Budějovice řádily v Třinci, vyhrály 6:1

ČR - V Litvínově bylo velmi rušno. Jela se tři trestná střílení, sudí Jelínek byl vypískán.

1.2.2009

Českobudějovický Lukáš PoživilFoto: DENÍK

V souboji o předkolo play off extraligy ledního hokeje - po zaváhání doma s Pardubicemi - zabrali opět tříbodově hokejisté Českých Budějovic. V Třinci deklasovali domácí hokejisty 6:1.

Velice vyrovnané utkání se hrálo v Pardubicích. Nejdřív vedli hosté ze Sparty, domácí utkání otočili na 2:1, ale poslední slovo v řádné hrací době měli hosté. V prodloužení o bodu navíc pro domácí rozhodl Koukal.

V souboji ze samotného dna tabulky padl jen jeden gól. Utkání Znojmo - Mladá Boleslav rozhodla Sýkorova branka v přesilovce ve 34. minutě.

Slavia určila ráz utkání v Plzni už záhy, protože v první třetině si vypracovala náskok 5:0. Utkání už se pak dohrávalo jen z povinnosti, skončilo 2:6.

Velmi vyrovnaně se hrálo také v Liberci, kam přijely Karlovy Vary. Po 60 minutách byl stav 2:2 a utkání se nrozhodlo ani v prodloužení. V nájezdech byli šťastnější domácí, když jim druhý bod trefou do černého vystřelil Pletka.

Prodlužovalo se i na Kladně, kam přijel Zlín. Domácí dokázali dvakrát vyrovnat jednobrankový náskok hostů Paterou, v prodloužení pak proměnili přesilovku.

A čtvrté prodloužení se hrálo v Litvínově. Domácí srovnali krok necelé dvě minuty před koncem Brandou a získali alespoň bod. V nájezdech prohráli. Kuriozitou utkání byly tři trestná střílení. Sudí Jeřábek nařídil dvě proti domácímu týmu a jedno proti hostům.

Třinec – České Budějovice 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)

Muž zápasu: Ptáček.

Hokejisté Českých Budějovic získali v Třinci čtvrtou výhru na ledě soupeřů v řadě. Vyhráli šesté utkání ze sedmi posledních a boj o předkolo play off pro ně není ztracený. Na třineckém ledě se dařilo zejména Františku Ptáčkovi, jenž dvěma střelami od modré nabídl gólové teče Šimánkovi, a hosté získané vedení už nepustili. Třetí bod získal Ptáček úspěšným proměněným trestným střílením. Třinec selhal v přesilovkách. Dvakrát hrál téměř celé dvě minuty v pěti proti třem, ovšem bez efektu.

Branky a nahrávky: 18. Tomík (Polanský) – 10. Šimánek (Ptáček, Melichárek), 22. Šimánek (Ptáček, Vydarený), 29. Duda (Hřebejk), 33. Poživil (Duda), 37. Gulaš (Melichárek), 50. Ptáček. Rozhodčí: Homola – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:8 navíc Ptáček (Č. Budějovice) 10 OT. Využití: 0:1. Diváci: 3362.

Třinec: Vojtek (37. Čechmánek) – Sekeráš, Výtisk, Vosátko, Gureň, Seman, Malec – Balej, Polanský, D. Moravec – Tomík, Kováčik, Martynek – Polák, Peterek, D. Květoň – Hampl, Lušňák, Kanko. Trenér: Stavjaňa.
Č. Budějovice: Jakub Kovář – Mucha, Gřegořek, Ptáček, Vydarený, Toman, Sičák, Posmyk, Poživil – Veselý, Huml, Kůrka – Gulaš, Šimánek, Melichárek – Mertl, Vak, M. Hudec – Bílek, Duda, Hřebejk. Trenér Tlačil.

Pardubice – Sparta 3:2 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Muž zápasu: Koukal.

Do vedení se dostali hosté. V 9. minutě podnikli Pražané snad první nebezpečný výpad, střelu Hromase vyrazil Lašák jen k Podlešákovi, který do odkryté branky mířil přesně. Moeller srovnal skóre v přesilové hře. Pohlednou kombinaci Koukalovy formace zakončil pohodlně do prázdné klece Starý, který vstřelil svůj čtyřiadvacátý gól sezony.

