Čtyři góly Los Angeles vyhnaly Vokouna z branky

Los Angeles /AKTUALIZOVÁNO/ - Gólmana Washingtonu Tomáše Vokouna vystřídal Michal Neuvirth. Ten už však prohru neodvrátil.

10.1.2012

Gólman Washingtonu Tomáš Vokoun.Foto: ČTK/AP/Nick Wass

Český hokejový brankář Tomáš Vokoun z Washingtonu počtvrté v sezoně nedochytal zápas NHL. V pondělním duelu na ledě Los Angeles inkasoval čtyři góly z 27 střel a po dvou třetinách ho vystřídal krajan Michal Neuvirth. Washington nakonec prohrál 2:5.

Capitals přitom vstoupili do utkání dobře a už v druhé minutě vedli po gólu Marcuse Johanssona. O deset minut později však vyrovnal Kyle Clifford a 34 sekund před první sirénou dostal Kings do vedení Anže Kopitar. V druhé třetině pak domácí zúročili převahu dalšími dvěma góly.

Do třetí části poslal hostující trenér do branky Neuvirtha, který si tak zachytal poprvé od 26. prosince. Na obrat už se však Capitals nevzmohli a po předchozích čtyřech výhrách podruhé za sebou prohráli.

Los Angeles si naopak připsalo druhou výhru v řadě, ale teprve potřetí z posledních 22 zápasů vstřelilo během 60 minut více než dva góly. Po New York Islanders jsou druhým nejhůře střílejícím týmem v lize.

Brankář Clemmensen zářil v brance Floridy

Ve druhém pondělním zápase zářil gólman Scott Clemmensen, který 25 zákroky dovedl Floridu k výhře 2:1 nad Vancouverem. Rozhodující gól souboje nejlepšího týmu Jihovýchodní divize s lídrem Severozápadní divize vstřelil už v 31. minutě v přesilové hře Marcel Goc.

Ve třetí třetině Panteři těsný náskok hájili zuby nehty, Vancouver měl jasnou převahu a přestřílel domácí v poměru 14:2. Clemmensen ale odolal a zejména díky němu nakonec Florida jednobrankové vedení udržela až do konce.

"Nevím, co k tomu dodat. Scott zastavil úplně všechno. Byl pokaždé ve správný čas na správném místě. Víme, že se na něho můžeme spolehnout v každém utkání, ale dnes chytal opravdu fantasticky," pochválil spoluhráče autor vítězného gólu Goc.

Clemmensenův výkon dal na chvíli zapomenout na kritickou situaci mezi gólmany Floridy. Týmová jednička José Theodore laboruje se zraněným kolenem, stejně jako třetí gólman Jacob Marcström. Krýt záda tak musel Clemmensenovi Brian Foster, jenž byl v pondělí narychlo povolán z farmy v San Antoniu.

Výsledky NHL:

Los Angeles - Washington 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 12. Clifford, 20. Kopitar, 24. Johnson, 37. Stoll, 52. Justin Williams - 2. a 54. Marcus Johansson (na druhou Hamrlík). Tomáš Vokoun odchytal za Washington 40 minut, z 27 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta, Michal Neuvirth odchytal za Washington 20 minut, z 8 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18.118.

Florida - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 26. Kulikov, 31. Goc - 4. Weise. Střely na branku: 22:26. Diváci: 16.712.

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.