Čeští in-line hokejisté znovu získali světový bronz

Verese – Titul mistrů světa vybojovali Američané, kteří porazili reprezentanty Kanady.

11.7.2009

In-line hokejFoto: DENÍK/Zdeněk Koza

Čeští in-line hokejisté se ze světového šampionátu organizace FIRS nevrátí bez medaile. Stejně jako na minulém mistrovství světa vybojovali bronz. V sobotním utkání o 3. místo v italském Verese porazili Švýcarsko 8:5.

Do reprízy loňského duelu vstoupili svěřenci kouče Daniela Tvrzníka výborně a o svém vítězství rozhodli již v prvním poločase, který vyhráli jednoznačně 5:1. Přičemž skóre se na světelné tabuli měnilo již po 38 sekundách, kdy potěšil české fanoušky Rostislav Klesla.

To však nebylo poslední slovo zadáka Columbusu. Klesla si poté připsal druhou branku ještě ve 12. minutě, kdy zvyšoval na 4:0. V úvodním dějství dvakrát rozvlnil branku Švýcarů i Petr Šinágl.

Střelecké žně Čechů v druhém dějství přibrzdil gólman Eggenschwiler, který po prvním poločase vystřídal zkušeného gólmana Müllera. V dresu soupeřů byl neproduktivnějším hráčem Steiner, který zaznamenal hattrick, a snížil na 5:7. České hokejisty uklidnil v 38. minutě David Balázse. Z českých reprezentantů se v boji o bronz prosadil ještě Vozdecký, Plekanec a Tvrzník.

Seniorský tým tak zkompletoval cennou medailovou sbírku ze šampionátu. Junioři totiž v Itálii získali titul mistrů světa a ženy vybojovali stříbro.

V boji o zlato porazili semifináloví přemožitelé českého týmu Američané 4:3 Kanadu.

O 3. místo:

Česká republika – Švýcarsko 8:5 (5:1)
Branky: 1. a 12. Klesla, 19. a 31. Šinágl, 4. Vozdecký, 7. Plekanec, 31. Tvrzník, 38. Balázs – 17., 22. a 36. Steiner, 31. a 32. Rothen.

Finále: USA – Kanada 5:4 (2:3).

O 5. místo: Itálie – Francie 2:4 (2:3).

O 7. místo: Kolumbie – Španělsko 1:3 (1:1).

Konečné pořadí: 1. USA, 2. Kanada, 3. Česká republika, 4. Švýcarsko, 5. Francie, 6. Itálie, 7. Španělsko, 8. Kolumbie, 9. Německo, 10. Belgie, 11. Velká Británie, 12. Korea, 13. Austrálie, 14. Mexiko, 15. Japonsko, 16. Venezuela.