V druhé třetině měla Sparta dvě a půl minuty výhodu přesilové hry 4 na 3, pak necelých dvacet vteřin dokonce znásobenou o dalšího hráče, ale vymyslet nic nedokázala. A Moeller znovu udeřil a znovu v početní převaze. Čáslava se na modré čáře opřel do puku, který propadl až za Přikryla a všudybyl Blažek převrátil skóre. V závěrečné třetině vyrobil hrubici obránce Kolář a Podlešák v oslabení se štěstím srovnal. Nastavení rozhodl Koukal.

Branky a asistence: 11. Starý (Koukal, Kolář I.), 34. Blažek (Čáslava, Somík), 65. Koukal (Kolář I., Kolář II.) – 9. Podlešák (Hromas), 54. Podlešák. Rozhodčí: Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:9, navíc Koukal 10 minut OT. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 10194 (vyprodáno)

HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Zukal, Lojek – Somík, Blažek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Rákos, Koudelka, Klejna – Nahodil, Zahradník, Semorád. Trenér: V. Sýkora.
HC Sparta Praha: Přikryl – Pilař, Gulaši, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Hudec, Cuník, Vinogradov – Ton, Výborný, Netík – Hromas, Langhammer, Podlešák – Hrdel, Koreis, Kafka – Mrňa, Látal. Trenér: Výborný.

Znojmo – Ml. Boleslav 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Muž zápasu: Schwarz.

Téměř dvouminutová přesilovka pět na tři. Několik dorážek z bezprostřední blízkosti. Bezpočet závarů před brankou. Nic z toho Orlům nepomohlo.

Znojemští hokejisté nedokázali překonat mladoboleslavského brankáře Marka Schwarze a v souboji předposledného týmu extraligy s posledním prohráli 0:1.

Postup do předkola play off už je jen bláznivou teorií. Znojmo ztrácí na desátou Plzeň sedm bodů. A do konce základní části zbývá jen pět kol…

Poslední Boleslav navíc na Orly ztrácí už jen pět bodů.

Branka a nahrávka: 34. T. Sýkora (Král). Rozhodčí: Minář – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 2769.

Znojmo: Trvaj – Mrázek, Bičánek, Tesařík, Švrček, Rýgl, Mojžíš – Kucharczyk (28. – 40. Havlík), Erat, Selingr – J. Svoboda, R. Procházka, Demel – M. Růžička, Haman, Plášek – od. 54. Meidl. Trenér: Rulík.
Ml. Boleslav: Schwarz – J. Novák, Kočí, J. Moravec, Zíb, Jindra, Schnabel – Nouza, R. Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Kazionov, T. Sýkora, Benda – Gajovský, Rod, R. Pšurný. Trenér: Šindel.

Plzeň – Slavia 2:6 (0:5, 1:1, 1:0)

Muž zápasu: Bednář.

Netřeba plýtvat větami. Stačí jediné jméno, abyste si zapamatovali zápas Slavie v Plzni. Jaroslav Bednář.

Tenhle útočník zažívá formu snů. V 47. kole rozhodl o výhře Pražanů 6:2 čtyřmi góly. Stačila mu na to první třetina!

Už po ní Slavia vedla 5:0 a domácí výběr Martina Straky byl na odpis.

Hala už v průběhu první části pískala zlobou, jíž v 9. minutě načala Bednářova čarodějská kouzla. Během necelých pěti minut nasázel nejrychlejší hattrick sezony. A osm vteřin před přestávkou pak přidal gól čtvrtý.

Plzeň z posledních devíti kol vyhrála jen dvakrát…

Branky a nahrávky: 26. Tomas, 59. Adamský (Cartelli) – 9. Bednář (Červenka, Kadlec), 11. Bednář (Špelda, Sklenář), 13. Bednář (tr. střílení), 18. Vondrka (Beránek), 20. Bednář (Červenka), 38. Holec (Červenka). Rozhodčí: Turčian – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8, využití: 1:1, v oslabení: 1:0. Diváků: 6593.

