KHL: Brendl obstaral důležitou výhru Novgorodu

Nižnij Novgorod - Pavel Brendl vstřelil vKHL vítězný gól proti Mytišči, trefili se i Straka a Hořava.

25.11.2008

Josef Straka v dresu reprezentace.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Těžké časy prožívá v Kontinentální hokejové lize Nižnij Novgorod. Týmu se příliš nedaří a klubové vedení se netají nespokojeností. V úterý se ale hráčům i fanouškům Torpeda zvedla nálada. Novgorod totiž dokázal na vlastním ledě porazit 2:1 vedoucí tým celé soutěže Atlant Mytišči.

Po bezbrankové první třetině otevřel skóre v 25. minutě hostující Pronin. Domácí se ale dokázali vzchopit a skóre otočit. Nejprve se prosadil Potapov a v 31. minutě rozhodl o cenném vítězství Novgorodu český útočník Pavel Brendl.

Hráči tak pravděpodobně zachránili kůži i svému hlavnímu trenérovi Popichynovi. Alespoň prozatím. Vedení klubu totiž pohrozilo, že pokud se výsledky mužstva nezlepší, Popichyn bude odvolán. Podle spekulací by jej mohl nahradit bývalý kouč Omsku Sergej Gersonskij.

Dva čeští hokejisté se střelecky prosadili v zápase Čerepovce s Novokuzněckem. Hostující Novokuzněck měl hvězdný vstup do utkání. Domácí Čerepovec měl skvělý vstup do utkání. Ve 3. minutě zvyšoval Josef Straka na 2:0. Novokuzněck ale ve druhé třetině snížil a čtyři a půl minuty po zahájení třetí části vyrovnal Miloslav Hořava.

V prodloužení gól nepadl a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich o vítězství domácích rozhodl Gubin.

První ročník KHL by nebyl kompletní bez Utkání hvězd. To se uskuteční v Moskvě 11. ledna, ještě však není rozhodnuto, zda se bude hrát pod širým nebem na Rudém náměstí, nebo na stadionu na Chodynském poli.

Fanoušci hlasováním na internetu rozhodli, že se proti sobě nepostaví Východ a Západ, ale výběr ruských hokejistů s nejlepšími cizinci. Domácí tým povede Alexej Jašin, v čele mužstva krajánků nebude nikdo jiný než Jaromír Jágr.

KHL:

Nižnij Novgorod - Atlant Mytišči 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), za domácí Brendl 1+0, Barys Astana – Voskresensk 4:2 (0:0, 2:1, 2:1), Petrohrad – Kazaň 5:1 (1:0, 1:0, 3:1), Spartak Moskva – Chabarovsk 2:1 po SN (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0), Jaroslavl – Nižněkamsk 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), CSKA Moskva – Novosibirsk 5:3 (2:0, 2:1, 1:2), Čerepovec – Novokuzněck 3:2 po SN (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 1:0), Straka 1+0Hořava 1+0.

Autor: Vojtěch Žižka

25.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.