Další trest pro rozhodčího v extralize: Čech chyboval, přijde o jeden zápas

Praha - Rozhodčí Robert Čech se stal dalším potrestaným arbitrem v hokejové extralize. Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje mu zastavila činnost na jedno utkání za hrubou chybu v nedělním zápase 14. kola mezi Třincem a Pardubicemi.

21.10.2014 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Čech

Podle zprávy komise Čech nepotrestal faul domácího hráče ve středním pásmu a Oceláři následně vstřelili branku. Jednalo se o situaci ze 40. minuty, kdy fauloval Martin Adamský a v pokračující akci Jiří Polanský zvýšil na 3:1. Třinec nakonec vyhrál 5:2.

Komise rozhodčích podle webu ČSLH napomenula i další dva sudí. Upozorněn na chyby v souboji Karlových Varů a Litvínova byl Petr Lacina, v duelu Hradce Králové a Vítkovic chyboval Roman Svoboda.

Lacina chybně vyloučil na dvě plus dvě minuty litvínovského Františka Lukeše za hru vysokou holí, přestože Ondřeje Šmacha zranil v obličeji puk. Svoboda vyloučil Lukáše Kováře z Vítkovic na dvě minuty za krosček, podle pravidel ale měl dostat vyšší trest.

Macrona Paříž miluje. Dala mu o 29,2 procenta víc než Le Penové

Počty, které nelze nepřehlédnout. I když slibuje nesplnitelné, i když opisoval svůj volební program od Hollanda, v prvním kole letošních prezidentských voleb vyhrál centrista Emmanuel Macron nad extrémní pravičáckou Marine Le Penovou.

Stát chce výrazně zpřísnit držení nebezpečných biologických látek

Vředy, ze kterých vytéká zapáchající tekutina. Horečka, zvracení, bolest na hrudi a pak dušení. Takové účinky by mohla mít biologická zbraň šířící bakterie sněti slezinné. Nejpozději do dvou dnů po jejím vdechnutí by člověk zemřel.

Zeman a Drahoš zahájí sběr podpisů za svou kandidaturu

Prezident Miloš Zeman dnes zahájí sběr podpisů za svou opětovnou kandidaturu. Podrobnosti o podpisové kampani na dopolední tiskové konferenci oznámí jeho manželka Ivana, kterou Zeman určil za šéfku svého volebního týmu.

ČEZ už dlouhodobě s dětmarovickou elektrárnou nepočítá

Do deseti let by měla skončit elektrárna Dětmarovice. Počítá s tím vedení českého energetického gigantu – skupiny ČEZ, který chce v rámci celé České republiky do roku 2035 odstavit výraznou část kapacity uhelných zdrojů v tuzemsku.