Mladá Boleslav otočila drama s Chomutovem a vyrovnala baráž

Chomutov - Hokejisté Mladé Boleslavi vydřeli výhru nad chomutovskými piráty 3:2 po nájezdech a srovnali sérii na 2:2.

20.4.2012

David Výborný z Mladé Boleslavi (uprostřed) proti Chomutovu.Foto: Deník/Jan Vraný

Baráž o postup do hokejové extraligy nabídla už řadu infarktových zápletek a rovněž čtvrtý zápas byl ve znamení velkých zvratů. A rozhodnout ho musely až samostatné nájezdy. V nich byla šťastnější Mladá Boleslav, vyhrála po nich 3:2 a v sérii srovnala na 2:2 na zápasy. Hrdinou vítězů se stal útočník Mikulík, který nájezdy rozhodl.

Chomutov skvěle začal. Zatímco Hromas trefil v 8. minutě jen tyč, Havíř o chvilku později už hostujícího brankáře Hübla překonal. A po blafákové parádičce Gajovského bylo v chomutovské aréně ve 13. minutě ještě veseleji – Piráti vedli už 2:0.

Střední část hry měla opačný vývoj. Nejhorší celek extraligy chytil druhý dech a během pěti minut dokázal vyrovnal. Postarala se o to křídla první formace. Kontaktní branku obstaral agilní forvard Mikulík, na 2:2 upravil zkušený Balaštík.

Třetí třetina přinesla nervozitu a nepřesnosti. Deset minut před koncem měli domácí Piráti obrovskou šanci. Hromasovu střelu gólman Hübl vyrazil pouze před sebe, ale dojíždějící Ondřej nedokázal ze vzduchu puk srazit.

Chomutov byl aktivnější i v prodloužení. V jeho polovině mohl rozhodnout domácí bek Pulpán, avšak netrefil. Domácí samostatné nájezdy nedávaly, za hosty rozhodl Mikulík.

Pátý zápas dramatické série se hraje už v neděli. V Mladé Boleslavi od 17:00.

Baráž o hokejovou extraligu - 4. zápas:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. náj. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Havíř (Milan Procházka, Grof), 13. Gajovský z trest. střílení - 23. Mikulík (Chaloupka), 25. Balaštík (Mozík, D. Výborný), rozhodující nájezd Mikulík. Rozhodčí: Homola, R. Polák - Barvíř, Bláha. Vyloučení: 10:9, navíc Hromas, Jíra (oba Chomutov) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5250 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Chomutov: Řehoř - Pulpán, Pavlas, Grof, J. Mrázek, Havíř, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - D. Hruška, Milan Procházka, Lapšanský - Gajovský, Diviš, F. Seman - Hoffenrichter. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.
Ml. Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Mozík, Chaloupka - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Tomas, Podkonický, Goertzen - Nouza, Bahenský, Pabiška - Stieler, na nájezdy Loskot. Trenéři: Novák a Hiadlovský.

Autor: Vlastimil Novotný