Chomutov utrpěl pátou porážku v řadě, Plzeň vyhrála v Třinci a dál vede tabulku

Praha - Českobudějovičtí hokejisté se dokázali oklepat z debaklu v Karlových Varech a Slavii porazili 3:0. Třinec se dál propadá extraligovou tabulkou, když na domácím ledě podlehl Plzni 1:2 po samostatných nájezdech. Pátou porážku v řadě si připsal také Chomutov, kterému nepomohla ani výměna trenér. Chomutov prohrál na domácím ledě s Litvínovem 1:2.

30.11.2012
23 fotografií
ILUSTRAČNÍ FOTO: Brněnská Kometa v utkání se Spartou.

ILUSTRAČNÍ FOTO: Brněnská Kometa v utkání se Spartou.Foto: DENÍK/Attila Racek

Hokejisté Chomutova prohráli ve 26. kole v derby s Litvínovem 1:2 a připsali si už pátou porážku za sebou. Místo trenéra Jiří Doležala, který byl v pondělí odvolán, vedl Piráty dosavadní asistent Mikuláš Antonik. Zápas rozhodl ve 47. minutě trefou v oslabení Michal Trávníček.

Propad formy se hokejistům Třince nepodařilo zastavit ani na domácím ledě podlehli Plzni 1:2 po samostatných nájezdech a za posledních šest zápasů vybojovali jen čtyři body. Ocelářům se stalo osudným neproměňování šancí, při kterých se několikrát vyznamenal plzeňský gólman Marek Mazanec.

Hokejisté Českých Budějovic zdolali pražskou Slavii 3:0 a spravili si chuť po nedělním debaklu v Karlových Varech 0:8 i předchozí domácí prohře se Zlínem 3:6. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel útočník Václav Prospal. Brankář Pavel Kantor udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Kometa Brno porazila pražskou Spartu 4:2, když dokázali otočit nepříznivý stav 0:2. Posunuli se tak na druhé místo o skóre před Zlín a vedoucí Plzni se přiblížili na rozdíl čtyř bodů. Klíčovým okamžikem zápasu bylo ve třetí třetině vyloučení sparťanského obránce Davida Kočího na pět minut po faulu na Róberta Petrovického, který v následné přesilovce vstřelil vítěznou branku.

Hokejisté Pardubic porazili Zlín 5:3 a připsali si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasů. Dvěma góly k tomu přispěl útočník David Krejčí, obránce Václav Benák si připsal tři asistence. Zlín venku po předchozí sérii devíti výher podruhé za sebou neuspěl.

Liberec zvítězil nad Vítkovicemi 5:3 a posunuli se z posledního na dvanácté místo. Bílí Tygři tak potvrdili narůstající formu, když vyhráli třetí zápas před vlastními fanoušky v řadě. Gólem a přihrávkou se na výhře podíleli Radek Duda a Michal Bárta. Hostům nepomohly ani tři kanadské body Rudolfa Huny.

Chomutov - Litvínov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

V první třetině se hrál oboustranně útočný hokej. I když poměr střel byl vyrovnaný, větší šance si vypracovali hosté. Při jedné z nich se řítil do brejku v sedmé minutě Martynek a Pulpán ho fauloval, za což bylo nařízeno trestné střílení. Martynek ho se štěstím proměnil, když kotouč se od betonu Kostúra odrazil do tyčky a do branky. Velkou šanci na srovnání skóre měli Piráti o dvě minuty později při přesilovce pěti proti třem. Největší šanci měl Zálešák, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zvednout kotouč nad Francouzův beton.

V druhém dějství byli aktivnější Piráti, brzdila je častá oslabení, když za prvních deset minut šli pykat hned třikrát. Litvínov hrozil právě při přesilovkách. Největší příležitosti domácích měli Lušňák, který se dostal k odraženému kotouči a z pravé strany se řítil na Francouze, a Procházka, jenž z prostoru mezi kruhy mířil těsně mimo.

Domácí vyrovnali až 33 setin před koncem třetiny v přesilové hře. Hruška našel v středním pásmu Frolíka a ten střelou od modré čáry překonal Francouze, kterému puk proklouzl mezi betony.

