Praha /AKTUALIZUJEME/ - Vary nepostoupí do play-off. Budějovice zametly se Zlínem. Kometa navýšila náskok na Kladno.

9.2.2010 1

V západočeském derby porazili hokejisté Plzně Karlovy Vary.Foto: Deník/Zdeněk Vaiz

Hokejová extraliga měla na programu před olympijskou přestávkou 50. kolo.

Hokejisté Plzně mohou slavit. Získali Prezidentovu trofej pro vítěze základní části O2 extraligy. Rozhodla o tom porážka Zlína 1:6 na ledě Českých Budějovic, které tak udělaly velký krok k předkolu play-off.

Obhájci titulu Karlovy Vary nepostoupí do play-off. Západočeši v derby na ledě vítěze základní části Plzně prohráli 2:3. Dvě kola před koncem soutěže jim tak schází na postupové pozice šest bodů, mají však horší vzájemné zápasy než desátá Slavia.

V brance Sparty proti Kladnu se objevil zkušený gólman Salfický. A podílelel se na vítězství pražského celku.

Po 50. kole extraligy je tak jisté, že hokejisté Kladna v probíhající sezoně nepřipraví pražskou Spartu o žádný bod. Dnes jí podlehli 2:4 a budou mít necelý měsíc na to, aby se pečlivě připravili na poslední dvě kola a také boje v play-out.

Branková smršť v prvním dějství zápasu rozhodla o třech veledůležitých bodech pro litvínovskou Benzinu, která na svém ledě hostila Třinec a zvítězila 5:2 a postoupila do předkola play-off.

Se šestibodovým náskokem stráví Kometa třítýdenní extraligovou pauzu. V posledním zápase před olympijskou přestávkou udolala Mladou Boleslav 4:2 a dvě kola před koncem opět navýšila náskok na poslední místo. Naopak Středočeši definitivně ztratili šanci na play-off a s Kometou si letos zahrají ještě čtyřikrát v play out.

Hokejisté Vítkovic se konečně dočkali proti Pardubicím výhry, když třetí celek tabulky porazili 3:2. Hosté ztratili kontakt s Vítkovicemi, když v závěru druhé části brankář Růžička, který zastoupil v bráně Dominika Haška, inkasoval z hole Petra Vrány a Lukáše Klimka.

Slavia padla s Libercem 2:4 a komplikuje si cestu do play-off.

České Budějovice – Zlín 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

O takovém vstupu do utkání Výborného družina přemýšlela asi jen v těch nejbujnějších snech. Už po čtrnácti vteřinách putoval po faulu na Gulaše na trestnou lavici jeden ze zlínských lídrů Balaštík. Domácí přesilovkové komando vymysleli báječnou kombinaci, na jejím konci v čase ve 43. vteřině zápasu otevíral Gulaš skóre do odkryté Sedláčkovy klece.

Přesilovku si pak zahrál i Zlín. Jihočeši se ubránili a v 7. min. uhodili znovu. Ptáčkovu tvrdou střelu zlínský gólman jen srazili na zadní mantinel, ale zkušený bek si kotouč dojel a přes Sedláčkův beton ho protlačil podruhé do sítě. Do té doby zcela neškodný Zlín zahrozil až těsně před první sirénou, kdy se před Kovářem ocitl naprosto osamocený Kubiš.

Druhá třetina přinesla jeden z klíčových momentů zápasu. Sudí poslali Mountfield na celé dvě minuty do tří. Zlín však tuto velkou výhodu nezužitkoval, když narazil na nadšeně bojujícího soupeře na čele s výborným Kovářem v brance. Ten posléze zlikvidoval i stoprocentní šanci Záhorovského.

Trpěliví domácí se dočkali zase v polovině zápasu. Po Gřegořkově střele od modré se ve skrumáži prosadil zkušený Štrba a po několika letech opět skóroval v českobudějo­vickém dresu.

Hosté se dočkali krátce po skončení přesilovky, kdy na 3:1 snižoval Balaštík.

Závěrečné dějství nabídlo hlavně urputný boj a několik bravurních Kovářových zákroků. Sedm minut před koncem nachytal Sedláčka lehkou střelou Sailer a bylo definitivně rozhodnuto.

