli Jokinena, aby vzápětí přesnou střelou do růžku rozhodl o pokračování neporazitelnosti Lavin Milan Hejduk.

Calgary přicestovalo do Edmontonu ke třetímu vzájemnému utkání vletošní sezoně svědomím, že pokaždé byl zatím úspěšnější hostující celek. Možná by dnes i tato série pokračovala, ale to by domácí Olejáři nesměli mít vsestavě Aleše Hemského. Ten zařídil výhru domácích 2:1.

Čtyřiadvacetiletý pardubický rodák se dostává do skvělé formy, vposledních třech zápasech si připsal gól a čtyři asistence. A dnes přidal další dva body.

Nejprve zasáhl vdeváté minutě do akce, na jejímž konci byl dorážející Shawn Horcoff.

Hned po pár vteřinách Hemský druhé třetiny obešel obránce Regehra, naznačil kličku do forhendu a poté bleskově zasunul klevé tyči.

Calgary se zmohlo už jen na snížení ve 44. minutě, šťastným střelcem byl Langkow.

Hokejisté Chicaga Blackhawks ukončili osmi zápasové čekání na výhru, když až po penaltovém rozstřelu udolali domácí Nashville 3:2.

Jestřábi vutkání dvakrát vedli, když na obě branky přihrával Martin Havlát. Jenže jak na branku Sharpa, tak na gól Roberta Langa zpoloviny třetí třetiny dokázali domácí odpovědět vpřesilových hrách.

Nejprve srovnal na 1:1 svou čtvrtou trefou vročníku obránce Marek Židlický, když využil křížné přihrávky Dumonta, a pět minut před koncem poslal zápas do prodloužení dorážkou zbrankoviště Legwand.

Bod navíc zajistil Chicagu precizním blafákem ve třetí sérii nájezdů Patrick Sharp.

Zdalších českých hokejistů se prosadil gólem již jen útočník San Jose Milan Michálek, ale porážce Žraloků vAnaheimu 3:4 po prodloužení nezabránil.

Asistenci u branky Slováka Demitry si připsal obránce Minnesoty Martin Škoula. Jeho tým doma vpohodě přehrál Phoenix 4:1.

Výsledky:

Washington – Philadelphia 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)

Branky: 2. Semin, 27. Green, 32. Ovečkin, 54. Nylander – 9. a 16. Knuble, 26. Dowd, 27. Umberger, 49. Richards, 60. Timonen.

Střely: 32:32.

Florida – Colorado 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky: 15. Bouwmeester, 35. Booth, 52. Jokinen – 4. a 49. Brunette (na druhou Hejduk), 33. Svatoš, rozhodující tr. stř. Hejduk.

Střely: 33:40.

St. Louis – Vancouver 3:4 sn (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0)

Branky: 6. Backman, 25. Tkachuk, 52. Boyes – 11. D. Sedin, 19. H. Sedin, 21. Näslund, rozhodující tr. stř. Adler.

Střely: 22:25.

Minnesota – Phoenix 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky: 31. Demitra (Škoula), 35. Sheppard, 43. Belanger, 53. Gáborík – 55. Doan.

Střely: 34:27.

Ottawa – New York Islanders 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky: 37. Alfredsson – 20. a 45. Bergeron, 46. Comrie.

Střely: 32:31.

Anaheim – San Jose 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)

Branky: 9. Bertuzzi, 37. Perry, 60. Weight, 61. Beauchemin – 3. Roenick, 16. Mitchell, 35. Michálek.

Střely: 29:29.

Edmonton – Calgary 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 9. Horcoff (Hemský), 21. Hemský – 44. Langkow.

Střely: 31:28.

Nashville – Chicago 2:3 sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)

Branky: 45. Židlický, 55. Legwand – 22. Sharp (Havlát), 52. Lang (Havlát), rozhodující tr.stř. Sharp.

Střely: 37:30.

14.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.