Dlouhá pouť skončila. Titul patří Slavii

Praha - A verdikt zní… Slavia. To je mužstvo, kterému patří primát, titul, nablýskaný pohár, oslavy a litry šampaňského.

16.4.2008

Vítězný tým.Foto: GetPhoto/Robin Drahoňovský

Slavia – Karlovy Vary 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Muž zápasu: Svoboda (Slavia).

V sedmém finálovém utkání porazila Karlovy Vary 4:2. Vybojovala poslední zápas sezony. V sérii vyhrála 4:3. Archivář si odfajfkoval poslední prázdnou kolonku sezony 2007/08.

Mistrem jsou sešívaní.

Po dvou titulech Sparty přebral vládu další pražský klub. Jen se vyměnila adresa. Vysočany za Holešovice.

Domácí vstoupili do zápasu, tak jak slibovali. Razantně. Hosté zakřiknutě. A slávisté slavili úspěch. Jakub Klepiš – 7. minuta, Jaroslav Bednář – 9. minuta, Roman Červenka – 38. minuta. Tato trojice určila skóre po dvou třetinách. Stav, na který hosté už nedokázali odpovědět.

Karlovarští dali branky až za stavu 4:0. Korigovali výsledek do nesoustředěné obrany dvě minuty před koncem a v posledních vteřinách.

Hráči Vladimíra Růžičky tak podruhé v historii získali vysněný pohár. První dřímali v rukou před pěti lety – 17. dubna. Letos o den dříve – 16. dubna. Osm hráčů z roku 2003 si zopakovalo sladké a zasloužené vítězství. Ale všichni si prošli martyriem play off. Zranění, únava a bolest, se násobily geometrickou řadou. Odměna ale čekala jen pro jednoho. Takový je sport. Krásný i krutý. Takové jsou i hokejové bitvy.

I přes druhé místo nemusí Karlovy Vary smutnit. Hráči Zdeňka Venery se stali největším a nejpříjemnějším překvapením skončeného ročníku, i přesto, že v nejdůležitějším a nejnáročnějším duelu odešli poraženi. Pro mnohé jsou ale oni vítězi. Takže jsou nakonec dva.

Branky: 7. Klepiš, 9. Bednář (Tomica), 38. Červenka (Klepiš), 58. Vašíček (Sup) – 58. Polák (Němec), 60. Hanzlík. Rozhodčí: Hradil, Husička – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 17 123. Konečný stav série 4:3.

Slavia:
Svoboda – Žižka, Kadlec, Vašíček, Novák, Drtina, Sloboda, Kolařík – Sup, Červenka, Tomica – Beránek, Klepiš, Bednář – Růžička, Vondrka, Hruška – Rataj, Micka, Čermák – Skelnář. Trenér: Růžička.

K. Vary: Mensator – Dobroň, Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Brňák, Grof, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Hluchý, Kraft, Skladaný – Melenovský, Kristek, Polák – Pech, Zucker, Procházka. Trenér: Venera.

Utkání jsme sledovali on-line zde…

Autor: Libor Kalous

16.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.

Noční bouřka v jižních Čechách: domácnosti bez proudu, nejezdí vlaky

Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani Jindřichohradecko. Několik tisícovek domácností v jižních Čechách je stále bez elektřiny. Mimo provoz také stále zůstávají některé železniční tratě.

Jak bude vypadat ještě nenarozené dítě? Vědci pracují na ukazování budoucnosti

Vyšetří nenarozené dítě a rodičům ukážou, jak bude vypadat třeba ve třech letech. Prozatím neuvěřitelnou představu se snaží přivést do reality brněnští vědci.

Teror ve finském Turku: policie podnikla noční razii, zatkla pět osob

Finská policie při noční razii ve městě Turku zatkla pět osob. Zároveň oznámila, že motivem včerejšího činu, při němž osmnáctiletý Maročan pobodal nožem deset lidí, byl terorismus. Agresora střelila do nohy a zadržela. Dvě oběti na následky zranění zemřely.