Hosté to ještě zkusili ve čtyřminutové přesilovce. Kovář byl ale opět oporou svého týmu. V závěru pečetil Mikeska dvěma góly na 6:1.

Branky a nahrávky: 1. Gulaš (Snopek, Kotrla), 7. Ptáček, 31. Štrba (Gřegořek), 53. Sailer (Vak), 58. Mikeska (Gřegořek), 59. Mikeska (Ptáček, Gřegořek)– 34. Balaštík (Köhler, Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Hrubý – Bejček, Lhotský. Vyl. 7:9, využ. 2:0. Diváci: 4519.

Č. Budějovice: Jak. Kovář – Ptáček, Macháček, Snopek, Gřegořek, L. Poživil, Melichar – Gulaš, Mikeska, Kotrla – Veselý, Vak, Sailer – Melichárek, Šimánek, M. Hudec – Kuchejda, Štrba, Ježek. Trenéři: Fr. Výborný a Kupka.
Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Kristek, Záhorovský – Sivák, Balán, Kubiš – Ondráček, Mokrejš, Čech. Trenéři: Venera a R. Vlach st.

Brno – Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Na zápas bude rád vzpomínat brněnský útočník Petr Hubáček. Ten ve 14. minutě pěkným švihem poslal Kometu do vedení a poprvé po návratu do Brna skóroval. Navíc si připsal stou branku v extralize.

Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně, ale brzy mohl poslat domácí do vedení Hubáček, ale chytrou tečí nepropasíroval kotouč mezi Schwarzovy betony.

V 9. minutě se ve stoprocentní tutovce ocitl domácí útočník Dlouhý, jenže tváří v tvář gólmanovi netrefil branku. O pět minut později už se Kometa dočkala. K Hubáčkovi se odrazil puk a ten pěknou ranou k tyči nedal Schwarzovi šanci.

Brňané vstoupili do druhé části ještě aktivněji než v první třetině a usadili se mladoboleslavském obranném pásmu.

Ve 27. minutě nadvakrát nebezpečně pálil Vondráček a Kometa stupňovala svůj tlak. Za pár vteřin odešel za sekání na trestnou lavici Handlovský a Brno udeřilo. Bičánek tvrdě vypálil od modré, puk se zastavil až v síti a vyhnal gólmana z branky. Marka Schwarze vystřídal Michal Valent.

Ten se však ani nestačil rozchytat. Už po 32 vteřinách jej od modré propálil obránce Ovčačík – 3:0.

Boleslav ale zápas nezabalila. V polovině zápasu spálil velkou šanci Nouza. O dvě minuty už se hosté poprvé radovali. Boháč si najel před branku a potrestal domácí, kteří trochu polevili.

Ve 35. minutě mohla Kometa znovu vést o tři branky. Brabenec našel před brankou Humla a ten trefil tyčku.

Kometa si i v poslední části hry hlídala vedení a v 50. minutě se znovu prosadila. Erat v rohu krásně zasekl kotouč a křížnou přihrávkou našel Divíška, který už neměl problém zamířit přesně.

Boleslav už nedokázala odpovědět a veze si z Brna porážku 1:4.

Branky a nahrávky: 14. Hubáček (Ovčačík), 27. Bičánek (Erat, Dopita), 28. Ovčačík (Novák, Hubáček), 50. Divíšek (Erat, Dlouhý) – 32. Boháč (T. Sýkora). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Hovi – Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Kempný, Mojžíš, Ostrčil, Richter – R. Erat, Dopita, Dlouhý – Šindel, Divíšek, P. Hubáček – J. Svoboda, Huml, Brabenec – Korhoň, R. Procházka, Vondráček. Trenér: Jeřábek.
Ml. Boleslav: Schwarz (27. Valent) – Šterbák, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Kasík, Jindra, Duben, Čížek – Bahenský, Král, Sup – Fabuš, Kracík, Macho – Gajovský, D. Vrbata, Handlovský – Nouza, T. Sýkora, Boháč. Trenér: L. Bukač ml.

