Boleslav ztrácí na Kladno už šest bodů

Praha - Skupina o udržení v hokejové extralize pokračovala dvěma zápasy. Brno těsně zdolalo Boleslav, Kladno veze tři body ze Sparty.

18.3.2011

Kladenský Melka v modrém se popral se sparťanem O'Brienem.Foto: ČTK

Hokejisté Kladna vyhráli ve skupině o udržení v extralize na ledě pražské Sparty 4:1 a připsali si čtvrté vítězství z posledních pěti utkání.

Při porážce Mladé Boleslavi v Brně (2:3) navýšili Kladenští svůj náskok na poslední příčku na šest bodů. Dvě branky vstřelil útočník Radek Smoleňák, který v kladenském dresu hostuje právě ze Sparty.

Zlepšený výkon v závěrečné třetině zajistil hokejistům Komety Brno výhru nad Mladou Boleslaví 3:2. Brňané využili dvě přesilovky a výsledek otočili brankami Baleje a Mojžíše. Oba boleslavské góly zaznamenal Pabiška.

Brno - Mladá Boleslav 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Nudná úvodní třetina, následně první svižný brněnský hokej v play out a na závěr parádní branky Komety. Takovou hokejovou nabídku si včera vychutnaly necelé tři tisícovky diváků v hale Rondo.

Kometa v sedmém kole záchranářské skupiny porazila Mladou Boleslav 3:2 a přidala další špendlík, který Středočechy drží na dně tabulky. Boleslav ztrácí na Kladno už šest bodů. „Měli jsme dost příležitostí v první třetině, ale žádnou jsme nevyužili. Pak nastoupilo úplně jiné Brno a přejelo nás. Pokud bude naděje, o záchranu zabojujeme,“ uvedl asistent trenéra Mladé Boleslavy Vladimír Hiadlovský

Brněnský hokejový večírek okořenila reprezentační nominace trojice hráčů Komety Petra Hubáčka, Marka Kvapila a Radka Dlouhého. „Hrálo se mi stejně, jako vždycky. Účast v národním týmu mě těší a jsem za šanci rád. Přinese mi úplně nové zkušenosti a pozitiva,“ povídal Dlouhý.

Přetahované bez zápletky přidala náboj až mladoboleslavská akce z 32. minuty, kdy se po dorážce radoval z vedoucí branky Lukáš Pabiška. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Přesnou střelou nad lapačku Marka Schwarze se o šest minut později blýsknul Petr Hubáček, který se před reprezentačními povinnostmi připomněl trenéru Aloisi Hadamczikovi.

Jenže brněnská úleva netrvala dlouho. Na srovnání stavu reagoval druhým zásahem večera Pabiška a Středočeši vedli 2:1. „Motivace proti Bolce je vyšší. Navíc nechceme domácí zápasy prohrávat. Všichni víme, jaké řeči kolují, když tým prohraje s někým, kdo bojuje o záchranu. Toho se chceme vyvarovat,“ prohlásil brněnský kapitán Hubáček.

Nepříznivý stav vyburcoval Brňany ke zlepšení výkonu. Bohužel také k vulgárním pokřikům na adresu hostů z řad skupiny nezletilých brněnských fandů.

Ve třetí třetině si Schwarz připadal jako na střelnici. Ze série brněnských šancí vyčnívala individuální akce, po které se z vyrovnání těšil Jozef Balej. Na 3:2 neméně povedenou bombou z pravého kruhu zvýšil Pavel Mojžíš. „Play out je liga odpadlíků, ale tento zápas nás vážně bavil a výhra nás kvůli lidem těší,“ doplnil Hubáček.

Branka a nahrávky:
39. Hubáček (Mojžíš, Erat), 46. Balej (Kvapil), 51. Mojžíš (Balej) - 32. Pabiška (Divíšek, Boháč), 40. Pabiška (Divíšek). Rozhodčí: Minář, Trombík - Kis, Prchal. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 2662.

Brno: Hovi - Mojžíš, Malec, Ostrčil, Bičánek, R. Stehlík, Dlapa, Protivný, Štindl - Balej, Dlouhý, Kvapil - Hubáček, R. Procházka, Erat - Jakub Svoboda, Širokovs, Houdek - Jankovič, Křivohlávek, O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Macháček, Benda, Dudáš - Pabiška, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Demel - Matějovský, Štefanka, Bahenský - od 41. min. navíc Tvrdík, A. Padělek. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Sparta - Kladno 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Cestu za důležitými třemi body ze středočeského derby pomohl Kladnu nastoupit již ve čtvrté minutě Bicek, když úspěšně zakončil pohlednou individuální akci.

Vzápětí orazítkoval jeho spoluhráč Látal horní tyčku, ale hosty nemusela nepřízeň osudu mrzet dlouho, neboť v polovině 11. minuty využil přesilovku Smoleňák.

Krátce po opětovném zahájení hry mohl snížit O'Brien, ve velké příležitosti ovšem trefil pouze tyč. Přestože na Spartě byla vidět výrazně menší motivace oproti hostům bojujícím na samém dně tabulky s Mladou Boleslaví, v 18. minutě se Pražané dočkali další obrovské možnosti, jenže osamoceného Kratěnu vychytal při hře čtyř proti čtyřem Cikánek.

Také druhá třetina se odehrávala v kladenské režii. Novotný sice ve 25. minutě ještě dokázal výtečným zákrokem zabránit další pohromě při Bílkově dorážce, jenž mohl pouze nevěřícně kroutit hlavou nad tím, co dokázal spálit, ale netrvalo dlouho, a stav 0:3 byl realitou. Osamocený Smoleňák překonal tváří v tvář Novotného střelou po ledě.

Sparta se za celé druhé dějství do koncovky příliš nedostala, když už ale ano, stálo to za to. Nejprve měl velkou příležitost v přesilovce Ton, ale ztroskotal na Cikánkovi a stejně dopadli i Hromas s Karpovem ve 35. minutě, kdy se dokonce v oslabení řítili sami na branku hostů, ale Karpov kladenského gólmana nepřelstil.

Ve třetí části již Kladno bezpečně hlídalo tříbrankový náskok, a přestože se Sparta dočkala alespoň čestného úspěchu, když Cikánkovi pokazil čisté konto v 50.
minutě Karpov, hosté nepřipustili ani náznak zdramatizování koncovky zápasu. Když navíc využil na začátku 56. minuty přesilovku Knotek, bylo o vítězi definitivně rozhodnuto. (ČTK)

Branky a nahrávky: 50. Karpov (Hromas) - 4. Bicek (J. Nedvěd), 11. Smoleňák (D. Růžička, Toman), 31. Smoleňák (Melka), 56. Knotek (Bělohlav). Rozhodčí: Hradil, Husička - Jelínek, Jindra. Vyloučení: 8:4, navíc O'Brien - Melka oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2296.

Sparta: Novotný - Macholda, Husák, O'Brien, Sobotka, Matějíček, Gulaši - Ton, D. Výborný, Kafka - Kratěna, Broš, Bartánus - Hromas, Karpov, Luňák - Pacovský, Pavel, O. Látal. Trenéři: Hořava a Rulík.
Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, J. Drtina, D. Růžička, Toman, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Valský, Kalla, Bílek - M. Látal, Knotek, Kotrla - Smoleňák, Melka, Bělohlav. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.