Červenka vstřelil další dva góly, Omsk uspěl

Moskva - Českému snajprovi na obě trefy přihrál Jaromír Jágr.

16.10.2010

Roman Červenka.Foto: ČTK

Nejproduktivnější český hokejista v Kontinentální lize Roman Červenka si v dresu Avangardu Omsk připsal další dva góly. V dnešním utkání v Novokuzněcku mu na oba přihrál Jaromír Jágr a hosté se po výhře 4:1 přiblížili k čelu tabulky Černyševovy divize.

Červenka dal v KHL už jedenáct branek a v pořadí střelců se dělí o první místo s Denisem Platonovem z Magnitogorsku. V kanadském bodování je český útočník s 20 body druhý za Alexandrem Radulovem z Ufy.

Omsk v Novokuzněcku vedl po první třetině 2:0 díky Alexandru Pěrežoginovi, Červenka se po Jágrových přihrávkách prosadil v 23. minutě v přesilovce a na začátku třetího dějství. Teprve pak domácí snížili.

Dva góly dal i Jiří Novotný z Astany, která však podlehla Chanty-Mansijsku 4:5 po samostatných nájezdech. Hosté mohli získat všechny tři body, ale neudrželi tříbrankové vedení.

Stíhací jízdu zahájil právě Novotný, který v 29. minutě po přihrávce Lukáše Kašpara snížil na 1:3. Půl minuty před koncem třetí třetiny pak Novotný při hře bez brankáře vyrovnal, poté skóroval i v rozstřelu, ale na domácí straně se k němu nikdo jiný nepřidal.

Kontinentální hokejová liga

Chabarovsk - Kazaň 1:2 v prodl., Novokuzněck - Omsk 1:4 (Červenka 2+0, Jágr 0+2),Novosibirsk - Nižněkamsk 3:2, Barys Astana - Chanty Mansijsk 4:5 po sam. nájezdech (za domácí Novotný 2+0, Kašpar 0+1), Čeljabinsk - Jekatěrinburg 6:1 (za domácí Vampola 0+1), Dynamo Moskva - Dinamo Riga 1:2.

Oko za oko: V Pákistánu nařídili znásilnění dívky kvůli činu jejího bratra

Znásilnění za znásilnění či znásilnění „ze cti“, tak nazývají místní to, co se odehrálo v pákistánské vesnici poblíž města Multan. Vesnická rada zde rozhodla, že jako odplatu za znásilnění nezletilé dívky nechá znásilnit sestru pachatele. Tento případ vyvolal velkou pozornost úřadů v celé zemi a 29 lidí již bylo zatčeno.

Vandal poškodil fotoobrazy Jadrana Šetlíka v prachatické galerii

/FOTOGALERIE/ Po vandalovi, který poškodil díla Jadrana Šetlíka, vystavené v Galerii Dolní brána v Prachaticích, pátrá policie.

Studenti ČVUT vyhráli prestižní mezinárodní soutěž Microsoftu

Studenti z pražského ČVUT zvítězili vůbec poprvé v prestižní mezinárodní soutěži Imagine Cup, kterou pořádá společnost Microsoft. Zde se svým projektem, který pomáhá dětem s cukrovkou, porazili 54 týmů z celého světa a získali peněžní ocenění v hodnotě 250 tisíc dolarů, tedy zhruba 5,5 milionů korun.

AUTOMIX.CZ

Jaká auta si nejčastěji kupují fotbalové hvězdy? Vítěz překvapí, Bentley to není

O autech fotbalistů se velmi často mluví a také se na toto konto velmi často vtipkuje. „Kopačka v Bentley“ je jakousi folklórní záležitostí… Nicméně jaká jsou opravdu nejoblíbenější auta fotbalistů?