Do závěrečné části vstoupili aktivněji hosté, k čemu jim pomohla přesilová hra. V 43. minutě měl velkou šanci právě v přesilovce Hanzl, který Kostúrem vyražený kotouč vracel do branky, ale domácí brankář se stačil rychle přesunout. Vítězný gól vstřelil Litvínov při Lukešově vyloučení. Zálešák špatnou přihrávkou nabídl kotouč hostům a Trávníček při úniku s Pšurným blafákem rozhodl.

Hlasy trenérů po utkání:

Mikuláš Antonik (Chomutov): „Bojovali jsme, makali, vytvořili jsme si šance, ale v poslední době se hrozně trápíme v koncovce. Dát doma jeden gól, na to se těžko vyhrává. To byla největší příčina toho, že jsme prohráli. V některých šancích nám chybělo i trochu štěstí."

Vladimír Jeřábek (Litvínov): „Nebylo to jednoduché, Chomutov je v problémech. Ale vždy, když je nový trenér, tak mužstvo má impulz. My jsme až tak výborně nehráli, ale dobře jsme bránili. Ubránili jsme všechny oslabení, to bylo hrozně důležité. Když jsme vedli 1:0, tak to Chomutov měl těžké. Mrzí nás vyrovnání půl sekundy před koncem druhé třetiny, ale my jsme si pak něco říkali v kabině a třetí třetinu jsme odehráli přesně tak, jak jsme si řekli. Nakonec jsme zápas otočili. Byla to týmová práce podpořená výborným brankářem."

Branky a nahrávky: 40. Michael Frolík (D. Hruška, Rýgl) – 7. Martynek z trestného střílení, 47. Trávníček. Rozhodčí: Hrubý, Smitka – Rozlílek, Kis. Vyloučení: 7:8, navíc Palin (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Chomutov: Kostúr – Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Rutta, Mrázek, Pavlas, Bartejs – Michael Frolík, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, Zálešák, Y. Treille – Lušňák, Sikora, Hromas – Důras, Gajovský, M. Procházka Trenéři: Antonik a Mikšovic.

Litvínov: Francouz – Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Rapáč, Černý, R. Pšurný – Kubinčák, Martin Frolík, Baláž. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Třinec - Plzeň 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Dva body, kterými si pojistila vedení v soutěži, Plzni zařídil v nájezdech Václav Pletka.Rychlý gól Peterka, který už po 91 vteřinách bekhendem zasunul puk za Mazance, jakoby signalizoval, že proti sobě opravdu stojí dva nejproduktivnější týmy extraligy.

Naděje fanoušků na gólové hody pak ale Třince potopil střeleckou nemohoucností. Jen v úvodní desetiminutovce spálil tři stoprocentní šance, kterého v závěru zápasu musely pořádně štvát. Střela Polanského cinkla o tyčku, Peterek zblízka sice elegantně udělal kličku Mazancovi, ale pak trefil jeho brusli a proti střele Klimenty se plzeňský brankář stihl zavčasu přesunout.

Plzeň se po úvodní desetiminutovce dostala z nejhoršího a postupně srovnávala hru. Na šance však stále výrazně vítězil Třinec, který svůj tlak restartoval v úvodu druhé části. Seriál nevyužitých příležitostí natahovali o další díly hlavně Varaďa s Růžičkou, které v krátkém sledu v přesilovce vychytal Mazanec.

Třinec tak dlouho hazardoval s nejtěsnějším náskokem, až o něj přišel. Dorážku Baleje ještě ve 37. minutě zneškodnil Hrubec, ale o minutu později byl proti dorážce Jana Kováře bezmocný.

Třetí dějství bylo nejopatrnější, byť mu znovu nechyběl spád. Třinec si nedlouho před koncem normální hrací doby vytvořil dvě možnosti, které volaly po gólu. Adamského však v 55. minutě zastavil skvělý Mazanec a minut před koncem ho v tlačenici před brankou zastoupil na čáře jeden z beků.

Prodloužení mohla Plzeň ukončit hned třikrát, ale dvakrát ve stoprocentní šanci selhal Kovář a jednou Balej. Tři sekund před vypršením pětiminutovky se naopak řítil sám na branku Růžička, ale jeho bekhend se otřel jen o tyčku. O výhře Západočechů tak rozhodl až v nájezdech Pletka, který prostřelil Hrubce a stal se jediným úspěšným exekutorem. Třinec v třetím utkání po sobě dokázal dát jen jeden gól.

