Červenka se Škoulou se proti Čechovu porvali

Omsk /AKTUALIZOVÁNO/- Hokejisté Omsku se opět střetli s bijci z Čechova, vedení Avangardu po utkání žádá vyřazení soupeře ze soutěže.

10.12.2010

Hokejový útočník Omsku Roman Červenka.Foto: Deník/Vít Šimánek

Páteční zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Avangardem Omsk a Viťazem Čechov zahájila hromadná bitka, kterou hned po šesti sekundách hry vyprovokovali hostující hokejisté.

Po ní zápas skončil pro české reprezentanty Romana Červenku, nejproduktivnějšího hráče týmu, a Martina Škoulu, ale Omsk bez nich i bez zraněného Jaromíra Jágra nakonec vyhrál 3:2.

Hráči Čechova potvrdili pověst bitkařů a vyprovokovaným konfliktem připomněli hromadnou rvačku z minulé sezony. V lednu rozhodčí dokonce zápas ve čtvrté minutě předčasně ukončil. Utkání bylo kontumováno 0:5 v neprospěch obou týmů, které navíc dostaly pokutu.

"Měli to připravené, šli po nás hned od začátku utkání. Žádné náznaky jsme neměli, ale všichni vědí, co mezi těmito mančafty je," řekl obránce Škoula serveru idnes.cz.

Na bitky doplatili

Na rozdíl od ledna se tentokrát po vyloučení sedmi hráčů pokračovalo. Hosté kvůli dvěma trestům na pět minut hráli dlouhé oslabení tři na pět, v němž dvakrát inkasovali. Pak se jim sice podařilo vyrovnat, ale 122 sekund před koncem zápasu rozhodl o vítězství Omsku Alexandr Pěrežogin.

Oba čeští reprezentanti byli převezeni do nemocnice. Červenka, který shodou okolností dnes oslavil 25. narozeniny, má podle idnes.cz otřes mozku.

Škoula si z bitky odnesl poraněný nadočnicový oblouk. "Mám rozbité obočí, uvidí se v sobotu podle výsledků testů. V mezích normy jsem v pořádku," uvedl Škoula.

Vedení Omsku krátce po zápase vydalo na svém oficiálním webu prohlášení, v němž tvrdě odsoudilo bitku vyprovokovanou hráči Čechova, která podle nich byla dopředu připravena. Zároveň funkcionáři Avangardu připomněli, že vedení KHL v minulé sezoně Čechovu pohrozilo, že pokud podobnou bitku jeho hráči opět vyprovokují, budou ze soutěže vyloučeni.

"Proto požadujeme, aby byl Čechov z KHL vyloučen a aby doživotní zákaz působení v hokeji platný ve všech klubech KHL i nižších soutěžích dostal i trenérský tým a hráči, kteří se bitky účastnili," uvedli zástupci Omsku.

Kouče Viťazu Andreje Nazarova kritizovali za obscénní gesta, která dělal směrem ke generálnímu manažerovi domácích Anatoliji Bardinovi, jenž se prý snažil vyhrocenou situaci uklidnit.

Vedení KHL už rozhodlo, že se v sobotu sejde vyšetřovací komise, která bude zápas řešit.

Spartak narazil v Jaroslavli

V dalším zápase utrpěli hokejisté Spartaku Moskva po sérii tří výher vysokou porážku 1:6 na ledě Jaroslavli. Český brankář Dominik Hašek zasáhl do zápasu až ve druhé třetině za stavu 1:3 a třikrát inkasoval.

Spartak v prosinci poprvé prohrál. V dresu Lokomotivu utkání nedohrál český obránce Karel Rachůnek, který byl za rvačku v závěru druhé třetiny vyloučen na pět minut a do konce zápasu.

10.12.2010

Ve Švýcarsku byl plně zprovozněn nejdelší železniční tunel světa

Erstfeld (Švýcarsko) - Nejdelší a nejhlubší železniční tunel na světě, vybudovaný ve Švýcarsku pod Alpami, byl dnes otevřen pro plný dopravní provoz. Gotthardský tunel, přezdívaný podle francouzské zkratky GBT, je dlouhý 57,1 kilometru a v některých místech je až 2,3 kilometru pod povrchem.

Loučení s tratí do Koutů: končí barevné motoráky i soukromník

Údolí Desné – Největší změna za devatenáctiletou historii nastala v noci ze soboty 10. na neděli 11. prosince na Železnici Desná. Osobní vlaky zde přestala provozovat soukromá firma, nahradily ji České dráhy.

Sobotka: Přes návrhy změn by se měly firmy na EET nadále chystat

Praha - Přes návrhy změn v elektronické evidenci tržeb (EET), které projednává Poslanecká sněmovna, by se měli podnikatelé na její zavedení připravovat podle platného zákona. Norma jasně uvádí, koho se evidence tržeb týká. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle něj se zdá, že návrhy z dílny ministerstva financí i koaličních lidovců nebudou schváleny. Byla by to nejlepší varianta, dodal premiér.