Brno ovládlo hru, sérii s Ústím snížilo

Brno - Třetí finále první hokejové ligy: Brno - Ústí nad Labem 5:1.

16.3.2009 2

Brněnský útočník Milan Kostourek slaví svoji branku v síti Ústí nad Labem.Foto: Deník/Lubomír Stehlík

Hokejisté Komety si došli k první výhře ve finálové sérii 1. ligy. Nad Ústím nad Labem vyhráli 5:1.

Domácí v pondělí dali rychle zapomenout na nepovedené začátky. Ve třetím finále dokonale vrátili Ústí bleskovou branku z předchozího zápasu. V čase 1:22 se po po tečované přihrávce Tomáše Klimt prosadil útočník Komety Róbert Liščák.

Domácí první vstřelený gól nakopl a v parádní atmosféře se neustále drali před gólmana Salfického

Hosté hrozili jen sporadicky, ale v 15. minutě mohli znenadání vyrovnat. Hylák vyrazil v tísni kotouč před sebe, Kloboučkovi stačilo puk doklepnout do prázdné branky, ale minul.

V 17. minutě se hosté dostali do přečíslení, ale Zeman ani Němeček na skvělého brněnského gólmana nevyzráli.

A tak udeřili domácí. Kostourek za brankou nádherně zamíchal s pukem, ošálil Salfického a z pravé strany krásně zasunul kotouč do branky.

Kometa vede v bouřlivé atmosféře haly Rondo po dvaceti minutách 2:0.

Brněnští hokejisté vlétli do druhého dějství stejně dravě jako do první části. Už ve 22. minutě vstřelil svou první branku v play off obránce Michal Kempný, který skvěle usměrnil, jenž se záhadně odrazil od zadního mantinelu.

V 29. minutě dostali Lvi na téměř minutu a půl možnost dvojnásobné přesilovky. Domácí se ale s vypětím všech sil ubránili.

Ve 33. minutě vybojoval kotouč v útočném pásmu Haluza a pěknou střelou trefil Salfického do masky. Ten vzápětí opustil branku a nechal se vystřídat Orctem.

Hostům impuls pomohl, hned nato se střelou ze středního pásma šťastně trefil Sklenička. Jeho střela prošla Hylákovi pod lapačkou a pomalu doklouzala do sítě.

Hosty vstřelená branka probudila ze spánku, na pár minut zamkli modrobílé v jejich třetině. Pak ale zaúřadoval brněnský obránce Lhotský a Orct si poprvé osahal kotouč, až když ho lovil z brány.

Brňané měli třetí finále pevně pod kontrolou, což potvrdil v závěrečné třetině gólem ještě Sedlák. Domácí se tak mohli radovat ze zaslouženého vítězství.

Čtvrté finále se hraje v úterý od 19:10 hodin.

Výsledek:
Kometa Brno - Ústí nad Labem 4:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Liščák (Klimt), 19. Kostourek (Zubíček), 22. Kempný, 36. Lhotský, 50. Sedlák (Lhotský, Liščák) - 33. Sklenička (Němeček). Rozhodčí: Souček, Fraňo - Prchal, Padevět. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:2.
Brno: Hylák - Zubíček, Koma, Kántor, Lhotský, Křetínský, Kempný, David, Morava - Korhoň, Pucher, Brabenec - Vondráček, Barus, Dlouhý - Sedlák, Liščák, Klimt - Polodna, Kostourek, Haluza. Trenéři: Kýhos, Lukeš.
Ústí nad Labem: Salfický (32. Orct) - Němeček, Pojkar, Kříž, Macháček, Klobouček, Zeman, Kubát, Tůma - Dragoun, Mikulík, Sklenička - Hovorka, S. Procházka, Špirko - Janků, Pazourek, Heřman - Havlíček, Hanzl, Šaffer. Trenéři: Hořava, Votruba.

Autor: Tomáš Svoboda