Pavel Janků (Třinec): „Odehráli jsme dobře první dvě třetiny. Měli jsme hodně šancí, abychom šli do výraznějšího vedení, ale výborně soupeři zachytal gólman Mazanec. Třetí třetina byla z naší strany slabší a v prodloužení už byla lepší Plzeň, ale i my jsme tam mohli rozhodnout v poslední minutě."

Milan Razým (Plzeň): „Přestože jsme k utkání přijeli o den dříve, nezačali jsme dobře. Ve druhé minutě jsme pustili domácí do vedení a mohli jsme být rádi, že jsme po první třetině neprohrávali větším rozdílem. O přestávce jsme si něco řekli, zlepšili a vyrovnali jsme hru, ale šance pak byly na obou stranách. Vítězství na penalty nás těší. Za výkon bych chtěl pochválit Marka Mazance, který chytal velmi dobře."

Branky a nahrávky: 2. Peterek (Adamský) – 39. Jan Kovář (Balej), rozhodující sam. nájezd Pletka. Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3536.

Třinec: Hrubec – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík – M. Růžička, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Hrňa, Zagrapan, Orsava – Klimenta, Polanský, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.

Plzeň: Mazanec – Marušák, St. Pierre, Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo – Gulaš, Martin Straka, Vlasák – Balej, Jan Kovář, Kratěna – Petruška, Kašpařík, Pletka – Hollweg, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

České Budějovice - Slavia Praha 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Velkou příležitost měl v úvodu Hanzal, ale další aktivitu domácích přibrzdilo Kotalíkovo vyloučení. Hosté se v přesilovce neprosadili a neúspěšní byli také Jihočeši při Kadlecově trestu. Do slibné šance se dostal v 10. minutě Knotek, ale po přihrávce Kohna od zadního mantinelu přestřelil branku. Po něm to zkoušel bekhendem Michálek a z dorážky Hanzal. Pražané mohli otevřít skóre v přesilovce pět na tři, kterou hráli celou minutu, ale vůbec neohrozili brankáře Kantora. Teprve při hře pět na čtyři vypálil dělovku Hertl, ale Kantor předvedl ukázkový semafor.

Do druhého dějství vstoupila aktivněji Slavia a po střeleckých pokusech Krenželoka a Micky reagovali domácí trenéři oddechovým časem. Brzy nato při Růžičkově trestu dopravil puk za brankovou čáru Michálek, ale rozhodčí neuznal zásah kvůli hře vysokou holí.

V dalším průběhu ohrozil Kantora nebezpečnou akcí Krenželok a na příští zajímavý okamžik se čekalo do chvíle, kdy pykal Dresler a jedovatou střelou na Furcha vypálil domácí Hanzal. Stejný hráč ve 36. minutě otevřel skóre, když se zblízka prosadil svým důrazem při signalizovaném trestu hostí. Ideální příležitost k vyrovnání se naskytla Bednářovi, jemuž nešikovně přihrál domácí obránce Ference, ale Kantor těžkou situaci zvládl.

Na začátku třetí třetiny se domácí ubránili při vyloučení Prospala za posunutou branku. Prospal se odvděčil druhým gólem, který dal po přihrávce Michálka a předchozí výborné práci Hanzala u bočního mantinelu. Vzápětí hráli Jihočeši přesilovku, kterou již po deseti vteřinách ukončil Prospal třetí trefou. Vráblíkovo nahození od modré čáry si pak málem srazil do vlastní branky Stránský. Závěr utkání okořenila bitka mezi Ferencem a Poletínem a šance na zvýšení náskoku ještě promarnili Knotek a Mertl.

Petr Draisaitl (České Budějovice): „V důležitém utkání jsme získali důležité body. Slavia je těžký soupeř, ale naši hráči to zvládli dobře a navíc Kantor udržel nulu. Možná ještě důležitější než výsledek byla hra, kterou jsme předváděli celých šedesát minut."

Vladimír Růžička (Slavia): „Nehráli jsme dobře, byl to náš nejhorší zápas v sezoně a proto jsme prohráli takovým výsledkem."

