Slavia – Karlovy Vary 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Muž zápasu: Svoboda (Slavia).

V sedmém finálovém utkání porazila Karlovy Vary 4:2. Vybojovala poslední zápas sezony. V sérii vyhrála 4:3. Archivář si odfajfkoval poslední prázdnou kolonku sezony 2007/08.

Mistrem jsou sešívaní.

Po dvou titulech Sparty přebral vládu další pražský klub. Jen se vyměnila adresa. Vysočany za Holešovice.

Domácí vstoupili do zápasu, tak jak slibovali. Razantně. Hosté zakřiknutě. A slávisté slavili úspěch. Jakub Klepiš – 7. minuta, Jaroslav Bednář – 9. minuta, Roman Červenka – 38. minuta. Tato trojice určila skóre po dvou třetinách. Stav, na který hosté už nedokázali odpovědět.

Karlovarští dali branky až za stavu 4:0. Korigovali výsledek do nesoustředěné obrany dvě minuty před koncem a v posledních vteřinách.

Hráči Vladimíra Růžičky tak podruhé v historii získali vysněný pohár. První dřímali v rukou před pěti lety – 17. dubna. Letos o den dříve – 16. dubna. Osm hráčů z roku 2003 si zopakovalo sladké a zasloužené vítězství. Ale všichni si prošli martyriem play off. Zranění, únava a bolest, se násobily geometrickou řadou. Odměna ale čekala jen pro jednoho. Takový je sport. Krásný i krutý. Takové jsou i hokejové bitvy.

I přes druhé místo nemusí Karlovy Vary smutnit. Hráči Zdeňka Venery se stali největším a nejpříjemnějším překvapením skončeného ročníku, i přesto, že v nejdůležitějším a nejnáročnějším duelu odešli poraženi. Pro mnohé jsou ale oni vítězi. Takže jsou nakonec dva.

Branky: 7. Klepiš, 9. Bednář (Tomica), 38. Červenka (Klepiš), 58. Vašíček (Sup) – 58. Polák (Němec), 60. Hanzlík. Rozhodčí: Hradil, Husička – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 17 123. Konečný stav série 4:3.