Plzeň: Chábera (18. Francouz) – Benák, Dresler, Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kracík, Matějovský – Adamský, Kubalík, Dvořák – Kubica, Jan Kovář, Ludvík, od 21. navíc Laš. Trenér: Hynek.
Slavia: Furch – Kadlec, Špelda, Vašíček, Drtina, Kolařík, Sloboda – Hruška, Beránek, Vondrka – Bednář, Červenka, Sklenář – Micka, Růžička, Doležal – Holec, Jelínek, Čermák. Trenér: Růžička.

Liberec – Karlovy Vary 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Muž zápasu: Žabka.

Skóre otevřel v 16. min. liberecký obránce Žabka v přesilovce při vyloučení Čutty tvrdou střelou pod horní tyčku – 1:0. Ve 25. min. se hosté radovali z vyrovnání. Pech přesně vystřelil od modré nad rameno brankáře Leinonena – 1:1.

V 48. min. se vyprodaná liberecká aréna podruhé rozjásala. Zasloužila se o to nová posila Radim Vrbata, který v další přesilové hře (vyloučen Duben) úspěšně dorazil vyraženou střelu Pletky – 2:1. Karlovy Vary se však nevzdaly a také ony uspěly v početní výhodě. Při vyloučení Šachla skóroval obránce Čutta – 2:2.

Zápas dospěl do prodloužení, které nebylo vůbec nudné. Hosté se dostali dvakrát do slibných brejků, ale vždy zakončili nepřesně. V 64. měl našlápnuto domácí Pletka, jenže se s pukem zamotal a sám se vystavil do ofsajdu. V samém závěru zlikvidoval tutovku Kristka Leinonen.

Na samostatné nájezdy nahradil v karlovarské brance Mensatora Sáblík. V první sérii oba celky proměnily, v druhé byli úspěšní gólmani, a ve třetí zaznamenal rozhodující gól Pletka. Průběh nájezdů (začínaly Karlovy Vary): Němec – 0:1, Žabka – 1:1. Sailer nedal – mířil mimo, R. Vrbata nedal – Sáblík vykryl prostor. Kristek nedal – Leinonen střelu chytil, Pletka – 2:1.

Branky a nahrávky: 16. Žabka (Pletka, Podkonický), 49. R. Vrbata (Kašpařík, Pletka), rozhodující nájezd Pletka – 25. Pech (Dobroň, Melenovský), 53. Čutta (Kumstát, Skuhravý). Rozhodčí: Husička – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5, navíc Čutta (K. Vary) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 7500 – vyprodáno.

Liberec: Leinonen – Jareš, Modrý, Jiruš, Hunkes, Žabka, Derner, Harant – Bartovič, Blatný, Šachl – Nedorost, P. Nedvěd, R. Vrbata – Podkonický, Kašpařík, Pletka – Vantuch, Dušek, Pabiška – Plodek. Trenér: Pešán.
Karlovy Vary: Mensator (na nájezdy Sáblík) – Němec, Řezníček, Duben, Dobroň, Čutta, Mudroch, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Kristek, Sailer – Melenovský, Pech, Skladaný – Zucker, Milan Procházka, Zaťovič – Hluchý. Trenér: Paleček.

Kladno – Zlín 3:2 po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Muž zápasu: Patera.

Sedm gólů už letos nastřílel do zlínské sítě Pavel Patera. Kapitán Kladna dvěma trefami ve druhé třetině dvakrát smazal těsný náskok hostů, který jim zařídili Kubiš a Leška. Také u rozhodující trefy byl on. Domácí si do prodloužení přenesli přesilovku a krátce po jejím skončení Paterovu přihrávku bombou od modré zúročil Kalla. Byla to jeho první trefa v novém roce.

Branky a nahrávky: 21. Patera (M. Procházka, Mrázek), 35. Patera (M. Procházka), 62. Kalla (Patera) – 10. Kubiš (Vlach, Bořuta), 29. Leška. Rozhodčí: Šír – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2485.

Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Růžička, Novotný – Novák, Patera, M. Procházka – Čurilla, Mrázek, Bělohlav – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Stieler, Diviš. Trenér Müller.
Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – Ondráček, Balán, Andrašovský – Kubiš, Vlach, Mokrejš. Trenér Venera.

