Přípravu s Francií Češi zvládli

Trois Rivieres – Vgenerálce na mistrovství světa porazila česká reprezentace Francii 5:3.

29.4.2008

Brankář české hokejové reprezentace Milan HniličkaFoto: GetPhoto/Martin Sidorják

V posledním přípravném utkání před začátkem mistrovství světa v hokeji zvítězila česká reprezentace nad Francií 5:3. Duel s jedním z outsiderů turnaje se odehrál v kanadském Trois Rivieres, vzáleném asi 150 kilometrů od Montrealu.

Výběr trenéra Aloise Hadamczika měl dlouho potíže prosadit se proti houževnaté soupeřově obraně. K tomu ještě brzy inkasoval. V šesté minutě první třetiny skóroval při signalizovaném vyloučení Coqueux. Vzápětí musel Milan Hnilička, pro kterého se jednalo o sté utkání v reprezentačním dresu, řešit i další ožehavé situace.

Teprve potom začali i Češi pálit do černého. Svou první reprezentační brankou v životě vyrovnával ve čtrnácté minutě washigtonský Tomáš Fleischman. Do vedení pak v oslabení poslal české barvy Radim Vrbata.

I druhá třetina se nesla ve znamení dlouhého čekání na gól ve francouzské síti. Po řadě šancí se prosadil v třicáté šesté minutě přesilovkovou tečí obránce Filip Kuba. Jenže uběhla necelá minuta a Francie snížila na 2:3. Hniličku pokořil Lussier.

Před koncem druhé třetiny však Češi využili přesilovku pět na tři. Svým druhým úspěšným zásahem v utkání ji proměnil ve dvoubrankové vedení opět Kuba.

Ani ve třetí třetině nedokázali dát čeští hokejisté své výrazné převaze gólovou podobu. Naopak se museli obávat nebezpečných soupeřových brejků. Jeden z nich v čtyřicáté osmé minutě zužitkoval Treille.

Francie se v závěrečné power play dokonce pokusila vyrovnat, ale dala tím jen možnost Novotnému, aby se trefil do prázdné branky. Češi tak porazili Francii 5:3.

ČESKO - FRANCIE 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 14. Fleischmann (Vrbata, T. Kaberle), 17. Vrbata (Hanzal, Čáslava), 36. Kuba (Rolinek), 40. Kuba (Vrbata, T. Kaberle), 60. Novotný - 6. Coqueux (Besch), 37. Lussier (Bordeleau), 48. Y. Treille (Meunier). Rozhodčí: Fortin - Bechard, Joanisse (všichni Kanada). Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2000.

Česko: Hnilička - Z. Michálek, T. Kaberle, Kuba, Hejda, Sičák, Čáslava, Šmíd - Čermák, Novotný, Klepiš - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Irgl, Krejčí, Rolinek - Kumstát, Skuhravý, Kohn. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a František Musil.
Francie:
Huet (21. Lhenry) - Bachet, Amar, Besch, Lacroix, Quessandier, Bonnard - Bordeleau, Meunier, Y. Treille - Coqueux, Lussier, Gras - Hecquefeuille, Bellemare, Desrosiers - Tardif, S. Treille, Zwikel. Trenéři: Dave Henderson a Pierre Pousse.
29.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Tlačítko hlídá seniory. Šetří miliardy

Za řecký dluh lze pořídit více než 11 milionů aut

Mládek nevydržel, Sobotka ho odvolal. Na tahu je Zeman

/ANALÝZA/ - Volby se nevyhrávají díky potlesku velkých firem, ale díky lidem, kteří vhazují hlasovací lístek do urny. Většinou to dělají na základě svých zkušeností – u lékaře, ve škole, při pohledu na výplatní pásku nebo na účet od mobilního operátora. A právě ten je nepřiměřeně vysoký celé tři roky, kdy vedl ministerstvo průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

VÍME PRVNÍ

Ministerstvo školství povolilo osm nových soukromých škol

Ačkoli ministerstvo školství klade důraz na kvalitní veřejné vzdělání, nehází klacky pod nohy ani tomu soukromému. Deník získal exkluzivní informaci, že nyní souhlasilo se zapsáním osmi nových privátních škol, z toho pěti základních a tří středních. Všechny začnou fungovat letos v září. V Praze jde o dvě ZŠ a jednu SŠ, konkrétně Gymnázium Sv. Augustina v Praze, které doplní stávající augustiniánskou mateřskou a základní školu.

„Proč pálíme korán? Chceme podpořit slovenskou aktivistku, která řekla svůj názor a byla za svůj čin zatčena," komentoval David Nepimach ze Zlína akt, při kterém v pondělí ve Zlíně společně s desítkou zúčastněných spálil na cyklostezce na Vršavě svatou knihu muslimů.

Teroristé v Egyptě hrozí dalšími útoky na křesťany

Egyptská teroristická skupina napojená na takzvaný Islámský stát (IS) dnes na internetu zveřejnila video sebevražedného atentátníka, který loni v prosinci v kostele v Káhiře zabil téměř 30 lidí. Dvacetiminutové video komentuje extremista, který tvrdí, že islámští radikálové útoky na koptské křesťany znásobí. .