Boleslav utrpěla debakl, Sparta nestačila na Liberec

Praha - Hokejová extraliga má za sebou 37. kolo, které přineslo brankové hody.

4.1.2011

Tipsport extraliga: BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice SteelFoto: Jan Pavlíček

Hokejisté Litvínova porazili ve 37. kole extraligy České Budějovice 4:3 a připsali si třetí výhru nad Jihočechy v sezoně.

Hosté sice dokázali na stadionu Ivana Hlinky smazat tříbrankový náskok domácích, v 53. minutě ale zápas rozhodl Marek Černošek.

Vítězná série hlavního kouče extraligových hokejistů Zlína Zdeňka Venery proti Karlovým Varům se otřásala v základech, ale nakonec vydržela.

Berani v divokém střetnutí prohrávali 0:2 a 2:3, přesto dokázali uspět a připsali si devátý triumf v řadě. Ve třech trefách PSG měl prsty Leška.

Vydařená závěrečná třetina podložená přesnější koncovkou zajistila hokejistům Plzně vydřené vítězství 3:2 na ledě Komety Brno.

Západočeši tak vyhráli i čtvrtý zápas v Rondu po návratu Brna do extraligy, domácí čekají už osm zápasů na tříbodový zisk.

Na výhře Indiánů měl zásluhu střelec dvou branek Radek Duda a hlavně Martin Straka, který si k jednomu gólu připsal i dvě asistence.

Liberec přivítal v Tipsport areně oblíbeného soupeře - pražskou Spartu, s níž měl v posledních sedmi zápasech na svém ledě stoprocentně vítěznou bilanci. A nezaváhal ani tentokrát, když zvítězil 3:2.

Kladenský Vagnerplast porazil Pardubice 4:3 po samostatných nájezdech a poprvé v sezoně tak v zápase s úřadujícím mistrem bodovala. Utkání rozhodl Sacha Treille. Východočeši prohráli i sedmé nájezdy v sezoně, ještě v nich ani jednou neuspěli.

Mladá Boleslav nastoupila ve značně slepované sestavě. Z nejrůznějších důvodů kouči Holaňovi chyběli obránci Duben a Jindra, útoky se musely obejít bez Barneyho, Fabuše, Gajovského, Macha a Pabišku.

Do tohoto výčtu ještě přibyl během první třetiny obránce Rýgl, který se zraněným ramenem putoval do nemocnice. Důvěru tak dostali ve čtvrté lajně junioři – Belay, Lenc a extraligový debutant Tomáš Hyka.

Premiéra ale mladíčkovi nevyšla. Jeho tým prohrál s lídrem z Vítkovic jednoznačně 2:7.

Hokejisté Třince doma nezaváhali a porazili pražskou Slavii 5:3. Dramatický zápas definitivně rozhodl až sedm minut před koncem pátým gólem Marek Zagrapan.

Liberec - Sparta 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Tahákem pro diváky byl start navrátilce z Ruska, slovenského útočníka Milana Bartoviče v dresu Tygrů.Domácí začali náporem.

Za velkého jásotu publika si nabruslil před sparťanskou branku ve 3. minutě při svém prvním střídání navrátilec z Ruska Bartovič, Pöpperle však jeho střelu vyrazil. Na druhé straně ve 4. min. gólman Tygrů Pinc zaváhal při rozehrávce, Luňák ale nestačil zpracovat kotouč.

Při vyloučení libereckého Kudrny v 8. min. tvrdě pálil od modré čáry Bartánus, Pinc však puk pravým betonem vytěsnil. Další přesilovku (vyloučen Čakajík) však již Pražané využili. V 12. min.Husákovu střelu tečoval Hromas – 0:1.

Okamžitě po inkasovaném gólu přišpendlili domácí soupeře před branku a za necelou minutu vyrovnali. Pöpperle sice několik šancí zlikvidoval, ale na střelu Duška do odkryté klece byl už krátký – 1:1.

Liberec při tomto gólu vyšachoval celou sparťanskou obranu včetně brankáře, klíčovou přihrávku vyslal kapitán mužstva Nedvěd. Ve 14. sparťan Smoleňák trefil boční tyč.

O tři minuty později využili početní převahu i Bílí Tygři, když na trestné lavici seděl Vykoukal. Postarala se o to spolupráce slovenských útočníků v kooperaci s Nedvědem. Bartovič obkroužil útočnou třetinu, pak přihrál Nedvědovi, který poslal žabičku k Podkonickému a ten usměrnil puk přesně mezi Pöpperleho betony – 2:1.

