Červenka s Omskem ukončili Chabarovsku sezonu

Moskva - Útočník Roman Červenka pomohl gólem Omsku do čtvrtfinále KHL. Avangard nepovolil v osmifinále soupeři ani jednu výhru.

5.3.2012

Hokejový útočník Omsku Roman Červenka.Foto: Deník/Vít Šimánek

Hokejisté Omsku postoupili v nejkratším možném termínu přes Chabarovsk do čtvrtfinále KHL. Avangard vyhrál čtvrtý duel na ledě Amuru 3:1, jeho vítězný gól vstřelil Roman Červenka. Český kanonýr se trefil jednou v každém utkání osmifinálové série, kterou jeho tým ovládl 4:0 na zápasy.

Červenka v 9. minutě dnešního duelu zvýšil 2:0 pro hosty po přihrávce obránce Martina Škouly. Na začátku druhé části dal Chabarovsku naději snížením nejproduktivnější hráč loňského play off české extraligy Martin Růžička, ale vítězství a postup Omsku zpečetil v 38. minutě Jegor Averin.

Pro Chabarovsk, za nějž hrál ještě Jakub Petružálek, ale v osmifinále mu chyběl zraněný Petr Vrána, tak historicky první účast v play off skončila už po čtyřech zápasech. V úvodu sezony přitom nejvýchodněji položený tým KHL dokonce vedl tabulku celé soutěže.

Dva body si připsal ve čtvrtém osmifinálovém utkání Jan Bulis z Čeljabinsku, kterému pomohl k výhře 6:3 na ledě Chanty Mansijsku gólem a přihrávkou. Domácí sice vyhráli první třetinu 2:1, ale pak přišla pětigólová šňůra nejlepšího týmu základní části.

Krátce po polovině otočil skóre dvěma zásahy Stanislav Čistov, kterému u druhé branky v 37. minutě asistoval Bulis. Český útočník pak 34 sekund po zahájení třetí části svým prvním gólem v play off zvýšil na 5:2. Čeljabinsk vede 3:1 na zápasy a může sérii ukončit ve středu doma.

Mezi střelce se zapsal také Josef Straka, jenž přispěl gólem k vítězství Kazaně v Ufě 3:0. Jeho tým vede v sérii 3:1, obhájce titulu Ufa je tak na pokraji vyřazení. Straka, jenž v předchozích třech utkáních nebodoval, pojistil v 37. minutě Kazani vedení trefou na 2:0. Skóroval krátce poté, co se týmy vrátily na led po pauze způsobené rozbitým plexisklem.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:
Chabarovsk - Omsk 1:3 (Růžička 1+0 - Červenka 1+0, Škoula 0+1), konečný stav série 0:4, Barys Astana - Magnitogorsk 4:1, stav série 3:1, Chanty Mansijsk - Čeljabinsk 3:6 (za hosty Bulis 1+1), stav série 1:3, Ufa - Kazaň 0:3 (Straka 1+0), stav série 1:3.

5.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Obyvatelé vchodu, kde hořelo, se ještě vrátit nesmějí. Čekají ale až je hasiči vyzvou, aby si mohli z bytů vzít aspoň pár věcí.
9

Požár paneláku v Jirkově: "Včera jsem se hroutila, dnes to beru s nadhledem"

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.
15 17

Valachová chce maturitu SOŠ z matematiky do roka po gymnáziích

Doprava v Brně v roce 2050? Sdílení cest, o pětinu méně aut, tvrdí plán mobility

Pruhy v protisměru pro cyklisty v jednosměrkách? Rozšíření pěších zón? Přednost autobusů na křižovatkách? Tyto a desítky dalších návrhů ovlivňujících dopravu v Brně představil městský plán mobility do roku 2050. Do 30. dubna k němu lidé mohou zasílat připomínky.

Hitlerův telefon se na aukci prodal za téměř čtvrt milionu dolarů

Telefon nacistického vůdce Adolfa Hitlera se na dnešní aukci ve Spojených státech prodal za 243.000 dolarů (6,2 milionu Kč). Oznámil to aukční dům Alexander Historical Auctions. Vyvolávací cena činila 100.000 dolarů. Prodejní cena se nacházela zhruba v polovině předpokládaného rozpětí 200.000 až 300.000 dolarů, napsala agentura AFP.

Janeček: EET funguje, krácení tržeb je menší

Nejenom obchodníci, ale i berní úředníci finalizují přípravy před druhou vlnou EET. Jak říká v rozhovoru pro Deník šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček, úředníci zohlední dobrou vůli podnikatele.

Nizozemský publicista: Wilders volby vyhrál už před hlasováním

Klíčovým úkolem pro nizozemské politiky by měla být snaha zasypat příkopy, které se mezi občany vytvářejí v souvislosti s březnovými parlamentními volbami. Myslí si to nizozemský učitel a publicista s tureckými kořeny Halil Karaaslan. Krajně pravicová Strana pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse podle něj v zásadě vyhrála už před samotným hlasováním, neboť ostatním stranám dokázala vnutit svůj pohled na situaci v zemi a svou velmi vyhraněnou interpretaci problémů, s nimiž se teď Nizozemsko potýká.