Medvědi z Bostonu jsou k nezastavení. Nyní to ví i hráči Islanders, kteří ještě po druhé třetině mysleli na úspěch. Z ledu ale nakonec odjížděli s výpraskem 2:7.

Kouzlo TD Banknorth Garden tak funguje dál, Bruins v pátek večer přidali osmé vítězné utkání na domácím ledě v řadě. Hlavní show si tentokrát nechali do poslední třetiny, kdy soupeře deklasovali 5:1.

K tomu přispěl i český útočník David Krejčí, který byl u rozhodující chvíle celého klání. Spolu s Blakem Wheelerem na začátku posledního dějství zařídili během deseti vteřin dva góly, Medvědi odskočili na tříbrankový rozdíl a bylo hotovo.

„Ukázali jsme dobrou show,“ radoval se Wheeler. Někteří lide si myslí, že hrajeme moc defenzivně, ale my i přesto dokážeme hrát s pukem. Tak nám to jde.“ Bruins dokázali nastřílet doma ve třech z posledních čtyř utkání více jak pět gólů. V listopadu se dokonce pyšní bilancí deseti výher, jedné prohry v prodloužení a jediné porážky.

„Ve třetí třetině hráli vážně skvěle,“ složil soupeři poklonu hostující veterán Bill Guerin. „Kombinovali až strašidelně dobře. Jsou talentovaní. To se moc často nevidí.“

Fleischmann odstartoval vítěznou jízdu Capitals

Útočník Tomáš Fleischmann se trefil popáté v posledních osmi zápasech. A výrazně tím přispěl k výhře domácích Capitals nad Montrealem 3:0. Ještě výrazněji se však na výhře podílel brankář Jose Theodore. Dvaatřicetiletý Kanaďan strávil dresu Canadiens deset sezon. Nyní se tak podruhé postavil proti „svým“. A dokonale je vymazal, díky čemuž si mohl připsat 26 shotout v kariéře. Přitom když proti Montrealu nastoupil poprvé, lovil ze své sítě puk osmkrát.

„V první třetině jsem všechny rány viděl. A i když pak třeba některé ne, věděl jsem, že bude muset letět hodně dobrá, aby mě překonala.“

„Byl fantastický,“ přiznal pro server nhl.com domácí trenér Bruce Boudreau. „Pro jeho sebevědomí, psychiku je to výtečné. Bylo skvělé vidět, jak se psychicky zvedá.“ Fleischmann zařídil v první části úvodní branku utkání, když obral o kotouč váhajícího Bouillona a poté zakončil rychlou narážečku s Michaelem Nylanderem. Poté přidal třináctý gól v sezoně ostrostřelec Ovečkin a hosté se již nezvedli.

„Někdy měl štěstí,“nezveličoval Theodorovu nulu hostující lodivod Carbonneau. „Chytil to, co musel. My ho ve skutečnosti příliš neprověřili.“

I další Češi pálili ostrými

V dresu Detroitu se po dvouzápasové odmlce opět střelecky prosadil Jiří Hudler a jeho osmý gól v sezoně pomohl Rudým křídlům k výhře nad Columbusem 5:3. Domácí rozhodli o dalších dvou bodech až v posledních dvou minutách utkání, kdy se trefili Hossa a Draper.

Ani gól Radka Dvořáka naopak nezachránil hokejisty Floridy. Trápící se Panteři sice urvali bod za prohru po nájezdech 3:4, více radosti však měli hostující Rangers. Těm v základní části pomohl dvěma přesnými přihrávkami bek Michal Rozsíval. Pro třicetiletého rodáka z vlašimi to byla již jedenáctá a dvanáctá asistence. Celkem jich v posledních třech zápasech posbíral pět.

Nejlepší tým NHL San Jose zhasl Hvězdy z Dallasu a na výhře 6:2 se brankami podíleli i útočníci Milan Michálek a Tomáš Plíhal.

Boston - NY Islanders 7:2 (0:1, 2:0, 5:1)
Branky: 36. a 56. Ryder, 24. Kobasew, 47. Wheeler (Krejčí), 47. Krejčí, 50. Wideman, 58. Kessel - 2. Thompson, 52. Park. Střely: 39:24.

Philadelphia - Carolina 2:3 PP (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. Lupul, 40. Carter - 36. Dwyer, 37. T. Ruutu, 64. Samsonov. Střely: 26:30.

Minnesota - Tampa Bay 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 13. Nolan, 43. Sheppard (Židlický), 47. M. Koivu, 60. Belanger - 20. Vrbata, 30. Malone. Střely: 33:37.

Anaheim - Chicago 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 36. Getzlaf. Střely: 21:26.

Phoenix - Colorado 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 4. Morris, 25. Porter - 45. Smyth. Střely: 20:38.

Washington - Montreal 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12. Fleischmann, 44. Ovečkin, 49. Steckel. Střely: 30:28.

Buffalo - Pittsburgh 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 12. a 44. Stafford (na první Špaček), 33. a 57. Gaustad - 33. a 40. Crosby, 11. Kennedy. Střely: 32:30.

Atlanta - Nashville 3:4 PP (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 17. T. White, 31. Oystrick, 51. Kovalčuk - 9. Hamhuis, 21. Nichol, 47. Arnott, 62. Suter. Střely: 25:26.

Florida - NY Rangers 3:4 SN (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. Dvořák, 39. Bouwmeester, 59. Booth (Dvořák) - 2. a rozhodující nájezd Žerděv (na první Rozsíval), 3. Fritsche (Rozsíval), 48. Voros. Střely: 41:46.

Detroit - Columbus 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 40. a 58. Marián Hossa, 18. Zetterberg, 29. Hudler, 60. Draper - 38. a 42. Tjutin, 14. Voráček. Střely: 35:16.

Dallas - San Jose 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)
Branky: 14. Eriksson, 57. J. Neal - 15. a 19. Boyle, 12. Pavelski, 24. M. Michálek, 37. R. Blake, 50. Plíhal. Střely: 27:30.