Branky a nahrávky: 36. Hanzal (Ptáček, Prospal), 47. Prospal (M. Michálek, Hanzal), 48. Prospal (Hanzal, Kotalík). Rozhodčí: Pešina, Hribik – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 4211.

České Budějovice: Kantor – Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený – Dej, Mertl, Podlešák – M. Michálek, Hanzal, Prospal – Kotalík, Langhammer, Šimánek – L. Kohn, Knotek, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Slavia: Furch – Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler – Bednář, V. Sobotka, Hertl – Micka, Alinč, Krenželok – P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář – Skokan, Stránský, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Brno - Sparta 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Rozsáhlou marodku sedmi zraněných hráčů Komety rozšířil ještě nemocný brankář Trvaj. Trenér Venera proto neměl jinou možnost, než stejně jako v předcházejících zápasech proti Pardubicím a Liberci hrát pouze na tři útočné řady. Spartě pro změnu oproti poslednímu utkáno chyběl brankář Neuvirth, do sestavy se ale vrátil obránce Kočí.

V oboustranně rychlém hokeji sice měli Brňané více střeleckých příležitostí, jediným výsledkem ale byla po tečované střele nastřelená tyčka. Na přelomu první a druhé třetiny po vyloučení Broše a Rachůnka se nabídla Brňanům přesilovka pět na tři.

Nevyužili ji, naopak Sparta v početním oslabení vstřelila vedoucí branku. Hovorka vystihl nepřesnou přihrávku soupeře, poslal pohotově do protiútoku Milama, jenž blafákem oklamala brankáře Faltra. Než se stačila Kometa vzpamatovat, tak za pouhých 27 sekund těsně po návratu vyloučeného Ivana Rachůnka přidal po další hrubce domácích hokejistů Pacovský druhou branku.

Brňané se ale ještě do konce druhé třetiny vzpamatovali. Zvýšili bojovnost i tlak. Kontaktní gól Žižky ve 35. minutě jim dodal sílu. Soupeře zatlačili do obranného pásma a Jan Hruška přesnou střelou vyrovnal.

Hokejové drama gradovalo v poslední třetině. Nervozita vyvrcholila faulem sparťanského obránce Kočího, který narazil Petrovického na mantinel. Vzápětí vyzval Kočího na pěstní souboj domácí obránce Valábik. Pěstní duel bývalých bitkařů z NHL neměl vítěze. Oba si vysloužili vyloučení na pět minut a do konce utkání, Kočí ještě dostal další trest na pět minut a do konce zápasu za předcházející faul.

V pětiminutové přesilovce Brňané zúročili početní převahu, Holec vybojoval puk za brankou soupeře a Petrovický kotouč protlačil do branky. Sparta ještě v závěru vyzkoušela hru bez brankáře, vyrovnat se jí ale nepodařilo. Naopak devět sekund před koncem Hořava střelou do prázdné branky pojistil vítězství Brna.

Lubomír Oslizlo (Brno): „Věděli jsme, že Sparta začala hrát velmi dobře. Nechali jsme soupeře jezdit do brejků. Utkání bylo dost otevřené. Ke konci druhé třetiny jsme se vzchopili, zamkli soupeře v útočné třetině a vyrovnali. Ve třetí části jsme využili přesilovku, čtvrtý gól byl už pojistkou. Soupeře jsme po vyrovnání do dalšího tlaku nepustili. Bohužel většinou v posledních zápasech než se rozkoukáme, tak už prohráváme. Pro diváky jsou takové zápasy zajímavé, ale pro nás velmi náročné."

Josef Jandač (Sparta): „Utkání bylo vyrovnané. Ve druhé třetině jsme paradoxně v našem dlouhém oslabení dali v krátkém sledu dvě branky. Místo abychom změnili hru, tak jsme nechali soupeře vyrovnat. Brno zvýšilo bojovnost, vyhrávalo všechny souboje a vyrovnalo. O výsledku rozhodl nesmyslný faul Kočího a naše pětiminutové oslabení. Nasadili jsme jej proto, že jsme byli přetíženi v obraně. Kočí špatně situaci vyhodnotil. Může se poprat, ale nás to stojí body."

