Červenka zařídil Omsku výhru nad Ufou

Omsk - Český hokejový útočník rozhodl v bitvě dvou gigantů klíčové rozhodující nájezdy.

19.9.2010

Roman Červenka.Foto: ČTK

Útočník Roman Červenka rozhodl v samostatných nájezdech o výhře hokejistů Omsku nad Ufou 5:4 a připsal si svůj první vítězný gól v Kontinentální lize.

Český reprezentant uspěl v rozstřelu jako jediný. První nájezd neproměnil jeho spoluhráč Jaromír Jágr, na závěr rozstřelu chytil finský gólman Karri Rämö pokus Jakuba Klepiše, který ještě v loňské sezoně za Omsk nastupoval.

Červenkův bývalý spoluhráč z pražské Slavie tentokrát nepotvrdil pověst penaltového specialisty. V předchozím utkání proti Astaně se Klepiš trefil v rozstřelu hned dvakrát ze tří pokusů.

Avangard i díky asistencím Červenky a Jágra sahal po vítězství už v normální hrací době, ale 57 sekund před sirénou vyrovnal na 4:4 Viktor Kozlov.
Zatím nejlepší zápas v sezoně odehrál Josef Vašíček, který dvěma góly přispěl k vítězství Jaroslavle nad Atlantem Mytišči 6:5 v prodloužení. V 63. minutě navíc přihrál na vítězný gól Alexandru Guskovovi.

Dva kanadské body si připsal Jan Bulis z Atlanty, který v 23. minutě těsně před koncem dvouminutového trestu pro Karla Rachůnka vyrovnal na 2:2. Poté
získal domácím dvougólové vedení Vašíček, ale soupeř vyrovnal. I díky trefě Zbyňka Irgla, který hrál ještě v minulé sezoně za Jaroslavl, ale klub se ho v létě zbavil. Irgl skóroval v početní výhodě při vyloučení Rachůnka, jenž dostal trest na 2+10 minut za zákrok na hlavu a krk.

Oba týmy se utkaly podruhé během týdne a znovu vyhrál Lokomotiv.

Výsledky Kontinentální hokejové ligy

Omsk - Ufa 5:4 po sam. nájezdech (Červenka 0+1 a rozhodující nájezd, Jágr 0+1 - Blaťák 0+1), Barys Astana - Novokuzněck 4:1 (za domácí Novotný a Kašpar oba 0+1), Jaroslavl - Atlant Mytišči 6:5 v prodl. (Vašíček 2+1, Rachůnek 0+1 - Bulis 1+1, Irgl 1+0), Nižněkamsk - Jekatěrinburg 5:4, OHK Dynamo - Chanty Mansijsk 3:1, Petrohrad - Nižnij Novgorod 2:3 v prodl..
16:00 Dinamo Riga - Kazaň.

19.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Miloš Zeman na Pražském hradě ohlásil svou kandidaturu na prezidenta.
16 13

Zeman poletí za Trumpem. Termín návštěvy se dozví až tři týdny před odletem

5

Sexuální asistentky poskytly postiženým zatím 250 asistencí

Poslední rozhovor Věry Špinarové pro Deník: Stále miluji živá vystoupení

/ROZHOVOR/ Připomeňte si spolu s námi Věru Špinarovou v posledním velkém rozhovoru, který poskytla Deníku loni v prosinci - tři dny před svými půlkulatými narozeninami. Rozjímala tehdy například nad vánoční svátky, které měla moc ráda. Jen se jí nelíbil ten shon a nakupování…

Provozovatel kiosku u Pekla skončil kvůli EET. Hledá se náhrada

Polná na Jihlavsku hledá nájemce bufetu v rekreačním a sportovním areálu u rybníka Peklo. Současný provozovatel bufetu skončil, dle vyjádření starosty kvůli elektronické evidenci tržeb (EET).

Islámský stát? Fanatici, kteří nemají náboženský cíl, říká lékař Abass Jahaf

/ROZHOVOR/ Jaké je být uznávaným lékařem v České republice, když pocházíte z muslimské země? A zvláště v době, kdy Islámský stát (IS) terorizuje svět stále početnějšími útoky? Doktor Abass Jahaf byl zhruba před třiceti lety z Jemenu vyslaný do tehdejšího Československa na studia. Dnes má české občanství, pracuje v Nemocnici Most na urologickém oddělení a spolupořádáním společenských akcí se snaží sblížit muslimskou komunitu s českými občany.

Trumpův zeť bude svědčit v kauze ovlivňování prezidentských voleb

Výbor pro tajné služby amerického Senátu chce vyslechnout prezidentova zetě Jareda Kushnera v rámci vyšetřování údajných kontaktů volebního štábu Donalda Trumpa s ruskými činiteli. Kushner, manžel Trumpovy nejstarší dcery, byl během kampaně Trumpovým poradcem. Tuto funkci vykonává i nyní. Termín výslechu soud zatím neoznámil.