Vary si poradily s Boleslaví, Třinec potupil Znojmo

Třinec - Ve 4. kole Tipsport Cupu prohrálo Znojma s Třincem 0:6, Vary porazily Boleslav.

13.8.2009

Tipsort Cup: BK Mladá Boleslav - Energie Karlovy VaryFoto: PPNA/Zdeněk Langšádl

Prokletí znojemských hokejistů proti třineckým Ocelářům trvá. Znojmo se trápilo proti tomuto soupeři v loňské sezoně a ani ve čtvrtém kole turnaje Tipsport Cup to nedokázali svěřenci Jana Neliby zlomit, když prohráli vysoko 0:6.

V loňské sezoně dokázali Orli zvítězit ve vzájemném duelu s Třincem pouze jednou. Naposledy se oba celky v přípravě potkaly před třemi lety a i tentokrát se radovali hokejisté z centra ocelářského průmyslu.

Znojemským hokejistům ve čtvrtečním duelu vůbec nevyšla první třetina. Z ní odcházeli se svěšenou hlavou, protože Třinec se prosadil hned třikrát.

Po druhé třetině pak bylo ještě o stupínek hůř. Oceláři totiž rozvlnili síť znojemské svatyně počtvrté, když se od modré parádně trefil Kohn.

A aby toho nebylo málo tak v závěrečné třetině srazili Třinečtí Orly na jejich nemohoucí křídla, když přidali ještě další dva zásahy.

Znojmo tak odjelo z Třince s ostudným výsledkem 0:6 a s turnajem Tipsport Cup se loučí s tristní bilancí. Nedokázalo totiž získat jediný bod.

Další přátelské utkání čeká znojemské hokejisty v pátek. V rámci letní přípravy na novou sezonu cestují Jihomoravané na půdu bratislavského Slovanu, kde se od osmnácti hodin střetnou s domácím výběrem.

Třinec – Znojmo 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Malec (Balej, Kohn), 9. Peterek (Tomas), 16. Polanský (Polák, Tomas), 24. Kohn (Hrabal), 44. Lojek (Květoň), 55. Peterek (Květoň). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0.

Třinec: Duba – Sklenář, Hrabal, Výtisk, Cartelli, Malec, Lojek, Seman – Kohn, Balej, Polanský, Tomas, Květoň, Peterek, Růžička, Martynek, Polák.
Znojmo: Panec – Morava, Hořava, Štach, Protivný, Ostrčil, Bokroš, Lattner – Plášek, Haman, Havlík, Sedlák, Vyletelka, Říha, Barták, Janečka, Staněk.

BK Mladá Boleslav – Energie Karlovy Vary 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)

Mladá Boleslav řešila před třetím zápasem letního Tipsport cupu velký problém s gólmany. Schwarz s Hrubým jsou zraněni, Řehoř musel zůstat v mateřské Jihlavě, která hrála na ledě pražské Slavie a konečně Will je s reprezentační dvacítkou na Memoriálu Ivana Hlinky.

Do branky se tak postavil junior Jan Klimíček a záda mu kryl Jan Hanousek. To v brance úřadujícího českého mistra nechyběla brankářská jednička Lukáš Mensator.

Kapituloval však po šesti minutách hry. David Vrbata, vracející se z trestné lavice, ujel v tandemu s Boháčem, který se nemýlil. Mladý Klimíček držel čisté konto do minuty deváté, kdy jej překonal na brankovišti důrazný Skladaný a bylo vyrovnáno.

Karlovarští se dočkali změny skóre ve svůj prospěch ještě v první dvacetiminutovce, kdy uklidil puk do branky Petr Kumstát po přesné přesilovkové kombinaci. I v tomto případě byl Klimíček zcela bezmocný.

I ve druhé třetině padly tři branky. V dresu mistra se z gólu radovali Haščák a Dej, za domácí se prosadil po akci Michala Supa Lukáš Pabiška. Do třetí části nastoupil do branky domácích Hanousek. Nejprve viděl trefu svého spoluhráče Štěrbáka, pak i vyrovnávací branku Vrbaty.

V 45. minutě ovšem hosty znovu do vedení poslal Kristek. Sedm minut před koncem skončilo utkání pro golmana Hanouska, který se jenom těžce zvedal po srážce z hostujícím útočníkem a do branky musel zpátky Klimeček. Domácí v závěru už nic kloudného nevymysleli, naopak inkasovali při power-play.

Branky a nahrávky: 6. Boháč (Vrbata, Bahenský), 25. Pabiška, 41. Štěrbák (Sýkora, Jiruš), 43. Vrbata (Jiruš) – 9. Skladaný (Melenovský), 18. Kumstát (Košťál, Hájek), 24. Haščák (Němec), 39. Dej (Dobroň), 45. Kristek (Mucha), 60. Skladaný. Rozhodčí: Jebavý – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6 navíc Prošek (KV) 10 OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1516.

Ml. Boleslav: Klimíček (41.-53. Hanousek) – Rezek, Kasík, Duben, Jiruš, Štěrbák, Jindra, Čížek, Bauer – Macho, Král, Handlovský, Gajovský, Pabiška, Sup, Bahenský, Sýkora, Boháč, Fabuš, Vrbata.
K. Vary: Mensator – Hájek, Němec, Dobroň, Prošek, Mucha, Čutta, Parýzek – Černý, Košťál, Haščák, Kumstát, Skladaný, Pech, Melenovský, Hluchý, Kristek, Dej, Zaťovič, Kuběna, Zucker.

