Červenka rozhodl v prodloužení o výhře Omsku

Moskva - Útočník Roman Červenka si připsal patnáctý gól v sezoně. Dominik Hašek vychytal Spartaku čtvrté vítězství v řadě.

19.11.2010

Hokejový útočník Omsku Roman Červenka.Foto: Deník/Vít Šimánek

Útočník Roman Červenka zařídil hokejistům Omsku vítězství 3:2 v prodloužení nad Jaroslavlí. Druhý nejproduktivnější hráč Kontinentální ligy rozhodl zápas s týmem trenéra Vladimíra Vůjtka minutu a půl po začátku nastaveného času. Červenka si připsal patnáctý gól v sezoně a ztrácí pouze jednu branku na vedoucí duo v tabulce střelců Lukáš Kašpar - Patrick Thoresen.

Daří se i Dominiku Haškovi, který vychytal Spartaku Moskva čtvrté vítězství za sebou. V Jekatěrinburgu vyhrál tým české brankářské legendy 4:1.

Naopak Jakub Štěpánek v brance Petrohradu musel podruhé za sebou strávit porážku o jeden gól. Svěřenci trenéra Václava Sýkory podlehli 1:2 v Nižněkamsku, jehož posila Pavel Brendl ani ve druhém utkání v novém působišti nebodovala.

První gól zápasu v Omsku dal hostující Lokomotiv zásluhou Josefa Vašíčka. Český útočník využil v závěru pětiminutovou přesilovku, kterou měla Jaroslavl po vyloučení Denise Kuljaše na pět minut a do konce utkání. Omsk ale rychle skóre otočil zásluhou Slováka Marka Svatoše, jenž dal vyrovnávací gól a na další branku přihrál Dmitriji Sjominovi.

Jaroslavl pak vyrovnala a získala alespoň bod poté, co v předešlém utkání v Astaně vyšla poprvé pod Vůjtkovým vedením naprázdno.
K výhrám svých týmů dnes gólově přispěli také Jakub Klepiš, Petr Vampola a Leoš Čermák.

Klepiš pomohl hned dvěma zásahy k vítězství Ufy 6:5 nad Dinamem Minsk. U dvou branek vítězů asistoval obránce Miroslav Blaťák. I ve svém druhém utkání za Dinamo bodoval útočník Petr Sýkora, který si připsal jednu asistenci.

Vítězný gól zaznamenal vedle Červenky také Vampola, který zařídil Čeljabinsku výhru 3:2 nad trápícím se CSKA Moskva. Čermák otevřel už ve druhé minutě skóre zápasu v Chanty Mansijsku, kde jeho tým Torpedo Nižnij Novgorod zvítězil nad nováčkem soutěže 4:2.

Výsledky KHL:

Barys Astana - Atlant Mytišči 0:2 (Irgl 0+1), Omsk - Jaroslavl 3:2 v prodl. (Červenka 1+0 - Vašíček 1+0), Chanty Mansijsk - Nižnij Novgorod 2:4 (za hosty Čermák 1+0), Čeljabinsk - CSKA Moskva 3:2 (za domácí Vampola 1+0), Jekatěrinburg - Spartak Moskva 1:4, Magnitogorsk - Dinamo Riga 3:5, Ufa - Dinamo Minsk 6:5 (Klepiš 2+0, Blaťák 0+2 - Sýkora 0+1), Nižněkamsk - Petrohrad 2:1, Kazaň - Čerepovec 3:2 (za hosty Němec 1+0).

19.11.2010

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.