Dva góly. KHL viděla trefy Červenky a Zaťoviče, jejich týmy slavily výhry

Moskva - Čeští útočníci Roman Červenka z Petrohradu a Martin Zaťovič z Togliatti pomohli v Kontinentální hokejové lize svým týmům k vítězství dvěma góly. Červenka si v duelu proti Slovanu Bratislava připsal také asistenci.

6.10.2014

Roman Červenka z Petrohradu (vlevo) zakládá akci proti Lvu Praha.Foto: ČTK/Michal Doležal

Petrohrad v předchozím utkání na ledě Atlantu Mytišči po dvanácti výhrách poprvé v sezoně prohrál, dnes proti Slovanu však opět potvrzoval svou dosavadní suverenitu. Svěřenci Vjačeslava Bykova zvítězili 7:2 a vedou tabulku soutěže o skóre před CSKA Moskva.

Červenka se poprvé bodově prosadil ve 23. minutě, kdy přihrál na gól Tonimu Martenssonovi, jenž zvýšil na 2:0. Půldruhé minuty nato překonal brankáře Jevgenije Ivannikova český útočník Michal Vondrka a snížil, favorizovaný SKA však dvěma góly v druhé části odpor hostů zlomil.

Pátou branku přidal v 46. minutě Červenka, jenž byl v brejku hákován a proměnil nařízené trestné střílení. Svůj další gól, pro Petrohrad sedmý, vstřelil v 50. minutě. Bývalý král střelců KHL se poprvé v sezoně trefil v utkání více než jednou a na kontě má pět branek.

Svůj střelecký účet v ročníku zdvojnásobil Zaťovič, jenž pomohl k výhře Lady 3:1 nad Omskem. Bývalý karlovarský útočník ukončil své devítizápasové čekání na gól krátce před druhou sirénou a vstřelil vítěznou druhou branku Togliatti. Výhru pečetil půl minuty před koncem při power play Avangardu do prázdné branky

O zápis do knihy rekordů KHL se postaral na ledě Novosibirsku útočník Nižního Novgorodu Wojtek Wolski. Kanadský hokejista polského původu nastřílel v úvodu druhé třetiny tři branky během 106 sekund a nejrychlejším hattrickem v historii soutěže pomohl k výhře Torpeda 3:2.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - CSKA Moskva 1:2, Novokuzněck - Čerepovec 3:7, Novosibirsk - Nižnij Novgorod 2:3, Chanty-Mansijsk - Ufa 1:2, Lada Togliatti - Omsk 3:1 (Zaťovič 2+0), Nižněkamsk - Barys Astana 4:5 po sam. nájezdech, Jokerit Helsinky - Záhřeb 2:3, Petrohrad - Slovan Bratislava 7:2 (Červenka 2+1 - Vondrka 1+0), Dinamo Riga - Dinamo Minsk 1:3.

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.