V poslední minutě první části mohl ještě zvýšit Derner, jeho dělovku však Pöpperle vyrazil betonem.

Velkou šanci měl hned zkraje druhé třetiny Kratěna, jenže Pince bekhendovým pokusem nepřekonal.

Poté Liberečtí přežili oslabení při vyloučení Výtiska, který však navíc dostal desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Sparta nakrátko Tygry zmáčkla, po chybě domácí obrany se v 26. dostal k puku Treille.

Jeho rána jen těsně minula levou tyčku. V dalším průběhu třetiny promarnil dvě přesilovky liberecký celek a tak se šlo před druhou přestávkou do kabin stále za stavu 2:1.

V 48. po přihrávce Podkonického chladnokrevně zakončil Víšek a Bílí Tygři vedli 3:1. Jenže v 51. byli krátce po sobě vyloučeni Bartovič a Hunkes, sparťanskou přesilovku 5 na 3 využil Smoleňák šikovnou tečí střely Vykoukala – 3:2.

Domácí v dramatickém závěru těsné vedení udrželi, Spartě nepomohla ani 45vteřinová hra bez brankáře se šesti hráči v poli.

Branky a nahrávky:
13. Dušek (Nedvěd, Hunkes), 17. Podkonický (Nedvěd, Bartovič), 48. Víšek (Podkonický) - 12. Hromas (Husák), 53. Smoleňák (Vykoukal). Rozhodčí: Souček, Šír - Barvíř, Kis. Vyloučení: 5:5, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4903.

Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Moravec, Derner, Trončinský, Výtisk, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Bartovič, Podkonický, Víšek - Ondřej, Vantuch, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Husák, Macholda, O'Brien - Kratěna, D. Výborný, Bartánus - Y. Treille, Hromas, Luňák - Kůrka, Smoleňák, Karpov - Sovík, Rubeš, Přibyl. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Mladá Boleslav - Vítkovice 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)

Boleslavské nadšení zaskočit lídra extraligy utnul vedoucí tým záhy po začátku zápasu. Ve 4. minutě na trestnou lavici usedl Daniel Boháč, ale dlouho se na ní neohřál, neboť Barinkovu střelu tečoval za Schwarze Šedivý. „Hrajeme zbytečná oslabení, což nás sráží na zem,“ litoval domácí kouč Miloš Holaň.

Dokonalé deja vu bylo k vidění na druhé straně o deset minut později. To se poprvé otevřela vrátka hostující trestné pro Petra Húževku a jeho slovenský jmenovec v boleslavském dresu Mikuš vyrovnal.

Ve druhé části byli Vítkovičtí okradeni o gól. Z tribuny se zdálo, že kotouč po chybě domácí obrany a střele Ujčíka. Rozhodčí, ačkoliv stál snad metr od branky, nechal ve hře pokračovat, v dalším přerušení šel telefonovat k videu.

A branku nakonec neuznal. I přesto, že podle záběrů České televize se jednalo o jasný gól. Sám videorozhodčí svou chybu uznal: „Spletl jsem se, byla to moje chyba.“ „Hráči sami cítili, že jsme lepším týmem a taková věc, že je nesmí rozhodit,“ řekl hostující kouč Mojmír Trličík k inkriminovanému momentu.

Hosté si ale spravili chuť za pět minut v další přesilovce, jíž využil Szturc. Za tři minuty se ještě trefil Rehák a bylo zle.

Ve třetí třetině byli na tahu domácí. V přesilové hře nejprve napálil tyčku Mikuš, ale v dalším průběhu početní výhody vyhřesal naději Divíšek. Pak začalo bílozelené peklo. Domácí pokropeni živou vodou najednou začali Vítkovice dokonale přehrávat, a Málek v jejich brance měl plné, ruce a betony práce.

Vše ale ukončilo vyloučení Nouzy a krásná klička a gól Huny. Tím definitivně zlomil boleslavský odpor. „Dnes náš výkon nebyl hoden extraligy. Z celého zápasu jsme hráli pořádně asi jenom osm minut,“ hodnotil nepovedený zápas domácí kapitán Tomáš Divíšek.