Kladno – Sparta Praha 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Sparta nasadila do brány z Ústí zapůjčeného Salfického, pro kterého to byla letošní extraligová premiéra. „Přikryl má zdravotní problémy stejně jako Jarina, byli jsme rádi, že jsme mohli Salfického vyzkoušet. V důležitých chvílích nás podržel,“ přiznal asistent Sparty Miloš Holaň.

Zkušený gólman držel čisté konto až do 42. minuty, kdy ho v přesilové hře překonal svým jedenáctým gólem sezony Bělohlav. Do té doby s přehledem hrající Pražané vedli díky vysoké efektivitě v úvodní třetině už 3:0. Skórovali za ni Kratěna a Ručínský.

Hned na začátku druhé části spálil tutovku kladenský Valský a naprázdno dlouho vycházeli i v koncovce laxnější hosté, než příliš lehce projel až před Cikánka Philipp, jenž vstřelil svůj první gól za Spartu – 0:3.

Kladno se pak ubránilo dvouminutové přesilovce pět na tři. „Sparta hrála dvě třetiny sebevědomě, těžko jsme mohli jít do kontaktu, protože bychom propadli, a to jsme si nemohli dovolit,“ uvedl trenér Kladna Otakar Vejvoda.

Poslední tým tabulky se prosadil až v úvodu posledního dějství zmíněnou trefou Bělohlava. Povzbuzené Kladno se do soupeře zakouslo a ve 49. minutě dalo kontaktní gól. Excelentní přihrávku Bělohlava zužitkoval Mrázek – 2:3. Bek, který v Kladně hostuje právě ze Sparty.

V závěru hrálo Kladno přesilovku umocněnou odvoláním brankáře a to byla příležitost pro Kratěnu, který gólem do prázdné branky vstoupil do Klubu hokejových střelců (250).

„Do stavu tři nula jsme hráli výtečně, byli jsme produktivní a mohli i zvýšit v přesilovce pět na tři. Vlastními chybami jsme dovolili domácím snížit a od té doby byli velmi nepříjemní,“ přiznal Holaň.

Branky a nahrávky: 42. Bělohlav (Stieler, Kuchler), 49. Mrázek (Bělohlav, Kuchler) – 4. Kratěna, 12. Ručínský (Výborný, Philipp), 36. Philipp (Hromas, Langhammer), 60. Kratěna (Koreis, Gulaši). Rozhodčí: Hribík, Barvíř – Blümel, Pešina. Vyloučení: 3:6 + Langhammer 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2561.

Kladno: Cikánek – Kameš, Kaberle, Trončinský, Dlouhý, Mrázek, Šmach, Mudroch – Eberle, Patera, Gengel – Bílek, Kalla, Valský – Bělohlav, Stieler, Kuchler – Rudovský, Melka, Šinágl. Trenér Vejvoda.
Sparta: Salfický – Vykoukal, Gulaši, Philipp, Hanzlík, Macholda, Vydarený, Bolf – Kratěna, Broš, Koreis – Výborný, Ton, Ručinský – Hrdel, Langhammer, Hromas – Látal, Podlešák, Kafka. Trenér: Volek.

Slavia – Liberec 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Fanoušci se tentokrát opravdu zlobili. „Fuj, ostuda,“ provolávali v úterý v pražské O2 Areně. Nelíbila se jim hra, kterou doma předváděli hokejisté pražské Slavie v zápase 50. kola hokejové extraligy proti Liberci.

Slávisté nakonec podlehli Bílým Tygrům 2:3. „Začali jsme celkem slušně, dostali jsme Liberec pod tlak. Bohužel nás ale zaskočila branka, kterou jsme dostali v poslední minutě první třetiny,“ říkal později slávistický asistent Jiří Čelanský. „V podstatě jsme celý zápas hráli trošku pod dekou, pod tíhou toho, že duel může rozkrýt tu tajenku předkola play off.“

Nejvíc patrné to bylo v úvodu druhé třetiny, kdy domácí nedokázali využít více než minutovou přesilovku 5 na 3. Liberecký gólman Leinonen si se střelami domácích hravě poradil a na hlavu slávistů se sypala nelichotivá slova fanoušků.„Takové šouravku,“ ohodnotil akci Slavie jeden z fanoušků.

