Boleslav zbrojí na baráž, porazila Spartu, uspělo i Brno

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Hokejisté Sparty prohráli ve skupině o udržení 1:3. Trenér Lubina se s Rondem loučil vítězně, po sezoně v Brně končí.

31.3.2011

Hokejisté Sparty (v rudém) proti Boleslavi.Foto: Jan Pavlíček

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v předehrávaném 12. kole skupiny o udržení v extralize Spartu 3:1. Sestava Pražanů byla poskládána většinou z juniorů, i přesto se domácí před nejnižší návštěvou sezony ve výši 640 diváků dlouho trápili a až do poloviny utkání prohrávali.

Žádné světlice ani transparenty. Hokejisté brněnské Komety se doma loučili se sezonou bez velkých ceremonií. Přesto udělali necelým třem tisícovkám příznivců radost vítězstvím. V předposledním kole play out porazili Kladno 5:4. Rozhodující branku vstřelil ve 49. minutě domácí Meidl.

Mladá Boleslav - Sparta 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Domácí vstoupili do utkání tím nejhorším možným způsobem a hlavní roli sehrálo v této situaci číslo 33. Tolik vteřin z hrací doby totiž stihlo uběhnout, když po obrovské hrubce domácí obrany ve vlastním obranném pásmu šla Sparta do vedení. S číslem 33 chytajícího Schwarze překonal hostující útočník Přibyl, taktéž hrající s třiatřicítkou na dresu. Další branka v úvodní dvacetiminutovce ovšem nepadla.

V druhém dějství se domácí snažili o vyrovnání skóre, což se jim také v polovině duelu podařilo při téměř minutu dlouhé výhodě přesilové hry pět na tři. Úspěšným střelcem se stal bývalý sparťan Hrdel, který tak poprvé v utkání překonal mladého gólmana Sedláčka. Ten ale předvedl několik dalších výtečných zákroků a tak se šlo podruhé do šaten za stavu 1:1.

Závěrečná třetina přinesla dvě branky a ty udělaly radost nejvěrnějším domácím fanouškům, neboť obě padly do sparťanské klece. K oběma pomohly Mladoboleslavským přesilové hry. Do vedení je dostal hned v úvodní minutě třetí části hry obránce Chaloupka, který využil početní výhodu již po osmi vteřinách a jeho tvrdá střela z levého kruhu skončila za přispění teče jednoho z hostujících hráčů v levém horním rohu Sedláčkovy branky.

Třetí branku, která potvrdila tříbodový zisk Mladé Boleslavi v jejím posledním domácím vystoupení před začátkem baráže proti Ústeckým Lvům, přidal v polovině třetí třetiny Bahenský, když úspěšně dokončil přesilovkovou kombinaci svého týmu, ačkoliv potrestaný hráč Sparty byl již pár vteřin na ledě.(ČTK)

Branky a nahrávky: 30. Hrdel (Macho, Bahenský), 41. Chaloupka (Žabka), 49. Bahenský (Macho, Hrdel) - 1. Přibyl (D. Výborný, Ton). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:6, navíc Žabka (M. Boleslav) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 640.

Ml. Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Lehikoinen, Benda, Macháček, Dudáš - Pabiška, Štefanka, Boháč - Vrbata, Plodek, Jiránek - Bahenský, Hrdel, Macho - Lenc, Tvrdík, Matějovský. Trenéři: Jeřábek a Hiadlovský.
Sparta: Sedláček - Veselý, Husák, Sobotka, Švaříček, Jakub Kolář, Zacpálek, Žovinec, Macholda - Ton, D. Výborný, Přibyl - Žálčík, Pacovský, Hromas - Kafka, Rubeš, S. Treille - Sovík, Bartánus, Tůma. Trenéři: M. Hořava a Rulík.

Brno - Kladno 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

Domácí trenér Ladislav Lubina zamával domácím příznivcům vítězně. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Ale tyhle zápasy o ničem mě ničili,“ komentoval kouč nezáživnou nudu v play out. Klubové vedení mu ve čtvrtek ráno oznámilo, že už s ním pro další sezonu nepočítá.

Po zápase se prostřednictvím videokostky rozloučil s diváky brněnský patriot Petr Hubáček. „Děkujeme vám, že jste nás podporovali. Věřím, že příští sezonu konečně uspějeme,“ vzkázal fandům. Kapitán Radek Procházka ještě od nemocných dětí přebral dres s nápisem 7200 vyprodáno.

V zápase to vypadalo, že se oba týmy po nepodařené sezoně chtějí blýsknout alespoň gólovou sprškou. Po osmi minutách na videokostce svítilo skóre 2:2 a dva hráči se po konfliktech se sudím už sprchovali v útrobách Ronda.

Už ve třetí minutě rozhodčí přísně vyloučili Hoviho za zdržování hry a Středočeši přesilovku bleskově využili. Po 21 vteřinách dostal ideální přihrávku Piskáček a přesnou střelou nedal brněnskému gólmanovi šanci. Domácí obránce Malec počastoval sudí několika nadávkami a dostal trest do konce utkání. Už po necelé půlminutě jej následoval kladenský Strnad.

„Je mi našeho juniora líto. Hrál dvě minuty a šel se vysvlíknout. V jeho faulu nebyl žádný úmysl,“ povídal kladenský trenér Jiří Kopecký, který po definitivní záchraně mohl na lavičce odpočívat. „Je příjemné, když se nemusíte strachovat z každé chyby a zápas si užíváte. To se nám často nestává,“ pousmál se Kopecký.

Modrobílí o výhře rozhodli v poslední třetině. Jedenáct minut před koncem uklízel puk do prázdné branky Meidl, o chvíli později zvyšoval na 5:3 Procházka. Kladno stačilo jen snížit.

Kometa udělá definitivní tečku za hokejovým rokem v pátek na Spartě. Je to specifické loučení, které ukazuje, jak může být sport ošidný. Střetnou se dva velcí rivalové, kteří vstupovali do sezony s velkými ambicemi. Na apríla. V zápase play out, v němž už o nic nejde. „Zase to bude exhibice,“ smál se Lubina.

Branky a nahrávky: 5. Erat (Polodna, R. Procházka), 6. Balej (R. Stehlík), 37. Jakub Svoboda (Balej, Ostrčil), 49. Meidl (Balej), 54. R. Procházka (Erat) - 3. Piskáček (Stieler, M. Látal), 8. Hovorka, 29. Kužel (Hovorka, Stieler), 57. Kužel (Šmach, Hovorka). Rozhodčí: Šír, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4, navíc Malec 10 min. a do konce utkání - Strnad 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2840.

Brno: Hovi - Malec, Ostrčil, Bičánek, Šenkeřík, Stehlík, Houdek, Dlapa - Jakub Svoboda, Meidl, Balej - Erat, R. Procházka, Polodna - Jankovič, Křivohlávek, Švaňhal - O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.
Kladno: Cikánek - Mrázek, Šmach, Kužel, Piskáček, D. Růžička, Mnacjan - Valský, Smoleňák, Dalecký - Látal, Stieler, Eberle - Hovorka, Knotek, Strnad. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Hokejová extraliga, skupina o udržení - 12. kolo:

1. HC Kometa Brno 63 25 5 1 32 159:178 86
2. HC Sparta Praha 63 17 7 4 35 137:173 69
3. HC Vagnerplast Kladno 63 16 4 6 37 143:198 56
4. BK Mladá Boleslav 63 19 4 5 35 150:185 48

Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů.

31.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.