15. Mikuš (Tvrdík, Divíšek), 45. Divíšek (Bahenský, Mikuš) - 4. Šedivý (Barinka), 30. Szturc (Huna, Burger), 32. Rehák (Szturc), 50. Huna (Burger), 51. Káňa (Strapáč), 56. Tomas (J. Sýkora), 57. Káňa (Šedivý, Trnka). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:3. Diváci: 2050.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Rýgl, Hay, Marušák, Macháček, Čížek, Lehikoinen - Tvrdík, Divíšek, Bahenský - Nouza, Štefanka, Boháč - Loskot, Vrbata, Matějovský - Hyka, Belay, Lenc. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Vítkovice: Málek - Barinka, Punčochář, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Szturc - Tomas, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Ujčík, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Kladno - Pardubice 4:3 po nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Mistr třikrát vedl, ale soupeř vždy srovnal, naposledy čtyři minuty před koncem.

Východočeši se prosadili už ve 4. minutě. Na trestnou lavici usedl domácí Látal a přesilovku zužitkoval Kolář I. Pardubický forvard se vřítil do útočného pásma a povedenou ranou trefil růžek Falterovy branky.

V 11. minutě už bylo vyrovnáno. Střela D. Růžičky s přispěním pardubických zadáků skončila v síti – 1:1. V poslední minutě úvodní části Radil trefil tyč.

Po přestávce uběhly necelé dvě minuty, když krásnou kombinační akci zakončil kapitán Koukal. Jenže v 31. minutě Procházkovu ránu šikovně tečoval Kuchler – 2:2. Nerozhodný stav vydržel pouze šestadvacet vteřin. Před brankou prokázal důraz Pineault a dorazil střelu Kočího.

V třetí části ve 45. minutě Nahodil napálil tyč. Kladenští vzali mistrovi výhru v 56. minutě, kdy Kotrla prostřelil brankáře Martina Růžičku – 3:3.

V prodloužení gól nepadl. Následné nájezdy na straně Pardubic nezvládli Bartek a Špirko, zatímco domácí Treille a Bělohlav byli úspěšní.

11. D. Růžička (Bělohlav), 31. Kuchler (L. Procházka), 56. Kotrla (Patera), rozhodující nájezd S. Treille - 4. Kolář I (Špirko), 22. Koukal (Bartek, Somík), 31. Pineault (Kočí). Rozhodčí: Turčan, Homola - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1784.

Kladno: Falter - D. Růžička, Drtina, J. Mrázek, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Eberle, M. Látal, Bělohlav - Valský, Stieler, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Mezei, Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí - Bartek, Koukal, Somík - Kolář I, Špirko, Starý - Zohorna, Rákos, Kousal (41. Nahodil) - Pineault, Radil, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.

Litvínov - České Budějovice 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Drama až do konce se odehrálo při tradiční bitvě severu proti jihu. Nakonec jako pokaždé v této sezóně slavili hokejisté litvínovské Benziny.

Ti dokázali před svými diváky těsně 4:3 přehrát mužstvo Českých Budějovic. Litvínovští se rychle dostali do vedení a už po čtyřiadvaceti minutách hry pohodlně vedli 3:0.

Mohlo být pro ně ještě lépe, kdyby proměnili trestné střílení. Jenže pak přišlo drama. Budějovičtí bojovníci dokázali v pěti minutách srovnat třemi brankami, když se dvakrát prosadil Kuchejda.

Domácí, ale v závěru potvrdili, že se jim letos proti Jihočechům daří a Černoškem utekli na rozdíl jediné branky. Hosté pak už ani v šesti nedokázali Hübla překonat.

Trenéři po zápase
Milan Kupka (České Budějovice): Domácí byli v úvodu aktivnější. Vynutili si fauly a v přesilovkách získali náskok. My se zlepšili až od poloviny druhé třetiny. Vyrovnali jsme. Bohužel v závěru byli domácí šťastnější.

Jiří Kučera
(Benzina Litvínov): Vyšla nám první třetina, škoda trestného střílení, mohlo to být čtyři nula pro nás. Hosté se pak dostali do hry rychlými brankami. My jsme znervózněli, ale dokázali jsme zápas dotlačit do zdárného konce. Jsme rádi. Hokej se hraje šedesát minut.

Branky a nahrávky: 5. Černý (Kubát), 14. Švarný (Lukeš, V. Hübl), 24. V. Hübl (Lukeš, Jánský), 53. Černošek (Kracík, Jenáček) - 38. Kuchejda (R. Pšurný, Mertl), 40. Kuchejda, 42. Gulaš (L. Květoň). Rozhodčí: Minář, Hrubý - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 3245.