Diváci odcházeli smutní. Radoval se ale bývalý slávistický asistent Jiří Kalous, který coby hlavní kouč vede hokejisty Liberce. „Slavia tlak nevyužila brankově a díky tomu jsme vyhráli,“ povídal.

Během včerejšího duelu se odehrál ještě jeden souboj. Proběhlo finále soutěže Místo na střídačce. Čtrnáct finalistů, kteří mohli usednout na střídačku jednotlivých týmů extraligy, se utkalo o zbrusu nový vůz. Automobil značky Seat Ibiza si nakonec odvezl Jaroslav Kořínek, fanoušek Sparty.

Branky a nahrávky: 38. Červenka (Havel), 55. Vašíček (Vondrka, Havel) – 20. Jareš (Kašpařík), 37. Blatný ( Moravec, Bartovič), 43. Plodek (Nedvěd, Jareš), 60. Bartovič. Rozhodčí: Minář, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 5681.

Slavia: Slipčenko – Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda – Havel, Červenka, Tomica – Kůrka, Clarke, Vondrka – Svoboda, Imbeault, Doležal – Holec, Růžička, Sklenář – Čermák. Trenér: Růžička
Liberec: Leinonen – Jareš, Rýgl, Derner, Výtisk, Moravec, Čakajík – Bartovič, Nedvěd, Podkonický – Klimenta, Kašpařík, Víšek – Vantuch, Plodek, Dušek – Matějovský, Blatný, Ondřej – Špaček. Trenér: Kalous

Vítkovice – Pardubice 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

V závěru se o vítězství pořádně strachovali, ale tři body nakonec se štěstím uhájili. Hokejisté Vítkovic včera odčinili na vlastním ledě potupnou porážku 3:10 z Pardubic. Východočechy porazili ostravští poprvé v letošní sezoně.

Domácí na svého soupeře od úvodního hvizdu vletěli a pardubického náhradníka v bráně Růžičku pálili ze všech pozic, když v první třetině přestříleli hosty poměrem 18:1. Z převahy však vytěžili jen vedoucí branku. „Snažili jsme se odčinit poslední debakl a myslím, že se nám to povedlo. Pardubice jsme hlavně v úvodní dvacetiminutovce přehrávali,“ byl přesvědčen autor druhé branky Vítkovic Petr Vrána.

Klíčový se ukázal závěr druhé třetiny, kdy domácí dvěma slepenými góly odskočili do vedení 3:1. Ani to však nakonec nemuselo Vítkovic stačit. Necelé tři minuty před koncem vykřesal v přesilovce Východočechům šanci na prodloužení obávaný střelec Petr Sýkora, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Během poslední půlminuty domácí ani nedutali. Pardubice se usadily v útočném v pásmu, a připravili si hned tři dobré šance. Při té největší trefil Špirko z bezprostřední blízkosti jen boční síť.

„V závěru jsme si to zkomplikovali. Už to vypadlo na gól v naší síti. S brankářem Šindelářem jsme se po zápase smáli, že Špirko góly do prázdné branky prostě nedává,“ pousmál se domácí forvard Juraj Štefanka, který zná Špirka ze slovenské reprezentace. „Prostě to je netrefil,“ dodal zkušený útočník. „Už jsme na střídačce zvedali ruce, vůbec nevím, proč to neskončilo v brance,“ řekl útočník Pardubic Jan Kolář.

Hosty mrzel jak špatný začátek, tak smůlovatý závěr. „Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, první třetina nám vůbec nevyšla. Náš výkon byl bez jiskry, bez pohybu. To, že to skončilo 0:1, bylo ještě milosrdné. Domácí měli šance a mohli vést více. Ve druhé jsme se zvedli a podařilo se nám vyrovnat. Důležitý byl třetí gól domácích, kdy nám oskočili na rozdíl dvou branek. V závěrečné části jsme to chtěli ještě zvrátit, snažili se forčekovat, ale pod větší tlak jsme domácí nedostali. Přesto jsme v přesilovce snížili a v poslední minutě při hře bez brankáře byli hodně blízko k vyrovnání. Ani jednu ze tří příležitostí jsme však nevyužili. Vítkovice vyhrály zaslouženě,“ řekl trenér Pardubic Václav Sýkora.

