Červenka vstřelil další dva góly, Omsk uspěl

Moskva - Českému snajprovi na obě trefy přihrál Jaromír Jágr.

16.10.2010

Roman Červenka.Foto: ČTK

Nejproduktivnější český hokejista v Kontinentální lize Roman Červenka si v dresu Avangardu Omsk připsal další dva góly. V dnešním utkání v Novokuzněcku mu na oba přihrál Jaromír Jágr a hosté se po výhře 4:1 přiblížili k čelu tabulky Černyševovy divize.

Červenka dal v KHL už jedenáct branek a v pořadí střelců se dělí o první místo s Denisem Platonovem z Magnitogorsku. V kanadském bodování je český útočník s 20 body druhý za Alexandrem Radulovem z Ufy.

Omsk v Novokuzněcku vedl po první třetině 2:0 díky Alexandru Pěrežoginovi, Červenka se po Jágrových přihrávkách prosadil v 23. minutě v přesilovce a na začátku třetího dějství. Teprve pak domácí snížili.

Dva góly dal i Jiří Novotný z Astany, která však podlehla Chanty-Mansijsku 4:5 po samostatných nájezdech. Hosté mohli získat všechny tři body, ale neudrželi tříbrankové vedení.

Stíhací jízdu zahájil právě Novotný, který v 29. minutě po přihrávce Lukáše Kašpara snížil na 1:3. Půl minuty před koncem třetí třetiny pak Novotný při hře bez brankáře vyrovnal, poté skóroval i v rozstřelu, ale na domácí straně se k němu nikdo jiný nepřidal.

Kontinentální hokejová liga

Chabarovsk - Kazaň 1:2 v prodl., Novokuzněck - Omsk 1:4 (Červenka 2+0, Jágr 0+2),Novosibirsk - Nižněkamsk 3:2, Barys Astana - Chanty Mansijsk 4:5 po sam. nájezdech (za domácí Novotný 2+0, Kašpar 0+1), Čeljabinsk - Jekatěrinburg 6:1 (za domácí Vampola 0+1), Dynamo Moskva - Dinamo Riga 1:2.

16.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se zúčastnili vzácní hosté.
22 35

Prezident Miloš Zeman převzal symbolický klíč od obce Lidice

Hráči Slavie. Ilustrační foto.
14

Slavia přerušila nadvládu Plzně. Titul slaví v Praze

Počítače zkolabovaly a zkolabovaly i British Airways. Nelétají.

Celosvětový výpadek firemních počítačových sítí způsobilo, že jedna z nejstarších světových leteckých společností British Airways (BA) přestalo dnes odbavovat lety na letištích v různých koutech světa. Výpadek se projevil i na linkách mezi Prahou a Londýnem.

Muž se zastal taxikářky, útočník ho pobodal

V pátek v půl sedmé večer došlo v Kutné Hoře ke konfliktu mezi čtyřiapadesátiletým mužem a taxikářkou.

Bitva o Mosul je ve finále. Islámský stát drží už jen 10 procent města

Irácká armáda se pohnula opět vpřed. Poslední část Mosulu – kousek Starého města a čtvrť na břehu řeky Tigris jsou posledními místy, kde ještě vládne Islámský stát. Ten nyní kontroluje už jenom deset procent města. Podle odhadů se zde zdržuje už jenom několik stovek bojovníků.