Litvínov: J. Hübl - Černošek, Kubát, Jareš, Švarný, Skuhrovec, Stříteský - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Kubinčák, Vopat, Bojer - Maxa, Rindoš, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Zlín - Karlovy Vary 5:4 po sam. náj. (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0)

Šípkovou Růženku v těžkém komatu připomínali berani v úvodních minutách zápasu.

Aktivní Energie si vynutila dvojnásobnou početní výhodu, kterou využila zásluhou dvěma slepenými brankami Skuhravého a Kokka. Přestože Zlín v závěru první třetiny soupeře v přesilovce zatlačil, do kabin odcházeli mnohem spokojenější hosté.

Možná až důrazný proslov zlínských trenérů znamenal definitivní probuzení, které znamenalo bleskové vyrovnání během dvě a půl minuty. Nejprve snížil ve 25. minutě Hamrlík v početní výhodě nahozením.

Poté obešel dravý Rachůnek obránce a nezištně zakončil. Karlovarský Zaťovič v polovině střetnutí ještě neproměnil nařízené trestné střílení po faulu Linharta. Necelé dvě minuty před druhou sirénou opět dostal hosty do vedení Kumstát, ale o 21 vteřin později opět vyrovnal Leška – 3:3.

Ve 48. minutě dokonal obrat Balaštík, který v přesilovce využil svůj důraz a dotlačil kotouč za Mensatora. Jenže potřetí v zápase potrestala v 51. minutě Energie zlínské vyloučení Dobroněm a opět vyrovnala. O majiteli dvou bodů rozhodl Leška až v samostatných nájezdech.

25. Hamrlík (Köhler, Linhart), 28. Rachůnek (Leška), 39. Leška (Köhler, Linhart), 48. Balaštík (Linhart), rozhodující nájezd Leška - 5. Skuhravý (Dobroň, Sailer), 6. Kokko (Skladaný, Melenovský), 39. Kumstát (Zaťovič, T. Klíma), 52. Dobroň (Melenovský, Pech). Rozhodčí: Mikula, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. Diváci: 3934.

Zlín: Duba - Míka, Bořuta, Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka - Ondráček, Roman Vlach, F. Čech - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Karlovy Vary: Mensator - Gřegořek, Prošek, Dobroň, Kokko, Sloboda, Rohan, Přindiš, J. Látal - Kumstát, Skuhravý, Kuběna - Skladaný, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Sailer - T. Klíma, Vachovec, L. Klíma. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Třinec - Slavia 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Třinec začal v domácím prostředí ležerně a soupeř toho rychle využil, když tečovaná střela Žižky od pravého mantinelu se v páté minutě zatřepetala v síti. Domácí však neprocitli: hned po vhazování vyrobil další hrubku Lojek, ale Tomica se Svobodou z jasné šance Vojtka neprostřelili.

Třinecký budíček zazvonil po deseti minutách. Květoň v přesilovce od zadního mantinelu drze vyjel před branku a švihem nezaváhal. Ocelářů byl najednou plný led. Adamský si po dalším odvážném průniku po levém křídle vychutnal Furcha překvapivým blafákem na střed a Třinec vedl.

Jeho náskok mohl navýšit ještě Zagrapan, ale ve vyložené příležitosti mu gól z hokejky sebral faulem Kuboš. Místo třetího gólu bylo srovnáno: Pospíšil 46 sekund před koncem první části ze sóla zavěsil pod břevno.

Třinec si však vedení znovu přisvojil už po 20 sekundách druhé třetiny, když Růžička po nezištné přihrávce Polanského snadno zacílil odkrytou část branky Slavie. Domácí defenzíva si pak ale na pár minut vybrala oddechový čas: Jelínek trefil tyčku, Holec v gólové příležitosti jen Vojtka a Vondrka znovu tyč.

Za nevyužité možnosti Pražany ztrestal Bonk, který po zaváhání hostující obrany nedal z brankoviště střelou bez přípravy Furchovi, který se poprvé v sezoně objevil v brance Slavie od začátku utkání, žádnou šanci.

Hra domácích však stále měla velké mezery. Slavia v třetí části znovu převzala iniciativu, tlačila se do útoku a Tomica další chaos v třinecké defenzívě využil ke snížení na 3:4.

Oceláři trnuli o výsledek. Z obav a tlaku soupeře je však vysvobodil rychlý protiútok Bonka se Zagrapanem, který patou trefou pojistil tři body.