Ústečtí Lvi – Kladno 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Přesně týden poté, kdy v domácí Zlatopramen Areně ústečtí prvoligoví hokejisté porazili mistra loňského ročníku extraligové soutěže – Karlovy Vary, lví euforie definitivně opadla. Svěřenci trenéra Petra Rosola prohráli v přípravě podruhé v řadě, po těsné porážce 2:3 na ledě libereckých Bílých Tygrů ve čtvrtek nestačili v domácím prostředí ani na průměrný celek Kladna a podlehli mu stejným rozdílem.

Kdo před utkáním čekal podobnou ofenzivní smršť, kterou oba týmy předvedly před dvěma týdny na kladenském hokejovém stadionu (6:6), musel ve čtvrtek večer opouštět Zlatopramen Arenu zklamán. Hokej, který oba celky předváděly, měl totiž stěží prvoligovou úroveň.

Ze šedi ho dostala snad jen potyčka domácího beka Pojkara s hostujícím Hornou, která se strhla v závěrečném dějství. Do té doby si však diváci na mnoho hokejové krásy nepřišli.

Skóre zápasu otevřeli kladenští hráči v 15. minutě, kdy využil přesilovou hru Frolík. Ten se trefil pouhé tři vteřiny před návratem ústeckého beka Gýny na led. I druhá třetina nabídla nudnou hokejovou podívanou s jedinou gólovou tečkou. O tu se ve 35. minutě postaral hostující forvard Bělohlav.

Když na začátku třetí periody zvýšil druhou přesilovkovou brankou v zápase Frolík na 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Vzápětí ale Lvům dodal naději na obrat při vyloučení Kuchlera talentovaný mladík Jan Kloz a o dvě minuty později zdramatizoval utkání, rovněž v přesilové hře obránce Novotný. O chvíli později mohli hosté definitivně rozhodnout, ale s minutu a půl trvající dvojnásobnou přesilovkou naložili prachbídně. Přesto nakonec vítězství 3:2 udrželi.

Branky a nahrávky: 46. Kloz (Gýna, Alinč), 48. Novotný (Dragoun, Mizera) – 15. Frolík (Mudroch, Růžička), 35. Bělohlav (Bílek), 41. Frolík (Kameš). Rozhodčí: Florian – Vitík, M. Biedermann. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. Diváci: 1052.

Ústí: Salfický – Gýna, Zeman, Němeček, Pojkar, Novotný, Mizera, O. Kříž, Holomek – Janků, Alinč, Kloz – Čaloun, Pazourek, Šaffer – Dragoun, Pajič, Heřman – P. Kříž, Havlíček, R. Pšurný. Trenér: Rosol.
Kladno: Kopřiva – Mudroch, Šmach, Kameš, Dlouhý, Majeský, Růžička, Toman, Trončinský – Bílek, Čurilla, Bělohlav – Horna, Kalla, M. Frolík – Tomajko, Stieler, Kuchler – Valský, Melka, Eberle – Dalecký. Trenér: Müller.

Slavia - Jihlava 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Vondrka (Červenka, D. Hruška), 33. Micka (Červenka, V. Růžička ml.) - 21. Hodek (Bakus), 23. Fiedler (Hanzal, Polcar), 50. Hanzal (Polcar), 60. Hodek (Ficenc). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:2.

13.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Chystá se bič na soukromé lékaře

Donald Trump
22

Trump vzkazuje: Jsme spojenci

AUTOMIX.CZ

Nejhezčí moderní Škoda ohromila před 15 lety svět. Do výroby se přesto nedostala

Před 15 lety se české automobilce Škoda podařilo dokonale ohromit svět. Na březnovém autosalonu v Ženevě totiž tehdy představila koncept Tudor, velké kupé, které mnozí považují za nejpohlednější auto, jaké v moderní éře značky vzniklo. Ani úspěch studie ale nestačil k zahájení sériové výroby.

Otec biatlonistky Koukalové by byl rád, aby dcera po olympiádě neskončila

Otec biatlonistky Gabriely Koukalové měl radost, že dcera získala na mistrovství světa v Hochfilzenu tři medaile, ale dodal, že její závody už tolik neprožívá. Karel Soukal by byl rád, kdyby Koukalová po olympiádě v Pchjongčchagu neskončila, ale rozhodnutí nechá na ní.

Kurt Cobain - hudební ikona, která shořela příliš brzy

Stal se jednou z vůdčích osobností tehdy nového alternativního rockového stylu grunge, ale přitom byl plachý a citlivý a pochyboval o smyslu života. Kurt Cobain, frontman americké skupiny Nirvana, který se narodil před 50 lety, 20. února 1967, tvrdil, že "je lepší shořet než vyhasnout". Největší rocková ikona 90. let si užila slávy i stinných stránek popularity. Svůj život Cobain ukončil střelnou zbraní v roce 1994.

Praha 5, 6 a 8 se ještě letos chystají rozšířit parkovací zóny

Radnice Prahy 5, 6 a 8 se ještě letos chystají rozšířit parkovací zóny. V neděli to řekli starosta a mluvčí radnic. Důvodem jsou problémy s parkováním na hranicích současných zón. Kdy přesně by mohly být zóny rozšířeny, zatím ale není jasné. Parkovací zóny byly zavedeny v těchto částech loni a platí na vybraných částech.