Trvaj svými zákroky vymazal Vary: Strach o nulu? Přišel před koncem

Brno /ROZHOVOR/ - Často číslo nula sportovce nepotěší. Jenže u gólmanů je to naopak. Navíc, když vychytají nulu po třech duelech, kdy se týmu nedařilo.

13.11.2012

Brankář Brna Jiří Trvaj.Foto: Deník/Jan Vraný

Brankář brněnské Komety Jiří Trvaj si takový pocit v pondělí užil. Vymazal ve 22. kole hokejové extraligy všechny střelce Karlových Varů. Osmatřicetiletý gólman lapil 34 západočeských střel a těší se z první vychytané nuly sezony. „Na výhru 4:0 ovšem zápas vážně nevypadal," popisoval brněnské vítězství.

Tomáš Divíšek říkal, že bez vás Kometa nevyhrála ani náhodou. Cítil jste se na vychytanou nulu?

(Úsměv) To je jeho názor. Dělal jsem jen svoji práci a zrovna se mi dařilo.

Měl jste v některé fázi utkání strach o čisté konto?

Jasně. Když jsme šli tři minuty před koncem do oslabení. Cítil jsem, že Vary nehodlají odjet z Brna bez vstřelené branky. Prohrávaly, neměly moc času, ale vletěly do přesilovky naplno. Nejhůř mi bylo v jednom závaru, ale když Divoch skočil na led, oddechl jsme si.

Vary vás ve dvou třetinách zahltily palbou. Překvapily vás aktivitou?

Ano. Dvě třetiny jsme nehráli moc dobře. Vary nás zaskočily a byly lepší. Ve druhé třetině jsme se trošku dostali do hry a výrazně nám pomohl první gól. Od té doby jsme se zvedli a kontrolovali hru. Na výhru 4:0 ovšem zápas vážně nevypadal.

V čem byl problém?

Nebruslili jsme. Vázl pohyb. Když se nebruslí, nevyhrávají se osobní souboje. Nikdo nebyl po dvou třetinách spokojený. Kluci ví, že nehráli dobře, a co musí zlepšit.

Na druhé straně hřiště neměl váš protějšek Lukáš Mensator tolik práce.

Takové zápasy jsou pro gólmana největší utrpení. Nebyl vůbec v permanenci a dostal tři ze čtyř gólů úplně nešťastně. Většinou to byly smolné teče.

Vám paradoxně větší zatížení prospělo?

To ta někdy bývá. Když na gólmana střely nejdou, hůř se soustředí a musí se držet ve střehu. Jenže na to se nedá vymlouvat, když branky dostanete.

Po třech duelech, kdy jste ztráceli body máte opět plnohodnotnou výhru. Je to ten správný impulz?

To nevím. Máme za sebou jeden vítězný zápas. Co bude následovat? To nehádám. Zkusíme toho využít a uspět i příště.

Autor: Marek Těšík

13.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
3 18

Dnešek byl nejteplejším dnem roku, večer dorazily bouřky

Ridiči MHD v Nantes vyrazili do práce kvůli vedru v sukních.
2 5

Ukrást auto přes mobil? Data zneužívaly i autopůjčovny

Zanedlouho zřejmě odzvoní i klíčům od auta. Američan Charles Henderson svůj kabriolet díky moderním technologiím odemykal a startoval jen přes svůj chytrý telefon. Poté, co ho prodal, zjistil, že „chytrý" systém funguje dál a auto, které už není jeho, může přes mobil stále kontrolovat a jednoduše ho ukrást.

Německem se přehnaly silné bouřky. Kácely stromy, ochromily dopravu, zabíjely

/VIDEO/- Tropické teploty vystřídal jiný rozmar počasí. Německem se prohnaly silné bouřky, které na řadě míst na severu a severovýchodě země způsobily kolaps dopravy. Přerušen byl provoz i mezi trojlístkem velkoměst Berlínem, Hamburkem a Hannoverem. O život přišli i dva lidé.

Bradáčová: V Rathově kauze soud nemusí znovu provádět důkazy

V korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebude středočeský krajský soud muset opakovat žádné důkazy, a to ani odposlechy. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová to dnes uvedla v pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu. O přípustnosti odposlechů jako důkazů rozhodl počátkem června Nejvyšší soud.

Trump se brání: Tajné nahrávky rozhovorů s Comeym jsem nepořídil

Není den, aby nebylo slyšet o novém americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Tentokrát se vyjádřil k ostře sledované kauze, kdy se měl pokusit ovlivnit vyšetřování možného zásahu Ruska do volební kampaně. A to především odvoláním šéfa FBI Jamese Comeyho, jehož rozhovory měl tajně nahrávat.