10. D. Květoň (Polanský, M. Růžička), 13. Adamský (Hrňa, Peterek), 21. M. Růžička (Polanský, D. Květoň), 28. Bonk (Hudec), 53. Zagrapan (Bonk, McGregor) - 5. Žižka (Vondrka), 20. Pospíšil (Žižka, Kadlec), 49. Tomica. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:4, navíc Vašíček (Slavia) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3279.

Třinec: Vojtek (45:05 - 45:52 Daneček) - Krajíček, Seman, Lojek, Hudec, Hrabal, Zíb, Richter, Štach - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - McGregor, Bonk, Zagrapan - Hrňa, Peterek, Adamský - Marosz, Ostřížek, Mičulka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Slavia: Furch - Kadlec, Žižka, Roth, Vašíček, Kuboš, Špelda, Kolařík, Barák - Pospíšil, Holec, Vondrka - Němec, T. Svoboda, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Poletín, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Brno - Plzeň 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Brněnští hokejisté potvrdili, že to na Plzeň doma neumí. Se Západočechy prohráli 2:3. Kometa přitom měla start jako z pohádky. Po 26 vteřinách si Radim Hruška položil obránce na led a chladnokrevně zavěsil do horního růžku Horčičkovy branky. Šlo o nejrychlejší branku Brna v této sezoně.

Na začátku 6. minuty šla Plzeň do tří hráčů po vyloučení Kováře a Dudy, domácí borci toho však nevyužili. Kometa má tlak i v dalších minutách, kdy těžiště hry leželo hlavně v obranném pásmu Západočechů, i když v 15. minutě měl dobrou příležitost plzeňský Vostřák.

Ke konci třetiny už měli větší nápor hosté. Branka orámovala i konec třetiny. Vlasák se dostal do obranného pásma Komety a předložil jej Dudovi. Ten už měl před Trvajem snadnou práci.

Hned v první minutě prostřední dopravil za Horčičkovy záda puk Erat, ale kvůli úmyslnému kopnutí rozhodčí branku neuznali.

Nápor domácích ale pokračoval i v dalších minutách. Vrcholem domácího tlaku bylo sólo Marka Kvapila. Brněnský hračička vjel neohroženě mezi obránce Plzně a na čepeli dopravil puk až za brankovou čáru.

I v dalším průběhu se domácím daří krotit útočné choutky Plzeňských. V přesilovce hostů ve druhé polovině zápasu už ale musel čarovat Trvaj.

Čtvrtou branku pro sebe uzmula Plzeň na začátku poslední dvacetiminutovky a jako by hosté okopírovali svoji první trefu. Straka zpoza branky přihrál na Dudu a ten procedil puk mezi Travjovy betony za brankovou čáru.

O dvě minuty později měl Duda před sebou zývající branku, vzápětí se stejná akce opakovala na druhé straně, ani Dlouhý ale neuspěl. Ve 48. minutě našel v oslabení od své branky Modrý Straku a ten svůj únik zkušeně proměnil a poslal Plzeň poprvé do vedení.

Srovnat mohl Mojžíš, ale od modré trefil jen břevno. Další velkou šanci měl při hře 4 na 4 po Eratově přihrávce Brabenec, ale Horčička jej vychytal. Závěrečný nápor, oddechový čas trenéra Jeřábka ani více než minutová přesilovka nepomohl k bodům. Kometa si připsala sedmou prohru z posledních osmi zápasů.

1. R. Hruška (Jakub Svoboda), 25. Kvapil (R. Hruška) - 20. Duda (Straka, Vlasák), 45. Duda (Straka, Stránský), 48. Straka (Modrý). Rozhodčí: Hodek, Trombík - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:6. Bez využití.V oslabení 0:1. Diváci: 6823.

Brno: Trvaj - Kempný, Bičánek, Houdek, Protivný, Malec, Mojžíš, Zubíček - Jakub Svoboda, R. Hruška, Kvapil - Erat, Brabenec, Hubáček - Jaroslav Svoboda, R. Procházka, Dlouhý - Veselý, Huml. Trenéři: Jeřábek a Lubina.
Plzeň: Horčička - Benák, Dresler, Modrý, St. Pierre, Slaney, Frolo - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Stránský, Straka, Duda - Lammers, M. Heřman, Johnson - Plášek, Haman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Autor: Redakce

4.1.2011

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.