Michálek s Plíhalem zařídili výhru San Jose

Minnesota – Žraloci zvítězili v Minnesotě 3:2, tři body Langa nezabránily prohře Chicaga.

10.3.2008

Milan Michálek ze San Jose slaví svůj gól.Foto: AP PHOTO/Jeff McIntosh

Čeští Žraloci Milan Michálek a Tomáš Plíhal v dresu San Jose se výraznou měrou podíleli na výhře svého týmu v Minnesotě 3:2 po samostatných nájezdech. Michálek otevřel skóre svým jednadvacátým gólem v sezóně již v první minutě, když si nabruslil do útočné třetiny a přesnou ranou o tyč poslal Žraloky do vedení.

V minutě čtrnácté přišly velké chvíle čtyřiadvacetiletého Plíhala. Ten vypíchl puk na vlastní obranné modré a v brejku byl zahákován. Při následném trestném střílení zamířil frýdlantský rodák přesně pod Bäckströmovu vyrážečku a svým druhým gólem v kariéře v NHL zvýšil na 2:0. Bylo první trestné střílení nařízené na ledě Minnesoty od roku 2000, kdy tým vstoupil do NHL.

Divočáci zápas ovšem Fosterovou ranou od modré zdramatizovali a dvacet devět vteřin před koncem Brian Rolston šťastnou tečovanou střelou vyrovnal. V prodloužení nejprve hostující Patrick Marleau odpálil baseballovým úderem puk směřující do prázdné branky Sharks a poté tentýž hráč rozhodl přesnou střelou do horního růžku Bäckströmovy svatyně o bonusovém bodu pro San Jose.

Lang zářil, Chicago prohrálo

V souboji dvou týmů bojujících o naději na postup do play off ztratili Jestřábi v prodloužení důležitý bod proti Edmontonu. Domácím při prohře 5:6 nepomohly ani gól a dvě asistence centra Roberta Langa. Pro toho to byl první tříbodový večer v této sezoně.
Rozhodující branku vstřelil po nádherném Nillsonově pasu zblízka Andrew Cogliano. Chicago tak ztrácí na osmou příčku v Západní konferenci pět bodů, Edmonton sedm.

Rangers zvítězili v nájezdech

Galapředstavení brankářů shlédli diváci v Madison Square Garden. Jak domácí Henrik Lundqvist, tak hostující Alexander Auld během pětašedesáti minut nepustili ani gól a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty zvládli lépe domácí Jezdci, jmenovitě Nigel Dawes, který napálil puk pod Auldovu vyrážečku.
Pro Rangers to byly již dvanácté nájezdy v probíhající sezoně, jejich bilance je není šest výher a šest porážek.

Crosby se trefil po zranění

Kapitán Tučňáků Sidney Crosby se po vleklém zranění kotníku po svém návratu na led poprvé střelecky prosadil, jeho dva zásahy pomohly pokořit Washington na jeho ledě 4:2. V polovině utkání se do listiny střelců zapsal dvaadvacátým gólem sezony i hostující Petr Sýkora, když po rychlé kombinaci s Malkinem srovnával na 1:1.

Crosbyho druhá trefa půl minuty před koncem normální hrací doby, kdy si jeho nahození z rohu před branku srazil holí za záda vlastního gólmana Bäckström, zlomila nerozhodný stav 2:2. Za dalších patnáct vteřin dokonal zkázu domácích po třetí Malkinově asistenci do prázdné branky útočník Staal. Penguins se tak posunuli pouhý bod za lídra Atlantické divize New Jersey.

„Nehraji tak, jak bych chtěl, ale cítím se pořád lépe,“ nebyla s výkonem úplně spokojena dvacetiletá hvězda, která promeškala dvacet jedna zápasů.
V souboji dvou nejproduktivnějších hráčů ligy odpověděl na tři Malkinovy přihrávky domácí Alexander Ovečkin dvěma přesnými pasy a udržel si v čele s pětadevadesáti body tříbodový náskok.

Další Češi

Jiří Hudler pomohl přesilovkovou ranou k vítězství Detroitu nad Nashvillem 4:3. Dominik Hašek ještě v 50. minutě držel čisté konto, ale poté ho Predátoři třikrát překonali. Jednou se trefil Erat. Ten si spolu s Markem Židlický a Janem Hlaváčem připsal i asistenci.
K výhře Columbusu 5:3 nad Tampou Bay přispěli brankami David Výborný a Jiří Novotný.

VÝSLEDKY:

Washington – Pittsburgh 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 28. Laich, 40. Semin – 39. a 60. Crosby, 29. Sýkora, 60. Staal. Střely: 38:26.

Chicago – Edmonton 5:6 PP (1:1, 2:2, 2:2 – 0:1)
Branky: 8. Sharp, 29. Keith (Lang), 32. Williams (Lang), 44. Lang, 56. Byfuglien – 47. a 64. Cogliano, 3. Penner, 31. Glencross, 39. Nilsson, 42. Reasoner. Střely: 38:25.

New York Rangers – Boston 1:0 SN (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branky: rozhodující sam. náj. Dawes. Střely: 35:29.

Detroit – Nashville 4:3 (2:0, 2:0, 0:3)
Branky: 12. a 37. Franzen, 16. Hudler, 36. Stuart – 52. Weber (Židlický), 55. Erat, 59. Tootoo (Erat, Hlaváč). Střely: 33:23.

Columbus – Tampa Bay 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky: 12. Výborný, 20. MacKenzie, 32. Peca, 57. Chimera, 60. Novotný – 15. Halpern, 37. St. Louis, 38. Lecavalier. Střely: 25:27.

Minnesota – San Jose 2:3 SN (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0)
Branky: 25. Foster, 60. Rolston – 1. Michálek, 14. Plíhal, rozhodující sam. náj. Marleau. Střely: 23:26.

Anaheim – Montreal 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 1. Marchant, 53. Kunitz, 54. Pahlsson – 9. Kovaljov. Střely: 37:21.

Dallas – Colorado 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Barnes, 6. Robidas, 27. Richards. Střely: 26:19.

Autor: Michal Kuchta