Havlát a Hudler dotáhli své týmy k vítězství

Washington – Již čtvrtým gólem v přípravě se blýskl i útočník Washingtonu Fleischmann.

4.10.2008

Martin Havlát v dresu Chicaga.Foto: AP PHOTO/Kamil Krzaczynski

Výrazně se do pátečních zápasů NHL zapsali čeští hráči. Jejich body vesměs pomohly týmům k vítězství.

Chicago zavítalo do Denveru a s místními Avalanche si v přestřelce 7:4 nedělalo žádný problém.

Řádil především útočník Martin Havlát, jenž si do statistik zapsal první dvě trefy v přípravě. Český reprezentant stíhaný zraněními nejprve zvýšil střelou zápěstím v polovině úvodní části na 2:0 pro hosty, v poslední minutě poté skóre obdobným způsobem uzavřel.

Obhájce titulu Detroit přivítal na svém ledě hráče Toronta a nebyl zrovna přívětivým hostitelem. Čáru přes rozpočet udělal hostům především Čech Jiří Hudler, který narýsoval tři gólové akce domácích a měl velký podíl na výhře 5:3.
Zlomová byla především kombinace se Švédem Zetterbergem, kterou v předposlední minutě zakončil vítěznou trefou další Seveřan Johan Franzen.

I v dalších duelech na sebe upozornili čeští odchovanci. Dva přesné pasy Martina Erata nasměrovaly Nashville k výhře 6:4 v Atlantě, pod kralování Washingtonu 5:1 v duelu s hostující Philadelphií se podepsal gólem útočník Fleischmann. Pro čtyřiadvacetiletého rodáka z Kopřivnice šlo již o čtvrtý zásah v přípravných duelech.

Nepadaly ovšem jenom góly, ale i tvrdé rány pěstí. Že šlo pouze o přípravu, zřejmě nepoznali diváci v Calgary, kde se v zápase s Edmontonem jen ve druhé třetině strhlo pět bitek. Domácí nakonec udolali Olejáře 4:3 v prodloužení.

New Jersey - New York Islanders 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Oduya, 40. Parise - 16. Hilbert, 19. McLean, 63. Lee.

Washington - Philadelphia 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 15. Ovečkin, 24. Clark, 29. Bäckström, 49. Fleischmann, 55. Fehr - 46. Briere.

Columbus - Minnesota 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Branky: 3. McDonald (Voráček), 20. Umberger, 31. Huselius (Hejda), 51. Russell, 60. Malhotra - 35. Nolan (Škoula), 36. Gáborík, 37. Sheppard.

Detroit - Toronto 5:3 (2:0, 0:2, 3:1)
Branky: 13. Lidström (Hudler), 16. Franzén (Hudler), 42. Zetterberg, 59. Franzén (Hudler), 60. Filppula - 29. Steen, 31. Tlustý, 50. Grabovskij.

Atlanta - Nashville 4:6 (4:2, 0:0, 0:4)
Branky: 14. White, 15. Crabb, 17. Armstrong, 20. Kozlov - 1. Fiddler, 7. Hamhuis, 43. Peverley, 45. Legwand (Erat), 48. Tootoo (Erat), 59. Ward. Ondřej Pavelec nastoupil ve třetí třetině na 19 minut, inkasoval z 15 střel čtyři branky a úspěšnost měl 73,33 procenta.

Colorado - Chicago 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
Branky: 12. a 23. Jones, 21. a 57. Stastny - 2. a 47. Byfuglien, 11. a 60. Havlát, 26. Bollard, 30. Seabrook, 42. Sharp.

Calgary - Edmonton 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 9. a 46. Iginla, 30. Lundmark, 63. Glencross - 12. Cogliano, 19. Brodziak, 22. Pouliot.

Anaheim - Phoenix 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 11., 28. a 43. Selänne, 34. Perry - 12. Mueller.

Na sídliště lanovkou? Brnu se komplikuje stavba tramvajové tratě

Brno /INFOGRAFIKA/- Dopravu na sídliště Kamechy může v budoucnu obstarat lanová dráha. Lanovky v Brně už vedení města ale několikrát navrhlo a zatím nikdy nedokončilo.