Čeští hokejisté v přípravě na NHL přitvrdili

New York - Havlát dvěma brankami pokořil Chicago, trefili se i Sýkora, Hejduk a Martínek.

21.9.2009

Hokejisté Bostonu si v přípravě na NHL poradili s Montrealem.Foto: REUTERS/Mat­hieu Belanger

Slavná NHL sice ještě nezačala, čeští hokejisté už o sobě ale dávají hodně vědět. V pondělních přípravných duelech se v pěti zápasech střelecky prosadili hned čtyři. A dva svými trefami rozhodli.

Martin Havlát poprvé oblékl dnes Minnesoty a dvěma zásahy pokořil svůj bývalý klub Chicago. Gólem ho podpořil i Petr Sýkora, který v 58. minutě pečetil na konečných 3:0.

Milan Hejduk prostřelil v prodloužení amerického brankáře Conklina a zajistil tak výhru Colorada nad St. Louis v poměru 2:1.

Do střelecké listiny se zapsal také obránce Radek Martínek z New Yorku Islanders. V šesté minutě otevřel skóre zápasu proti Edmontonu, které Ostrované po dalších trefách Baileyho a Moulsona vyhráli 3:1.

Méně se dařilo Tomáši Vokounovi v brance Floridy. Český gólman sice kryl 36 střel, pět puků ale přesto proklouzlo za jeho záda. Panteři padli v Calgary 2:5.

Minnesota - Chicago 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 2. a 54. Havlát, 58. Sýkora.

Boston - Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) - hráno v Québeku
Branky: 5. Ryder, 34. Kobasew - 42. Georges (Plekanec).

Calgary - Florida 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky: 25. Glencross, 29. Iginla, 36. Langkow, 48. O. Jokinen, 48. Fleury - 6. Booth, 41. Weiss. Tomáš Vokoun (Florida) odchytal celý zápas, z 36 střel inkasoval pět branek a úspěšnost zákroků měl 86,11 procenta.

New York Islanders - Edmonton 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) - hráno v Saskatoonu
Branky: 6. Martínek, 14. Bailey, 27. Moulson - 34. O´Sullivan.

Colorado - St. Louis 2:1 PP (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 44. Galiardi, 61. Hejduk - 14. E. Johnson.

(rw)

21.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Zmlátil dvě ženy. Zdržely jej prý ve frontě u pokladny

Pardubice - Z výtržnictví obvinila pardubická policie 47letého muže, který měl zmlátit dvě ženy. Jednu vážně zranil.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.