Domácí lodivod byl výkonem svých svěřenců potěšen. „Od začátku jsme měli dobrý pohyb, kombinovali, hráli hodně s pukem. Vytvořili jsme si řadu šancí, ale proměnili jen jedinou. Důležité bylo odskočení na dva góly. V poslední třetině jsme si to zkomplikovali, když jsme nevyužili 110 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku. Na konci při nás stálo štěstí, soupeř měl možnosti. Hokej se musel lidem líbit. Předvedli jsme dobrý výkon. Pokud by takhle mužstvo hrálo, jako tomu bylo dřív, tak by to bylo dobré,“ uvedl vítkovický kouč Alois Hadamczik.

Branky a nahrávky: 13. Szturc (Káňa), 38. Vrána (Ujčík), 40. Klimek (Svačina, Jurečka) – 30. Kolář (Starý), 58. P. Sýkora (Píša, Pivko). Rozhodčí: Hradil, Husička – Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:5, navíc Sičák 10 minut (Vítkovice). Využití: 0:2. Diváci: 5588.

Vítkovice: Šindelář – Voráček, Stehlík, Sičák, Barinka, Jurečka, Rehák, Trnka – Kvapil, Štefanka, Treille – Klimek, Burger, Krenželok – Ujčík, Vrána, Svačina – Káňa, Szturc, Šedivý. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Pardubice: M. Růžička – Mitchell, Havíř, Jillson, MacKenzie, Píša, Kočí, M. Drtina – Kolář, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – P. Sýkora, Cetkovský, Pivko – Zohorna, Kousal, Semorád. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Plzeň - Karlovy Vary 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Do klubové síně slávy si jako první v historii umístí Prezidentský pohár. Dokázali to, co před nimi v Plzni ještě nikdo.

Triumf v základní části extraligy si indiáni osladili úterní výhrou nad Karlovými Vary 3:2 a dvě kola před koncem dlouhodobé části si z cesty odstranili jednoho z nepříjemných soků. Porážka totiž tápajícím obhájcům titulu sebrala naději, že ještě proniknou do play off.

Vyprodanou ČEZ Arenu také ovládla vítězná euforie.

Už zůstaneme první, skandovali fanoušci. Nad hlavami roztočené klubové šály a rozevlátý les vlajek.

Vítězové se jim odvděčili oslavným ´hadem´ po čtyřech, na led musel i kvůli zranění absentující kapitán a majitel klubu Martin Straka. V kalhotech vystřihl divákům děkovnou rybičku.

„Jsou to příjemné pocity,“ říkal plzeňský trenér Marian Jelínek. „Člověk si v hlavě promítá tu dlouhou cestu, kterou máme za sebou. Okamžiky, kdy nebylo jisté, zda se bude v Plzni vůbec hrát extraliga,“ přiznal. „Jsem rád, že se nám povedlo potvrdit prvenství výhrou před znovu skvělým publikem,“ podtrhl.

Přemoci v posledním zápase před olympijskou pauzou o vše bojujícího soupeře nebylo totiž snadné. Zvlášť, když Plzeňští začali vlažně.

V 5. minutě se do odkryté plzeňské obrany vřítil Boháč, prohodil puk na Deje, který propálil gólmana Pöpperleho. A za minutu bylo ještě hůř. To Karlovarští domácí sevřeli a kombinaci zakončil bombou bez přípravy Košťál. Jenže pak se karta obracela už jen ve prospěch Plzně.

Pro lídra hovořil jak vývoj utkání jeho největšího konkurenta Zlína, prohrávajícího v Českých Budějovicích, tak zvýšená aktivita podpořená góly.

„V kabině jsme se porafali, ale stálo to za to,“ sdělil útočník Michal Dvořák.

Puk do karlovarské sítě dostali domácí po skrumáži už v 10. minutě, ale sudí po konzultaci s videem ještě rozpažil. Záhy ale bylo srovnáno. Heřman donutil tvrdou ranou Mensatora k ekvilibristickému zákroku a rozhozeného gólmana přeloboval dojíždějící Dvořák.

