New York Rangers se rozjeli a vypadá to, že je jen tak někdo nedokáže zastavit. Hráči z Madison Square Garden bodovali již ve třináctém utkání v řadě a v tabulce Východní konference již bodově srovnali Ottawu na pátém místě.

Tentokrát byli Jezdci nad síly domácího Buffala, zápas skončil z pohledu Šavlí 2:3 po samostatných nájezdech.
Utkání mělo raketový start a než se stihli diváci v HSBC Aréně usadit, svítil na kostce nad ledem stav 1:1. Již po šestnácti vteřinách otevřel skóre dlouhou kličkou po vyjetí z rohu hřiště Jason Pominville, ovšem hned ve druhé minutě procedil gólovou trefu skrz betony brankáře Millera hostující Fjodor Ťjutin.

Další penaltovou loterii rozhodl Gomez

Jak je dobré míti v týmu Shawna Averyho, se potvrdilo v polovině duelu. Důrazný útočník Rangers nejprve zboural u zadního hrazení obránce Pätscheho a následně přihrál před branku Jaromíru Jágrovi, který se z voleje nemýlil. Kapitán hostů se trefil po pětizápasové odmlce a připsal si letos osmnáctý gól.

Vzápětí ovšem odpověděl tečí dalekonosné Pominvillovy rány Thomas Vaněk a utkání muselo jít do prodloužení. V něm mohli vítězství urvat nejprve domácí, ale to by musel Maxim Afinogenov proměnit samostatný nájezd. Na druhé straně napálil deset vteřin před koncem nastavení Dawes pouze tyč a šlo se na trestná střílení.

Za domácí se trefil pouze aktivní Pominville, Millera v domácí svatyni překonal specialista na tuto disciplínu Shanahan a rozhodující trefu přidal rychlou kličkou Scott Gomez.

Calgary dál brání vedení v divizi

Deset branek viděli fanoušci v Calgary. Domácí i díky jedné asistenci Martina Ručinského přestříleli St. Louis Blues 7:3. Potvrdily se tak papírové předpoklady, protože Bluesmani ztrácí na osmou příčku zaručující postup do play off propastných dvanáct bodů, zatímco Calgary horko těžko hájí vedení v Severozápadní divizi, kde má jednobodový náskok na Minnesotu a dvoubodový na Vancouver a Colorado.

To tým Plamenů zajišťuje nejhůře třetí příčku v pořadí Západní konference. Pokud by ovšem svoji divizi nevyhrál, rázem by se propadl k sedmému místu.

Kosatky zdolaly Krále v prodloužení

Důležité dva body si připsal právě Vancouver vítězstvím v Los Angeles 2:1 po prodloužení. Ještě v 57. minutě to vypadalo, že si nejhorší tým soutěže dokráčí pro hubené vítězství 1:0, ovšem poté vzal osud utkání na svoji hokejku hostující Ryan Kesler a dvěma trefami otočil zápas. Nejprve v 58. minutě srovnal a po čtyřiceti šesti vteřinách ukončila jeho teč Mitchellovy bomby od modré prodloužení.

VÝSLEDKY:

Buffalo – New York Rangers 2:3 SN (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky: 1. Pominville, 35. Vanek – 2. Ťjutin, 29. Jágr, rozhodující sam. náj. Gomez. Střely: 21:26.

Calgary – St. Louis 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)
Branky: 1. a 56. Tanguay, 8. Huselius, 19. Iginla, 30. Lombardi, 47. Nilson, 48. Langkow – 27. a 52. Boyes, 10. Backes (Ručinský). Střely: 30:32.

Los Angeles – Vancouver 1:2 PP (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky: 49. O´Sullivan – 58. a 61. Kesler. Střely: 18:40