Litvínov – Vítkovice po sam. náj. 3:4 (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)

Muž zápasu: Burger.

Tento extraligový zápas hodně ovlivnil slabý výkon hlavního sudího Jeřábka, který potrestal dvěma trestnými nájezdy domácí celek a jedním hosty z Vítkovic. A ve všech případech z dost diskutabilních důvodů. Své k tomu řekli diváci v podobě odpadků na ledové ploše. Od 55. minuty a druhého proměněného nájezdu Jiřím Burgerem se hra až nesmyslně kouskovala. Zimním stadionem Ivana Hlinky se tak nesl jen a jen pískot.

A bídný výkon sudích se nezlepšil až do konce zápasu. To když minutu a půl před koncem základní hrací doby ve skrumáži před Vítkovickou brankou vyrovnával na 3:3 Daniel Branda a Vítkovice jen kroutili hlavou nad Jeřábkem, že nezapískal útočního hráče v brankovišti.

Na druhou stranu tento zápas přinesl jeden z nejdramatič­tějších soubojů na ledové ploše v Litvínově, který základní část extraligy přinesla. Přestože diváci těžce nesli některá rozhodnutí sudích, na ledě se hrál tvrdý, rychlý a dramatický boj až do posledních sekund prodloužení.

Branky a nahrávky: 23. Lukeš (Šlégr), 53. Jenáček (Bahenský), 59. Branda – 31. Burger (samo. nájezd), 43. Kvapil (Šimíček), 55. Burger (sam. nájezd), 65. Uhřík (sam. nájezd). Rozhodčí: Jeřábek – Guth, Křivský. Vyloučení: 5:9, navíc Šlégr – Klimek, Krstev 10 min.. Využití: 1:0. Diváci: 5137.

HC Litvínov: J. Hübl – Šlégr, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Punčochář, Walter, Vobořil, Švarný – Kubinčák, Černý, Lukeš – Čaloun, Branda, Trávníček – Jánský, Rindoš, Jenáček – Bahenský, Heinisch, Bednařík. Trenér: Jaroslav Hübl st.
HC Vítkovice Steel: Štěpánek – Jurečka, Barinka, Kuboš,Stehlík, Krstev, Trnka, Ovčačík – Klimek, Štefanka, Krenželok – Strapáč, Hruška, Svačina – Ondřej, Burger, Hurtaj – Ujčík, Šimíček, Kvapil. Trenér: Alois Hadamczik.

TABULKA

1.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
Ve vyškovských kasárnách vybuchly granáty, jednoho vojáka roztrhaly a další dva zranily.
10 6

V dědických kasárnách údajně vybuchly granáty. Jeden voják zemřel

Vlaky stojí, nádraží pročesává policie. Hledá bombu

O Krejčířovu vilu neměl nikdo zájem. Do dražby půjde znova za půl roku

V úterý proběhla první dražba černošické vily uprchlého Radovana Krejčíře. Žádný zájemce se ovšem nepřihlásil. Dražba se zopakuje ještě za půl roku, ovšem za nižší cenu. O výsledku aukce v úterý informoval server Irozhlas.cz.

Kritizovaná Su Ťij by měla v říjnu navštívit Prahu. Zřejmě se setká i se Zemanem

Barmská politička a držitelka Nobelovy ceny za mír Su Ťij patrně v polovině října navštíví Prahu. Pravděpodobně se setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou i prezidentem Milošem Zemanem. Zprávu přinesl portál Aktuálně.cz.

Chybí posudkoví lékaři a co je zlé: třetina jich za rok skončí kvůli věku

Lékařské posudkové službě chybí lékaři a situace se na konci příštího roku může ještě zhoršit. Kvůli věku skončí třetina doktorů, bude jim přes 70 let. Ministerstvo práce chce, aby administrativu za "posudkáře" začali vyřizovat v příštím roce asistenti. Na volná místa chce díky zvýšení platů přilákat nové lékaře.

Připravte se na topnou sezonu: Některé obce žádají revize plošně

/INFOGRAFIKA/ Než si necháte vystavit revizní zprávu, ověřte si, kdo vám ji zpracovává, radí ředitel topenářské asociace Mojmír Krátký.