Branky a nahrávky: 35. Žižka (Dočekal, Kováčik), 37. J. Hruška (V. Němec, H. Zohorna), 49. Petrovický (Holec), 60. M. Hořava (Kováčik) – 24. Milam (Hovorka, Sičák), 24. Pacovský (J. Hlinka, Sičák). Rozhodčí: Husička, Polák – Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:5, navíc Valábik na 5 min a do konce utkání – D. Kočí 2× 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci. 7200 (vyprodáno).

Brno: Falter – Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Valábik, Bičánek – Dočekal, L. Čermák, M. Hořava – Erat, Petrovický, Holec – H. Zohorna, V. Němec, J. Hruška. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Sparta: Schwarz – Sičák, Milam, Krstev, Gřegořek, Philipp, Vallin, D. Kočí – Hovorka, Broš, Tenkrát – P. Ton, J. Hlinka, Pacovský – Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek – Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

Pardubice - Zlín 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Utkání zahájili lépe domácí, ale dlouho jim chybělo brankové vyjádření. Pardubický nápor vyvrcholil v sedmé minutě vedoucím gólem, o který se zasloužil nově sestavený první útok. Jeho centr Krejčí pohotově zakončil pěknou kombinaci se Somíkem a Hemským. Východočeši se tlačili do ofenzívy, ale dávali pozor na brejky Zlínu, který si ale žádnou vyloženou šanci nevytvořil a ohrožoval Salfického většinou jen střelami z dálky. V závěru úvodní třetiny mohl zvýšit Somík, ale kotouč za Horčičku neprotlačil.

Druhá třetina začala oboustranně volnějším tempem, z kterého se brzy probrali domácí. Ve 27. minutě Kousal nepropálil v šanci Horčičku, ale o minutu později už byl úspěšnější Hemský, který se protáhl mezi zlínskými beky a pohodlně zavěsil. Domácí byli v tempu a ve 31. minutě Kousal si po Benákově vychutnal Horčičku.

Zlín pak přitvrdil hru a ve 35. minutě navíc snížil Hamrlík. Domácí měli ve 36. minutě štěstí, když Honejskovu vyloženou šanci zmařil výborný Salfický a hosté v závěru druhé části naznačili, že zápas rozhodně nevzdali.

Potvrdila i třetí třetina. Domácí se sice ve 42. minutě po Píšově dělovce od modré čáry znovu dostali do tříbrankového vedení, jenže o dvě minuty později Balaštík znovu snížil a dal svým spoluhráčům signál k dalšímu náporu. Ve 48. minutě ale Krejčí poslal kotouč znovu za zlínského brankáře a domácí vedli znovu o tři branky. Pardubičtí se pak ubránili při Kindlově vyloučení, ale v 54. minutě Salfického překonal Čech. Hosté pak ale nevyužili početní výhodou po vyloučení Noska za zdržování hry a závěr už nezdramatizovali.

Mojmír Trličík (Pardubice): „Naše vítězství bylo zasloužené a určitě to byl v poslední době nejlepší výkon, co se týká hry a produktivity. Změnili jsme sestavu, změnili jsme přesilové hry a myslím si, že to bylo vidět. Týmový výkon nás dovedl k tomu, že jsme dnešní utkání vyhráli."

Rostislav Vlach (Zlín): „Utkání bylo celkem vyrovnané. Domácí ale z hlediska produktivity byli o hodně lepší a zaslouženě vyhráli."

Branky a nahrávky: 7. Krejčí (Somík, Hemský), 28. Hemský (Benák), 31. Kousal (Benák, Kindl), 42. Píša (Buchtele, Kousal), 48. Krejčí (Benák, Kindl) – 35. Hamrlík (Leška, Balaštík), 44. Balaštík (Veselý, Linhart), 54. Čech (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Mikula – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 8291.

Pardubice: Salfický – Píša, Kindl, Benák, Ďaloga, Gawryletz, V. Kočí, M. Drtina – Hemský, Krejčí, Somík – Bartek, T. Zohorna, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Cetkovský, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina.

Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Řezníček, Šenkeřík – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Kubiš, Holík, Čech. Trenéři: Vlach a Jurík.

Liberec - Vítkovice 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Liberečtí, kterým chyběl potrestaný kapitán Nedvěd, začali utkáni lépe a Málek ve vítkovické brance musel být ve střehu. V páté minutě byl vyloučen hostující Polák ve chvíli, kdy se hrálo se čtyřmi hráči na obou stranách a domácí dokázali nabídnutou přesilovku čtyři na tři využít. Po střele Pospíšila se prosadil důrazný Bárta.

