Červenka vstřelil další dva góly, Omsk uspěl

Moskva - Českému snajprovi na obě trefy přihrál Jaromír Jágr.

16.10.2010

Roman Červenka.Foto: ČTK

Nejproduktivnější český hokejista v Kontinentální lize Roman Červenka si v dresu Avangardu Omsk připsal další dva góly. V dnešním utkání v Novokuzněcku mu na oba přihrál Jaromír Jágr a hosté se po výhře 4:1 přiblížili k čelu tabulky Černyševovy divize.

Červenka dal v KHL už jedenáct branek a v pořadí střelců se dělí o první místo s Denisem Platonovem z Magnitogorsku. V kanadském bodování je český útočník s 20 body druhý za Alexandrem Radulovem z Ufy.

Omsk v Novokuzněcku vedl po první třetině 2:0 díky Alexandru Pěrežoginovi, Červenka se po Jágrových přihrávkách prosadil v 23. minutě v přesilovce a na začátku třetího dějství. Teprve pak domácí snížili.

Dva góly dal i Jiří Novotný z Astany, která však podlehla Chanty-Mansijsku 4:5 po samostatných nájezdech. Hosté mohli získat všechny tři body, ale neudrželi tříbrankové vedení.

Stíhací jízdu zahájil právě Novotný, který v 29. minutě po přihrávce Lukáše Kašpara snížil na 1:3. Půl minuty před koncem třetí třetiny pak Novotný při hře bez brankáře vyrovnal, poté skóroval i v rozstřelu, ale na domácí straně se k němu nikdo jiný nepřidal.

Kontinentální hokejová liga

Chabarovsk - Kazaň 1:2 v prodl., Novokuzněck - Omsk 1:4 (Červenka 2+0, Jágr 0+2),Novosibirsk - Nižněkamsk 3:2, Barys Astana - Chanty Mansijsk 4:5 po sam. nájezdech (za domácí Novotný 2+0, Kašpar 0+1), Čeljabinsk - Jekatěrinburg 6:1 (za domácí Vampola 0+1), Dynamo Moskva - Dinamo Riga 1:2.

16.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Razie v Německu

V Berlíně probíhá razie proti islamistům. Policie uzavřela mešitu

3

Vlk samotář útočil v Bílých Karpatech. Zardousil při tom 14 ovcí

Nemocnice se propadají do dluhů. Bez injekcí z krajů by neměly na provoz

/INFOGRAFIKA/ Nemocnice jsou na tom stále hůř, přestože účty pojišťoven bobtnají – jen za poslední dva roky se jejich přebytky navýšily o 11,5 miliardy korun. Kde je problém? Experti tvrdí, že je české zdravotnictví špatně nastaveno.

Obejít EET? Každá sedmá provozovna na Královéhradecku porušila zákon

Neodeslání údajů či nevystavení účtenky. To byly nejčastější prohřešky podnikatelů u elektronické evidence tržeb (EET), na které přišli kontroloři z Finančního úřadu. Ti od prosince do poloviny února udělali 220 kontrol a zjistili 30 pochybení.

Kdo neumí, ten učí? Může to být ale naopak

Ministerstvo školství chce, aby všude před tabulí stáli kvalitní lidé, kteří rozumějí svému oboru a zároveň mají požadované pedagogické vzdělání. Ne vždy se to potkává s realitou. Kvalifikovaných učitelů matematiky, fyziky a chemie je kupříkladu velký nedostatek. Nejde o planý poplach, neboť zatímco před revolucí třeba obor učitelství fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě UK absolvovalo na 150 lidí ročně, v posledních letech je to necelá desítka.

SpaceX poletí na Měsíc. Dopraví tam dva pasažéry

Soukromá americká společnost SpaceX příští rok uskuteční let k Měsíci, do jehož blízkosti dopraví dva lidi, kteří si cestu objednali. Oznámil to v pondělí šéf firmy Elon Musk, aniž prozradil podrobnosti o svých klientech či ceně za let. Půjde o první výpravu do těchto míst od doby, co americká vesmírná agentura NASA ukončila mise modulů Apollo před zhruba půl stoletím.