Na začátku druhé části využila Plzeň přesilovku, když puk za čáru prošťouchl zblízka Benda, a v polovině utkání nasměroval tým k výhře Heřman. Od pravého mantinelu se trefil nad rameno Mensatora. „Chtěl jsem střílet nahoru, ale nejspíš tu ránu ještě někdo z beků tečoval,“ uvedl autor vítězné branky.

Hanzlík ještě neproměnil trestné střílení, ale tři body už zůstaly doma. „Zápas se zlomil ve druhé třetině, kdy jsme byli často vylučováni,“ litoval karlovarský kouč Pavel Hynek.

Branky a nahrávky: 14. Dvořák (M. Heřman), 22. Benda (Jan Kovář, Hvila), 30. M. Heřman (Adamský, Benák) - 5. Dej (Balázs), 6. Košťál (Kumstát, Němec). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bádal, Charvát. Vyloučení: 5:6, Čutta (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8128.

Plzeň: Pöpperle - Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, O´Brien, Malena - Stránský, Jan Kovář, Vlasák - Bomersback, Vampola, Tvrdík - Adamský, M. Heřman, Dvořák - Vostřák, Pitule, Hvila. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Parýzek, Nosek, Loginov, Dobroň, Čutta, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hřebejk, Melenovský, Hluchý - Balázs, Dej, Skladaný - Zucker, Budínský, Kuběna. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

Litvínov – Třinec 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)

V sedmé minutě brankový účet večera otevřel Reichel, který využil přesilové hry a dorážkou poprvé překonal brankáře Dubu. Ten inkasoval podruhé hned za tři minuty, když se prosadil Jánský.

Z brány pak Dubu vyhnal tři minuty před koncem periody Pojkar svou pumelenicí od modré.

Ve druhé třetině pak diváci pozorovali hokej nahoru dolů. A také nevyužitou domácí přesilovku pět na tři, která trvala více jak minutu a půl.

Třinec si výraznější šance nedokázal vypracovat. V poslední třetině pak zvyšoval na rozdíl čtyř branek František Lukeš, aby vzápětí oceláři využili dlouhou přesilovku pět na tři a snížili Kohnem.

Drama se začalo rodit hned o pár chvilek později, když aktivnější hosté využili další přesilovku a Květoněm smázli rozdíl na dvě branky – 2:4. Třinec vycitíl šanci, ale definitivní pojistku pak pět minut před koncem zařídil Kubinčák. Litvínov se dostal do předkola play off.

"Rozhodla první třetina, kdy jsme absolutně vypadli z role a nezvládli to. Přijde mi, že tím, že jsme se dostali do play off, šly naše výkony dolů. Chtěli jsme tady bojovat o čtyřku, ale je to také tím, že máme marodku a také problémy se sestavou. Nechci se na to ale vymlouvat," řekl po zápase trenér Třince Břetislav Kopřiva.

"Jsem šťastný. Věděli jsme o důležitosti tohoto utkání a my potřebovali tři body, které jsme nakonec získali. Jsem moc rád, že to dopadlo takhle," reagoval kouč Litvínova Jiří Kučera.

Branky a nahrávky: 7. Reichel (Pilař, Jenáček), 10. Jánský (Pilař), 17. Pojkar (Reichel, Jánský), 46. Lukeš (V. Hübl, Pilař), 55. Kubinčák (V. Hübl, Lukeš) – 47. Kohn (Zíb, Seman), 51. Květon (Malec, Seman). Rozhodčí: Souček, Mikula – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:9. + Bonk (Třinec) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 3:2. Diváci: 4 855.

Litvínov: J. Hübl – Pilař, Švarný, Skuhrovec, Kroupa, Kubát, Pojkar, Šlégr, Stříteský – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Jánský, Reichel, Dragoun – Saulietis, Vopat, Jenáček – Majdan, Gerhát, Trávníček. Trenér: Kučera.
Třinec: Duba (17. Hamerlík) – Cartelli, Zíb, Seman, Malec, Platil, Lojek, Andersons, Vosátko – Růžička, Podešva, Kohn – Květoň, Peterek, Martynek – Mičulka, Polák, Bonk – Hampl, Ostřížek, Pospíšil. Trenér: Marek.