Liberec byl i nadále aktivnější, jeho tlak však zbrzdila menší nevynucená pauza. Po souboji Čutty s Voráčkem se vysypalo plexisklo za libereckou brankou. V 17. minutě vítkovičtí srovnali krok. Špaček nedokázal vyhodit kotouč a Huna nenápadnou střelou vyrovnal. Brankář Pinc měl zakrytý výhled. Z vyrovnání se však hosté neradovali dlouho. Minutu před koncem třetiny vyslal Filippi do úniku Dudu a ten zakončil mezi Málkovy betony.

Bílí Tygři měli vynikající vstup do druhé části a po 47 vteřinách zvýšili na 3:1. Filippi najížděl sám na Málka, ten jeho střelu neudržel a kotouč do sítě dorazil dojíždějící Víšek. O dvě minuty později dopravili domácí puk za Málka počtvrté, gól však nemohl platit, protože Špaček zahrál rukou. Regulérního gólu se však domácí dočkali zanedlouho. Výtisk vypálil od modré čáry a jeho střelu jemně tečoval mimo Málkův dosah Dušek.

Severočeši po čtvrtém gólu polevili a Pinc v liberecké brance se měl co ohánět. V dobré příležitosti se ocitli Burger a Bartánus, liberecký brankář si však s jejich pokusy poradil. Na rozdíl dvou branek Slezané snížili ve 36. minutě, kdy dokázali zužitkovat početní výhodu. Podruhé v zápase se prosadil Huna.

Do třetí třetiny vstoupili domácí opatrně s cílem neudělat chybu. Vítkovice se naopak musely tlačit dopředu za vyrovnáním. Velkou příležitost dostat hosty na dostřel měl Szturc, Pinc ho však v dobré šanci vychytal. Na druhé straně mohl navýšit vedení Bulíř, také Málek si však s jeho pokusem poradil.

Poté se ve stoprocentní šanci ocitl Roman, netrefil však úplně odkrytou branku. Stejný hráč se ale gólu dočkal o chvíli později. Huna nahodil kotouč do brankoviště a Roman vstřelil kontaktní branku. Vítkovických byl rázem plný led a na Pince létala jedna střela za druhou. V závěru utkání to hosté zkusili bez brankáře, do opuštěné branky se však trefil Bortňák a definitivně rozhodl o osudu utkání.

Filip Pešán (Liberec): „Vstup do utkání se nám povedl a myslím, že do půlky zápasu jsme byli lepším týmem, dobře jsme bruslili a tlačili se do brány. Poté soupeř trochu pozměnil svou hru, začal být aktivnější, dostával kotouče k nám do pásma a to nám činilo problémy. Trochu se projevilo také to, že máme mladý tým, začali jsme mít strach o výsledek. Bojovností a obětavostí jsme však závěr utkání zvládli a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli."

Peter Oremus (Vítkovice): „Začátek utkání byl z naší strany velmi špatný, chyběl nám pohyb. Naopak soupeř byl aktivnější, důraznější. Od půlky zápasu šel náš výkon nahoru, ale to je málo, s tím se nedá pomýšlet na úspěch. První polovina utkání nás dnes stála body, takový start do utkání se již nesmí opakovat."

Branky a nahrávky: 6. Bárta (Pospíšil, Šmíd), 19. Duda (Filippi), 21. Víšek (Duda, Filippi), 28. Dušek (Výtisk), 60. Bortňák (Bárta, Čutta) – 17. Huna, 36. Huna (Roman, Kuba), 55. Roman (Huna). Rozhodčí: Turčan, Souček – L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3230.

Liberec: Pinc – Šmíd, Čakajík, Čutta, Jánošík, Derner, Výtisk, Moravec, Štich – Bárta, Dušek, Pospíšil – Víšek, Filippi, Duda – Jonák, Bortňák, J. Vlach – Krejčík, Bulíř, Špaček. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Vítkovice: Málek – R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček – Ujčík, Burger, Klimek – Huna, Roman, Svačina – Bartánus, R. Hruška, Strapáč – Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

30.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.