Češi byli v NHL vidět. Voráček pomohl k výhře Flyers, trefil se i Palát

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček pomohl gólem a nahrávkou k výhře Philadelphie 4:1 nad vedoucím týmem NHL St. Louis. Zaznamenal tak 19. gól v sezoně stejně jako v odpoledním utkání Ondřej Palát, jenž krásnou individuální akcí zajistil Tampě Bay alespoň bod za porážku 3:4 v prodloužení s Pittsburgem.

22.3.2014 AKTUALIZOVÁNO 22.3.2014

Jakub Voráček z Philadelphie nabírá formu.Foto: ČTK/ZUMA/Aaron Doster/Cal Sport Media

Blues si mohli ziskem jednoho bodu ve Filadelfii jako první tým v Západní konferenci zajistit play off a také šli brzy do vedení díky gólu Schwartze, na němž se podílel asistencí Vladimír Sobotka. Další branku už ale St. Louis nepřidalo, navzdory tomu, že domácí přestřílelo 33:19.

Voráček se podílel na vyrovnání Hartnella po 57 sekundách druhé třetiny a sám necelých pět minut před koncem zvýšil na 3:1. Byl díky tomu vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Krásným gólem se na ledě Pittsburghu blýskl další český útočník Palát z Tampy, jenž si díky tomu pojistil druhé místo v kanadském bodování nováčků. Účastník olympijských her v Soči v předposlední minutě zápasu převzal od krajana Radka Gudase puk na své obranné modré čáře, po sólové akci vyrovnal na 3:3 a poslal utkání do prodloužení. V jeho druhé minutě nicméně rozhodl o výhře Penguins Neal.

Výsledky NHL:

Philadelphia - St. Louis 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 21. Hartnell (Voráček), 34. B. Schenn, 56. Voráček, 58. Simmonds - 7. Schwartz. Střely na branku: 19:34. Diváci: 19.942.

Pittsburgh - Tampa Bay 4:3 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 52. a 57. Malkin, 26. Crosby, 62. Neal - 37. Filppula, 49. Stamkos (Gudas), 59. Palát (Gudas). Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.668.

Minnesota - Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 6. M. Koivu, 41. Coyle z trest. střílení - 11. B. Smith (Kindl), 38. Legwand (Kindl), 46. Nyquist. Střely na branku: 30:30. Diváci: 19.176.

Dallas - Ottawa 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 36. Eakin, 45. Daley, 47. Jamie Benn - 4. Karlsson. Střely na branku: 44:27.

22.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Rath opět zamíří do soudní síně, tentokrát žaluje státního zástupce

Praha - Bývalý středočeský hejtman David Rath znovu míří do soudní síně, tentokrát v roli žalujícího. Jeho žalobu na státního zástupce Petra Jiráta, který dozoruje Rathovu korupční kauzu, začne soud veřejně projednávat v únoru. Redakce to zjistila z justiční databáze Infosoud. Rathovi vadí některé výroky, které o něm Jirát řekl v rozhovoru pro média.

Britové poslali do vězení trio, jež ženy z ČR nutilo k prostituci

Bristol - Soud v britském Bristolu dnes uložil tresty vězení ve výši 7,5 až 9,5 roku trojici osob, které lákaly z České republiky ženy do Spojeného království, kde je nutily k prostituci. Britská média státní příslušnost odsouzených neupřesňují, z prohlášení místní policie ale vyplývá, že jeden z trojice byl zadržen v Česku, kde čeká na vydání do Británie. Soud mu tedy trest uložil v nepřítomnosti.