Brno žije. Kometa poprvé zdolala Zlín, náhradník Trvaj si vysloužil ovace

Brno - Není rozhodnuto. Finále hokejové extraligy je po úterním večeru stále ještě otevřené - hokejisté Brna porazili poprvé Zlín a po domácím triumfu 3:1 snížili stav série na 1:3.

22.4.2014 AKTUALIZOVÁNO 22.4.2014

Brno vs. Zlín: Domácí tým rychle vedlFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Kometa Brno - Zlín 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Domácí odvrátili první mečbol soupeře zejména díky útočníkovi Jakubu Koreisovi, který dnes jeden gól vstřelil a na dvou brankách se podílel asistencí. Druhou šanci získat Masarykův pohár bude mít Zlín v pátek v domácím prostředí.

Trenér Komety Kýhos se po pondělním nezdaru rozhodl pozměnit sestavu, v brance dostal místo Čiliaka přednost Trvaj. "Čiliak nechytal v předcházejících utkáních špatně, ale netrefovalo ho to. Proto jsme se rozhodli pro změnu. Dalším důvodem bylo, že pro brankáře, který chytá v extralize první sezonu, je to těžké za stavu 0:3 na zápasy. Jsme rádi, že Trvaj důvěru vrátil a ovace si dnes zasloužil," řekl asistent brněnského kouče Martin Pešout,

Úvod byl tentokrát z obou stran opatrný, nápor Brna nepřišel. Při vyloučení Tomáše Svobody mohli otevřít skóre Balaštík nebo Řezníček, Trvaj si ale s jejich střelami poradil. V 7. minutě se domácí dostali do vedení, když se Koreisova přihrávka z rohu hřiště odrazila k volnému Jakubu Svobodovi, který překonal Kašíka.

Zvýšit mohla Kometa v přesilových hrách, nedokázala však využít ani 21 sekund dlouhou výhodu pět na tři. V 17. minutě ale rozjásal vyprodanou Kajot arenu Vondráček, jemuž přihrál zpoza branky Koreis. Opět se tak prosadila třetí formace domácích.

V závěru první třetiny měli dvojnásobnou přesilovku i hosté, v pěti proti třem hráli 110 sekund, snížit však nedokázali. "První třetina byla z naší strany špatná, dostali jsme góly po našich chybách. Věděli jsme, že se musíme zlepšit, ale podařilo se nám jen snížit," řekl hostující kapitán Petr Čajánek.

Na začátku druhé části ale v pokračující klasické výhodě právě on skóroval.

Zlín následně ožil a Trvaj musel likvidovat řadu šancí. Oba týmy měly hned několik přesilovek, v nichž se ale neprosadily. Po Trvajově chybné rozehrávce byl blízko gólu Kubiš, brankář Komety ale své zaváhání stihl napravit. Ve 40. minutě Kašík se štěstím vyrazil Kempného střelu, Trvajovi po Köhlerově pokusu pomohla tyč.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky našel Kuboš přihrávkou najetého Koreise, který udělal kličku i Kašíkovi a přiblížil Kometu první výhře v sérii. Brňané poté nevyužili další přesilovku pět na tři, tentokrát dlouhou 69 sekund, mrzet je to ale nemuselo. Na jejich výhře nic nezměnilo ani neproměněné trestné střílení Čermáka.

Zlín tak přišel o sérii sedmi výher v play off. "Zápas z naší strany nebyl ideální. Chybělo nám nasazení a trochu více jednoduchosti. Brno se s tím vypořádalo lépe," podotkl hostující kouč Rostislav Vlach.

Branky a nahrávky: 7. Jakub Svoboda (Koreis), 17. Vondráček (Koreis, Kempný), 42. Koreis (Kuboš, Žižka) - 21. Čajánek (Zámorský, Veselý). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc Veselý (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:3.
Brno: Trvaj - Dlapa, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - T. Svoboda, Čermák, J. Káňa II - H. Zohorna, V. Němec, Pivko - Vondráček, Koreis, Jakub Svoboda - P. Mrázek, Raška, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Zlín: Kašík - Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Matějíček, Řezníček - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.