Skvělým výkonem se v jediném nedělním utkání Kontinentální hokejové ligy blýskl český útočník Petr Čajánek.

Třemi body přispěl k domácímu vítězství Petrohradu nad Novosibirskem 4:1. Petrohradští tak stále vedou tabulku Bobrovovy divize.

Čajánek se střelecky prosadil už v první minutě zápasu. Skóroval po sedmačtyřiceti sekundách hry, pozici mu připravili Sušinskij a Jašin.

Tato úderná trojice Petrohradu úřadovala i nadále. Brzy sice vyrovnal Bojko, ještě před první přestávkou ale v přesilovce vrátil domácím vedení Sušinskij, přihrávali Jašin s Čajánkem.

Třetí gól SKA přišel v polovině zápasu opět v přesilovce.žo Střelcem byl tentokrát Jašin a asistence si připsali Čajánek se Sušinským.

Poslední branku vstřelil v 39. minutě Zubov a vyhnal tak hostujícího gólmana Lawsona na střídačku. Náhradní brankář Fomičev už ve zbytku utkání neinkasoval.

Čajánek v této sezoně nasbíral už sedm bodů za čtyři góly a tři asistence a v kanadském bodování se dotáhl na nejproduktivnějšího Čecha Jaromíra Jágra.

KHL: Petrohrad – Novosibirsk 4:1 (Čajánek 1+2).