Dvě porážky. Čeští brankáři ve čtvrtfinále KHL napoprvé neuspěli

Moskva - Neměli povedené úterý. Čeští brankáři v úvodních zápasech čtvrtfinále play-off Kontinentální hokejové ligy neuspěli. Novosibirsk v sestavě s Alexanderem Salákem prohrál v Magnitogorsku 1:3, Omsk v brance s Dominikem Furchem doma podlehl Ufě 2:3 v prodloužení.

8.3.2016

Alexander Salák se svým Novosibirskem první čtvrtfinále KHL prohrál.Foto: ČTK/Michal Doležal

Salák dostal v úvodu utkání v Magnitogorsku dva rychlé góly, ale pak už neinkasoval. Slovenský obránce Andrej Meszároš v polovině zápasu snížil, ale o vyrovnání usiloval Sibir marně. Naopak minutu před koncem při power play hostů poslal puk do jejich prázdné branky Alexandr Sjomin a rozhodl.

Omsk se v první minutě třetí třetiny dostal do vedení 2:1, když český obránce Michal Kempný poslal prudký puk před branku Ufy a Denis Paršin ho tečoval do sítě. Hosté ale vyrovnali a v 73. minutě Furcha překonal Sergej Soin, který předtím získal puk po velkém nedorozumění domácích zadáků.

Čtvrtfinále play-off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 1. zápasy:

Omsk - Ufa 2:3 v prodl. (za domácí Kempný 0+1), Magnitogorsk - Novosibirsk 3:1.

8.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Levnější údržba silnic nebude. Kraje k ní soukromníky nepustí

Údržba silnic první třídy přijde ročně na zhruba miliardu korun. Soukromníci, které chtěl pustit k zakázkám stát, však mají smůlu. Proti otevřeným tendrům, které by měly přinést výrazné úspory, se postavily kraje. V dlouhých tahanicích zvítězily. Jedná se o „odměnu" za mýto?

SpaceX vyvíjí obří vesmírnou raketu pro kolonizaci Marsu

Gaudalajara – Soukromá společnost SpaceX vyvíjí obří raketu a vesmírnou loď k přepravě velkého množství lidí a nákladu na Mars s konečným cílem rudou planetu kolonizovat. Na 67. Mezinárodním astronautickém kongresu, který se koná v mexické Guadalajaře, to oznámil majitel společnosti Elon Musk.

Průměrný Čech loni zbohatl o 36.000 korun na 341.000 korun

Praha - Čistá hodnota finančního bohatství na obyvatele v Česku loni stoupla o 36.000 Kč na 341.000 korun (zhruba 12.600 eur). V celosvětovém žebříčku to je posun o dvě příčky dopředu na 26. místo. Ukázaly to výsledky sedmého ročníku studie o světovém bohatství skupiny Allianz, která analyzuje úspory a dluhy v 53 zemích světa.