Červenka byl hvězdou Petrohradu při výhře nad Chabarovskem

Petrohrad - Roman Červenka se gólem a dvěma asistencemi podílel v Kontinentální hokejové lize na vysokém vítězství Petrohradu 7:1 nad Chabarovskem. Český útočník byl autorem vítězného gólu, když ve čtvrté minutě zvýšil v přesilovce na 2:0, v dalších třetinách se podílel na brankách na 4:0 a 5:1 a byl serverem khl.ru vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu.

2.12.2014

Roman Červenka z Petrohradu (vlevo) zakládá akci proti Lvu Praha.Foto: ČTK/Michal Doležal

Červenka si vylepšil sezonní bilanci na osm gólů a 17 asistencí. Petrohrad se po třetí výhře za sebou přiblížil na jediný bod k vedoucímu týmu Západní konference i celé soutěže CSKA Moskva. Chabarovsk má nadále v KHL nejméně bodů ze všech týmů.

Kontinentální hokejová liga:

Petrohrad - Chabarovsk 7:1 (Červenka 1+2).

Odpadní plasty zažijí reinkarnaci. Novou technologii vymyslela třebíčská firma

/FOTOGALERIE/ Česká republika každý rok vyprodukuje více než 600 tisíc tun plastového odpadu. Často se tříděné plasty přetvoří do nových výrobků, doposud ale nebylo možné dále zpracovávat více druhový nevyčištěný odpad.

Policie pátrala po dvou dětech z Brna, našla je na letišti v Budapešti

Čtrnáctiletý chlapec a jeho dvouletá sestra z Brna, kteří byli od úterý pohřešovaní, jsou v pořádku. Sourozence našla maďarská policie na letišti v Budapešti.

Vlastní nahé tělo je noční můrou pro většinu žen, ukázal průzkum

Za své tělo se stydí celkem 68 procent žen, přičemž nadpoloviční většina pak trpí komplexy. Naopak muži jsou se sebou vcelku spokojeni. Pocit studu trápí pouze 37 procent z nich a komplexy trpí pak necelá čtvrtina. Otevřené rozhovory ohledně nahoty však většinou ani jednomu pohlaví problém nedělají.

Varšava dostala měsíc na úpravu justiční reformy. Jinak hrozí sankce

Polská vláda má měsíc na to, aby sladila svou justiční reformu s právem EU. Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans dnes uvedl, že jinak zemi hrozí zahájení procedury, jež může vést k odejmutí hlasovacích práv Varšavy.