Sparta se na body s Pardubicemi hodně nadřela

Praha – O druhém bodu pro holešovické rozhodl po remíze 4:4 v penaltovém rozstřelu Michal Broš.

25.9.2008

Michal Broš (vpravo) se raduje se s Netíkem.Foto: foto getphoto / Pavel Rakušan

V předehrávce 8. kola hokejové extraligy viděli diváci v pražské Tesla Aréně během pětašedesáti minut osm branek.

Ta devátá rozhodla o výhře domácí Sparty nad Pardubicemi po samostatných nájezdech. Klíčovou trefu si připsal navrátilec Michal Broš.

Hrinou zápasu ale mohl být jiný hráč. Petr Ton. Zdobí ho obrovská síla v nohách, kterou ujíždí svým soupeřům. A svým instinktem střelce straší i jejich gólmany. Také včera proti Pardubicím překonal sparťanský útočník Petr Ton brankáře hostů Růžičku. I když překonal…

„Gulaši od modré vypálil a puk se odrazil ke mně. Dával jsem do prázdné, měl jsem štěstí,“ popisoval svůj gól na 1:0 do televizních kamer.
O vítězství 5:4 rozhodl v samostatných nájezdech až jediný úspěšný střelec Michal Broš.

I Ton měl ale na něm velký podíl. Když Sparta pro změnu dotahovala jednobrankové manko, přihrával v 51. minutě na vyrovnávací trefu Ručinskému.
Ano, kouč František Výborný Tona v třetí třetině vrátil do první hvězdné formace. A přitom mohl včera hrdinou hlavním.

Proč? Kuriózní situace v závěru prodloužení: vyjetý Růžička na modré čáře promáchl puk a Ton znovu trestal do prázdné klece. Puk však v brance skončil až vteřinu po siréně. Oba sokové museli do penaltového rozstřelu.

Sparťané po něm v předehrávce 8. extraligového kola udrželi domácí neporazitelnost. Tentokrát ale měli opravdu namále. Třikrát totiž neudrželi vedení a hosté se do něj v polovině zápasu sami dostali. Tři minuty před koncem naopak srovnali stav na 4:4, když Pöpperleho v domácí brance překonal Kolář.
V neděli Pražany čeká duel v Českých Budějovicích, Pardubice zase hostí Mladou Boleslav.

SPARTA – PARDUBICE
Branky a nahrávky: 8. Ton (Gulaši), 24. Langhammer (Gulaši), 51. Ručinský (Ton, Ptáček), 55. Kratěna, rozhodující nájezd Broš - 10. Cetkovský (Pivko, Divíšek), 25. Somík (Píša, Tvrdík), 29. Starý (Nakládal, Havíř), 57. Kolář (Koukal). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 5892.
Sparta: Pöpperle - Černošek, Gulaši, L. Procházka, Jan Hanzlík, Ptáček, Cunik, Vojta - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Dragoun, Hrdel, Hromas - od 41. navíc Mrňa. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Pardubice: M. Růžička - Snopek, Štrbák, Píša, Čáslava, Nakládal, Havíř, Zukal, M. Šeda - Cetkovský, Divíšek, Pivko - Tvrdík, Pucher, Somík - Kolář, Koukal, Starý - Ondřej, Blažek, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.

Autor: Vítězslav Čermák