Čistě slovanské složení mělo trio hvězd zápasu, vyhlášené po výhře Montrealu Canadiens nad Calgary Flames 4:1. Jaroslav Halák, Rober Lang a Alexej Kovaljov. Právě tito tři hokejisté přispěli k úspěchu domácích Canadiens největší měrou.

Český veterán Lang začal v několika posledních zápasech nastupovat v jednom útoku s Kovaljovem. Hrávali spolu už dřív v Pittsburghu a zdá se, že jejich spolupráce stále přináší ovoce. Lang vstřelil Calgary dva góly, ruský útočník mu na oba nahrál.

Lang se trefoval v úvodu první a závěru druhé třetiny. Mezitím se ještě prosadil nováček Matt D’Agostini a Montreal díky tomu vedl 3:1. Za hosty skóroval Dustin Boyd, na víc se ale Plameny na montrealském ledě nezmohly. V cestě jim totiž stál skvěle chytající brankář domácích Halák. Slovenský gólman si připsal dvaatřicet úspěšných zákroků.

„Chytal velmi, velmi spolehlivě. Pravděpodobně právě on dělal rozdíl mezi oběma týmy,“ pochválil Haláka kouč hostujících Flames Mike Keenan. Miikka Kiprusoff v brance Calgary ještě nastačil na pokus Andreje Markova ze třetí třetiny.

I na Markovově gólu měl podíl Lang, který tak svůj letošní bodový účet rozšířil na dvacet. Gólů zatím vstřelil sedmatřicetiletý centr deset. Jeho kolega z útoku Kovaljov odehrál proti Calgary svůj 1100. zápas v NHL.

„Jsem šťastný, že mi vydrželo zdraví a mohl jsem odehrát tolik utkání,“ řekl Kovaljov. Gól nicméně nevstřelil už v sedmnáctém zápase v řadě.

Do černého mířili i Hejduk a Bonk

Až do úterý byl nejlepším českým kanonýrem v NHL detroitský Jiří Hudler s dvanácti góly. V utkání proti Los Angeles jej ale dohnal coloradský Milan Hejduk. I on zarovnal počet svých zářezů na pažbě na rovný tucet a přispěl tak k jasné výhře Avalanche 6:1.

Celkem Hejduk nastřílel v dresu Lavin 297 gólů. Ještě tři trefy a stane se teprve čtvrtým hráčem v historii klubu, který překročí hranici tří set branek. Před Hejdukem to dokázali Joe Sakic (625 gólů), Michel Goulet (456) a Peter Šťastný (380).

Kromě sedmi gólů utkání opepřilo i několik drsných střetů a bitek. Obzvláště útočník Kings John Zeiler mohl dopředu čekat, že v Coloradu dostane pořádně naloženo. V paměti domácích hráčů totiž stále byl nevybíravý Zeilerův zákrok na Adama Footea z listopadového duelu obou týmů.

Foote kvůli zranění vynechal posledních devět zápasů a teprve se začíná vracet na led. Role mstitele se tak ujal Ian Laperriere. Vystartoval na Zeilera v první třetině a oba hokejisté si vyměnili několik tvrdých ran. Pak si šli odpočinout na pět minut na trestné lavice.

„Věděl jsem, že k tomu dojde. To je prostě součást hry,“ komentoval očekávanou bitku Zeiler. Jeho tým však jinak příliš nepředvedl a prohrál s Coloradem už potřetí v této sezoně.

Nashville doma podlehl Vancouveru 1:3 a jediný úspěch Predátorů zaznamenal Radek Bonk. Ve 12. minutě první třetiny využil po spolupráci s Martinem Eratem dvojnásobnou přesilovku, nic víc už ale ofenziva domácích nedokázala.

Philadelphia – New York Islanders 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 12. Asham, 29. Powe, 37. J. Carter, 52. Gagne - 10. Hilbert, 11. Weight, 43. Comeau. Střely na branku: 25:27.

Nashville - Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Bonk (Erat) - 9. Demitra, 41. Edler, 60.Burrows. Střely na branku: 21:28.

Montreal - Calgary 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 4. a 36. Lang, 25. D'Agostini, 52. Markov (Lang) - 27. Boyd. Střely na branku: 31:33.

Colorado - Los Angeles 6:1 (3:0, 3:1, 0:0)
Branky: 12. a 25. McLeod, 4. Svatoš, 4. Hejduk, 23. Smyth, 32. Stewart - 33. Moller. Střely na branku: 26:30.