Boston i Anaheim odvrátily vyřazení ze Stanley Cupu

Raleigh, Anaheim - Závěr zápasu v Anaheimu opepřila hromadná bitka. Zářil opět gólman Hiller.

13.5.2009

Závěr šestého duelu v Anaheimu byl hodně emotivní. Na ledě se strhla nefalšovaná bitka. Foto: REUTERS/Mike Blake

Hokejová NHL je letos nejvyrovnanější za několik posledních sezon. Tři ze čtyř čtvrtfinálových sérií rozhodnou až sedmé zápasy.

K ostře sledovanému duelu Washingtonu s Pittsburghem se v noci na středu českého času přidaly i série mezi Bostonem a Carolinou, a Detroitu s Anaheimem. Jediným známým postupujícím zůstává Chicago.

Bostonští Medvědi odvrátili vyřazení výhrou 4:2 na ledě Hurricanes. Základ k ní položili už v první pětiminutovce, kdy se gólově prosadili Recchi (jeho 50. trefa v play off) a Montador. Na branku druhého jmenovaného nahrával český útočník David Krejčí.

V úvodu druhé dvacetiminutovky sice Cullen snížil, před poslední třetinou ale na ukazateli skóre svítil pro domácí nepříznivý stav 1:4.

A víc než další korekci výsledku z hole Samsonova už Hurikánům pozorný brankář Thomas v závěru nepovolil.

Radost z vítězství zkalilo Bostonu zranění útočníka Savarda, který utkání po srážce s domácím LaRosem nedohrál. Podle kouče Juliena by ale měl být pro rozhodující sedmý zápas k dispozici.

Hiller opět vychytal Rudá křídla

Ve hře o Stanleyův pohár zůstávají také hokejisté Anaheimu. Ti si po překvapivém vyřazení San Jose vyšlápli i na obhájce z Detroitu, se kterým hrají v semifinále Západní konference také 3:3 na zápasy.

Hlavní hvězdou večera v Honda Centru byl opět švýcarský brankář Jonas Hiller. Ten pochytal 38 pokusů hostí a za svá záda pustil pouze přesilovkovou střelu Franzéna tři minuty před koncem, na které se asistencí podílel i Jiří Hudler.

To už ale Kačeři vedli 2:0 a svůj těsný náskok až do závěrečné sirény udrželi. Dva body za gól a asistenci si v dresu vítězů shodně připsali Ryan Getzlaf a Corey Perry.

"Dnes byl Anaheim lepší. Ve všem," uznal křídelník hostí Dan Cleary. "Ve třetí třetině jsme je zmáčkli, ale to prostě nestačí. Hráči musí pracovat celých šedesát minut a ukázat větší vůli po vítězství," doplnil svého svěřence kouč Mike Babcock.

Závěr zápasu opepřila hromadná bitka, do které se zapojil i kandidát na cenu pro nejslušnějšího hráče NHL Pavel Dacjuk. Kromě něj si pětiminutový trest vysloužili i jeho spoluhráč Brian Rafalski a na straně domácích Corey Perry a Scott Niedermayer.

VÝCHODNÍ KONFERENCE, semifinále:

Carolina - Boston 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Branky: 23. Cullen, 48. Samsonov - 3. Recchi, 6. Montador (Krejčí), 29. Savard, 39. Kobasew. Střely: 33:19. Stav série 3:3 (1:4, 3:0, 3:2 PP, 4:1, 0:4, 2:4).

ZÁPADNÍ KONFERENCE, semifinále:

Anaheim - Detroit 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 24. Gezlaf, 38. Perry - 58. Franzén (Hudler). Střely: 28:39. Stav série 3:3 (2:3, 4:3 PP, 2:1, 3:6, 1:4, 2:1).

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.